Частно училище Васил Златарски

  • 48 766
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
Иве, ако поне малко разбираш от компютри ще си наясно, че дали си гост или регистриран разлика няма. Щом децата ти учят в Златарски помоли учителката по информатика да ти го обясни- между другото за 3 години там се смениха 3 учителки по информатика. Децата не били подложени на стрес- ами за тези 3 години се смениха 4 помощник - директора, 3 химички, 2 физички, 4 "англичанки", 4 "испанки", 2 биоложки, 3 географички, 3 философки, 2 физкултурнички. Всъщност годините дори не са 3, защото в подготвителен клас не учеха всички предмети.май за 2 години говорим. Абсолютен стрес си е това!
Да, училището беше по-добро спрямо другите, но в момента един "Иван Апостолов" или "Дорис-тенеди" или "меридиян 22" по нищо не са по-лоши от Златарски.Да, беше добро училище докато не си тръгна Директора, отговарящ за дисциплината и другите 2 помощник-директорки. В момента има една истеричка, която въобще не се справя нито с деца, нито с дисциплина.

# 31
  • Мнения: 53
Запознат - твоите деца учат ли там въобще, или май не говорим за същото училище:) Лично познавам учителката по информатика, както и другите учители:) Така както си го написал - направо изглежда преселението на народите!! Моите деца учат там - и вече 6 години познавам училището. Хванал си се да пишеш врели - некипели и не мисля, че мнението ти е състоятелно.

Няма да се хващам за приказките ти, защото ми става ясно, че въобще нямаш идея за какво става въпрос. Само бих искала да те усведомя, че в Гимназия Златарски - философията от 6 години насам се води от мъже (не мога да разбера как ще се сменят 3 "философки" при положение, че жени философия там не преподават). Чудно ми е дори, как след като детето ти е било в подготвителен клас си бил осведомяван за позициите на всички други учители по всички други предмети..??

Виж - след като е стрес за теб и детето ти - защо не се преместите в някое от изброените от теб училища. Пожелавам ви само успех.

Моля ви въздържайте се от неподготвени мнения, не са сериозни, и говорят за лоша информираност и ниска култура.

# 32
Добре, щом се захващаме за рода, в който е писано хайде да ги назовем поименно. За мен бройката бе по-важна. Философия в 9 клас- Нина Василева, 10 клас- първи срок - Румен Някой си,втори срок- Стефан Димитров и в момента е четвърти философ, пък да видим докога. Коя от трите учителки, които се смениха за 2 години по информатика познаваш- Таня, Теодора, Жулиета или каквато е точно- децата й казват Жуки. това, което говоря аз са факти и само факти, които са абсолютно доказуеми, а твоите общи приказки, нищо чудно да са плод на пи ар агенцията, която се грижи за все още добрия имидж на училището.Хайде като ги познаваш да отворим страницата на училището и да изброим колко от хората, посочени там са реално съществуващи и все още преподаващи в това училище. Колкото до преместването-за какъв избор да говорим, при положение, че образованието не е пазарен продукт у нас.Колко IB училища има в страната? А дали преди 15 Септември някой беше осведомил родителите, че единствения човек, който можеше да овладее дисциплината реално- Директора Карамихов, ще  напусне? а може би е в творческа отпуска?!

# 33
  • Мнения: 187
Действително има текучество. Освен това се превъзнася тази IB програма, а за всички стана ясно, че като член на ЕС за българските деца има  много възможности  да учат в Европа и без тази диплома. Лошото е ,че децата които не са в IB клас се чувстват пренебрегнати и като че ли второ качество, а това не е така, защото сред тях има много умни и амбициозни деца. Но има някакъв психологически натис и те не се чувстват добре от това. То целта е ясна - 5000 EUR,ЧЕ И ОТГОРЕ ГОДИШНА ТАКСА . Та за тези пари ще си платим не една ,ами две години от университетско образование, ама нейсе, ние сме си в България! Извода, който аз правя: училището не е лошо или по -точно не е било лошо, но започва "да сдава багажа", комерсиално е и то доста, децата които не са IB в 11 кл. почти не учат, защото вече  са взели съответните часове в 10 кл. Често има отсъстващи учители.

# 34
todiv,
Явно и това, като повечето български училища (в т.ч. и частните) си има проблеми - "български" тип.

Не мога да се съглася с теб, обаче, че IB няма смисъл - напротив!
Такъв може би няма, за тези които просто искат да учат в чужбина - това определено става по-лесно с българска диплома.
IB програмата УЧИ на определен вид мислене, режим на самоподготовка и отношение към обществото.
IB програмата НЕ Е за случайно забогатели или търсещи начин децата им да отидат (и евентуално не се върнат) в чужбина.
IB Е клуб с възможности за контакт и формиране на определен начин на мислене и поради това, а и след предишните мнения мисля, че не е добре маркетиран в България.
Тук изглежда важи правилото, че се предлага луксозна стока на хора, които имат определени възможности, но без да осъзнават защо я купуват - за мен това е парвенющина.

Да ме прощават малкото, които са направили избора си осъзнато и със съответстваща цел!

# 35
todiv, Златарски отдавна не е това, което е бил в началото. Аз имам една съученичка в новия ми клас, която е от там и двама бивши съученици, които ги приеха, но се отказаха. От IB има огромен смисъл стига да ти го преподават като хората и да изкараш много добър резултат 38+ точки, което в Златарски се е случвало веднъж или два пъти. Иначе Златарски е добра алтернатива, ако след 7 клас детето не е прието в добро училище това е някаква по-благоприятна възможност. Но и от тази ми съученичка, където сме заедно сега, чувам безумни неща за директорката (комерсиална, печалбарка и т.н.)

# 36
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
държавната първа английска
[/quot

Тази година и ние сме кандидат гимназисти. Явихме се на изпита за АК, но ще се явим и на тези през юни, като приоритет ще е Първа английска. Аз лично отидох и разгледах и АК, и Златарски. Честно да си кажа мястото и условията в Златарски ме ужасиха. В Английската не съм ходила засега. Завършила съм навремето Пловдивската английска и смятам, че като език е добър избор. Чувам обаче притеснителни неща за дисциплина, паднало ниво на овладяване на езика и т.н. Затова ще се радвам да чуя, какво наклони везните при вземане на решение при вас. Ще се радвам на изчерпателно споделено мнение Praynig

# 37
  • Мнения: 13 272
ana-tedi, и ние сме се насочили към Златарски, но ще кандидатстваме догодина, сега са изпитите да там ще се радвам, ако споделиш впечатление как е минало. Какъв е бил теста и такива подробности.

# 38
аз съм много недоволна от това училище. първото ми дете завърши там и за пет години ни вдигната таксата повече от два пъти, а дисциплината и обучението паднаха повече от два пъти; истина е, че има голямо текучество, целта е колкото повече деца могат да насочат към IB, а към останалите никакво внимание.
сега имам втори кандидат гимназист, но предпочитам държавно училище

# 39
  • Мнения: 53
Хайдееее, започна приемната кампания и тази година, и разбира се, много "осведомените" мнения на нерегистрираните гостиии. Добре де, като си сътворявате врели - некипели, то поне ги обмисляйте малко. Ох, уморявам се вече от безумни изказвания  #Cussing out

Аз пък да се похваля, вчера излязоха резултатите от приемния изпит и племенницата ми е приета в Златарски   bouquet. Толкова сме щастливи. Браво на всички деца, които са се представили добре на изпита. И на родителите им - защото това кандидатстване след 7 клас си е направо тест за издръжливост на цялото семейство.

# 40
Здравейте!
Проучвам частните гимназии. Споделете опит и мнения, моля.
Като всеки родител искам да дам най-доброто образование на детето си.
Златарски определено не е от фаворитите ми сред училищата, но може ли да ми кажете, защо повечето отзиви за него са негативни и въпреки това се радва на такава популярност? Да не би да пропускам нещо?!

# 41
Здравейте,

Ние в момента живеем в Америка, но от август се местим в София. Проучих всички частни училища, и избрахме Златарски за дъщеря ми. Много ни хареса подхода им, а и вниманието, което ни обърнаха, когато ходихме да разгледаме училището. В момента дъщеря ми учи в международно училище тук и е много добра възможност за нея да продължи в Златарски. Имам двама познати, чиито деца учат в Златарски и силно ми препоръчаха училището. За мен беше важно да има конкурентна среда, а в някои други частни училища имаха много малко ученици. В училището на дъщеря ми учат около 300 деца, което е горе-долу колкото в Златарски. На нея много и хареса училището, и откакто ходихме да го видим мисля, че другите възможности отпаднаха. А и това, че ще има познати в него много я ентусиазира.

# 42
  • Мнения: 5
Моля споделете по-нова информация за гимназия Златарски - какво е нивото на обучение (английски, математика, други общообразователни) и дисциплина, има ли конкурентна среда, получават ли добра подготовка за IB. В някой от форумите прочетох, че се налага да ходят на частни уроци, за да изкарат добър резултат в IB, който да е достатъчен за кандидатстване в добри университети. Пред дилема съм дали да запиша дъщеря си там или да продължи да се готви за общинските гимназии - вероятно ще я приемат в една от първите 3-4. Предварително благодаря.

# 43
  • Мнения: 3
magnifier, ние вече записахме детето си в гимназия Златарски. Приеха го, и при нас нямаше много дилеми. Дъщерята на наши познати учи там (9 клас е сега) и имаме преки впечатления от училището. Преподаването е на високо ниво, децата са силно мотивирани, а и са отбрани деца. Синът ни си беше казал, че там иска да учи - и абсолютно го разбирам. Готова съм да плащам за образованието му, защото в това училище си струва -до сега не е бил в частно училище.Защо избрахме училището - заради обучението, изискванията, и средата.  Сега вече мога да му пожелая да се развива, защото само от него си зависи какво ще успее да направи.

# 44
  • Мнения: 5
delivery, благодаря за информацията и поздравления за сина Ви. Тъй като нямам личен контакт с родители, чиито деца учат там и нямам информация от "първа ръка", основно ме притеснява мисълта дали децата получават адекватна подготовка, за да могат след това да постигнат добри резултати в IB програмата и дали не е предпочитан избор само за деца, чиито родители могат да си позволят да плащат без да има реална конкуренция.  Конкуренцията според мен е основен фактор за развитието на детето в тази възраст, както и във всяка друга, а в повечето частни училища тя май е не за това кой е по-умен или знае повече, а кой е с по-богати родители. Аз по принцип съм впечатлена от IB програмата и дори само заради това бих записала дъщеря си, но от предавана през много хора  информация разбрах (моя позната, чиято дъщеря ходи ма уроци при учителка, която и казала и т.н.), че има деца, които, за да постигнат нужните резултати по математика ходят на частни уроци. Това ми звучи неприемливо, като се има пред вид таксата.
Интересно също така е и доколко помага IB дипломата при кандидатстване в европейски университети.

Общи условия

Активация на акаунт