Проектозакон на министерството за започване на училище на 6 години

  • 18 259
  • 326
  •   1
Отговори
# 240
Гледах Виви по Тв7 OK, ама аз ли не мога да разбера на къде бие министъра или и той вече не знае?
А някъде срещнах интервю с него ето една част от него:
- Много от родителите няма да искат да пращат децата си на училище още на 6 години.
- Е, ако родителите не желаят или има някакви проблеми, ще може и на 7 години да се тръгва на училище.???????????? Но МОН предлага първи клас по принцип да се започва на 6 години. Това подлагаме на обсъждане и то ще залегне в новия закон за просветата вероятно през юни. Предлагаме такъв вариант, защото акселерацията вече е факт и да задържаме учениците до 19 години в училище просто вече не си струва. Ако първият клас започва от 6 години, те ще завършват средно образование на 18 г. Ако не се приеме това наше предложение, ще си остане както е сега - по желание на родителите.?????????????????
 

# 241
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ах, бабка му, забравих да гледам!
Виви, как мина?

# 242
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Не можах да го гледам, но от това, което е поснато по-горе, просто прозира целата им -
по-малко уилище, по-рано на работа, една година икономии на държавата  #Cussing out #Cussing out
Какво значи, че хем ще е по избор на родителите, хем ще е вкарано в закон като задължително ????
Идиотас   ooooh!


# 243
# 244
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
категорично съм против-дъщеря ми е родена декември месец,което означава,че трябва да тръгне на училище на 5 години и 9 месеца-абсурд!!!! newsm61

# 245
  • Мнения: 506
                                                Защо гасът ни е като в пустиня?
Защо..тези политици не вземат да си вършат работата както трябва?Всички сме на ясно, че с това само отбелязват дейност, тъпото е, че е на наш гръб! Whistling #Cussing out
Абсурдно е, и това право ли искат да ни вземат!Правото е на родителя сам да прецени кога ще почне детето му училище, това е решение което държавата няма право да взима вместо нас!! #Cussing out
подписах се разбира се! Tired
Аз подписах няколко пъти, надявам се да сме много!  bouquet

# 246
  • Мнения: 3 479
Не можах да го гледам, но от това, което е поснато по-горе, просто прозира целата им -
по-малко уилище, по-рано на работа, една година икономии на държавата  #Cussing out #Cussing out
Какво значи, че хем ще е по избор на родителите, хем ще е вкарано в закон като задължително ????
Идиотас   ooooh!




Е то е ясно, че е по-лесно да се принудят родените вече деца да тръгнат на работа по-рано, за да изкарват пенсиите на министрите, отколкото да се вземат мерки за преодоляване на демографския срив и да се подмлади населението.  #Cussing out

# 247
  • Мнения: 1 942
Кога ще се предлага в Парламента тази безумица? За кога възнамерявате да разпратите по институциите петицията? Струва ми се, че е добре подписките да пристигнат преди евентуално гласуване  Rolling Eyes

Още две русенки ще събират подписи на хартия  Peace

# 248
  • Мнения: 4 187
Гласувах и тук! Родителите трябва сами да преценят, удачно ли е децата им да посещават училищата от 6г възраст.

Прочетох коментарите по темата, в dnes.dir.bg, някой много ме радват  Mr. Green. Дано безумието на управниците, не остане за наша сметка. Дали ще успеем да направим нещо по въпроса ???

Бъдете активни, подпишете петицията  Peace!

# 249
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
и аз дадох глас! ПРОТИВ СЪМ!
Да може и да се развиват по-бързо днешните малчугани, но защо да им се отнема една година от и така бързо отминаващото им детство и то без да е помислено! Отново някой, така знаещите ни управници, симулира дейност и работи с мотото "...важното е нещо да се случва, а резултатите ще ги предвиждаме в последствие..."
Държавата отново не мисли в правилната насока - няма пари за детски за всички деца на България, но и се ще, ако може още от раждането им, да започнат да внасят данъци и да пълнят хазната .... на мен точно на такова ми мирише, баси! ! !  ooooh!

 #Cussing out тръгването на училище по-рано, не означава ли спестени пари от детските заведения /градини/ и една година по-рано започване на работа на децата ни и съответно удръжки, данъци, такси и т.н., които да се наливат в хазната... 

Моят син е роден януари ... това какво значи, че ще тръгне на 5г и 8месеца - абсурт! Ще направя всичко за да не го позволя!   #2gunfire

# 250
  • София
  • Мнения: 62 595
Размишлявам си тук за това какво означава да се развиват по-бързо и нещо не ми излиза сметката. Учените казват, че си има етапи на развитие, които се движат в някакви възрастови граници и децата преминават през тях. Ако става въпрос за физическото развитие и фината моторика, то нашият си хардуер си е такъв, какъвто е бил още по първобитно време. Значи колкото и да се напъваме с упражняването на ченгелчета, то децата ще започнат да ги пишат уверено и красиви в момента, в който най-малкото физически узрее организмът. Вие знаете сами, че повечето деца и сега не могат да си вържат обувките, а ченгелчетата и кръгчетата са ужасно разкривени. И това е най-малкото. Сигурно ако се разровя ще измъкна достатъчно точна информация и доводи за когнитивното и психическото развитие.
Това, което си мислят за акселерация май се отнася само до теглото и височината на децата заради консервантите и всичките боклуци в храната. Боравенето с едно дистанционно не означава, че децата по-рано узряват за разбирането на абстракции. Ако изобщо може да има някакво по-бързо развитие аз го отдавам по-скоро на родителските амбиции и занимаването с децата още в градинска възраст, отколкото на еволюцията. Още повече, че децата на образованите родители и в добро материално състояние, че да си позволи разните школи и уроци са малко в сравнение с общото население. Има страшно много деца, включително в София, които не са пипали компютър, а за разни интелектуални занимавки, танци и т.н. изобщо да не говорим. Така че ако министрите и вносителите съдят за всички деца по своите деца, с които винаги някой се е занимавал нещо не са улучили извадката.

# 251
  • София
  • Мнения: 15 254
Размишлявам си тук за това какво означава да се развиват по-бързо и нещо не ми излиза сметката.

Да допълня....... Ако днешните деца навлизат в пубертета по-рано, то това не се отнася до 6-годишните, тъй като на 6 те са още далече от него.

Във включването си в предаването "Отблизо" зам-министърът просто отчете, че акселерацията е факт и толкова. Как са стигнали до този извод и какво влагат в него-никой не знае.

# 252
  • Мнения: 24 467
То като си говорим тук за акселерация това вероятно ще бъде мотив за тренинг с раници с тегло вече от над 15 кг. на човече. Аз лично под "акселерация" си представям нещичко като моя синковец- 1,45 м. на 8 години и 48 кг.  Laughing Не че от това вече не е магаре, напротив, магаре си е, само че по- едричко.

# 253
  • Мнения: 14 133
Във включването си в предаването "Отблизо" зам-министърът просто отчете, че акселерацията е факт и толкова. Как са стигнали до този извод и какво влагат в него-никой не знае.
Той се включи  само да отчете дейност, без никакви разяснения.  ooooh!

# 254
  • Мнения: 3 740
Не съм влизала в темата, защото не бях в страната.
Искам да ви успокоя, че в четвъртък, на среща с Асоциация Родители, на възражението по повод тръгването на 6-годишните в първи клас министърът е отговорил, че ще се запази досегашното положение: по желание на родителите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт