Сок от лук в носа?

  • 22 491
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 012
аз съм го пробвала  с две капвания  сополите изчезнаха  но не се препоръчва за малки деца

# 31
  • Мнения: 2 237
Не съм капвала,но сигурно е гадно.Не знам дали тази рецепта работи....От тук обаче мидях една друга рецепта и я приложих когато Калина беше мъничка и кашляше.Сироп от сварен лук се подслажда и се дава по една лъжичка на детето против кашлица.При нас страшно помогна !

# 32
  • Мнения: 2 331
Често страдаме от хрема-синът ни ходи отскоро на градина и е постоянно със сополи.Беше ми писнало и чух за лука.Сложих им и на двете деца.Беше невероятен плач.Реших да проверя какво толкова...УЖАСНО Е.Същото е и когато си приготвиш сам солен разтвор и прекалиш със солта.Много щипе и боли.Освен това има временен отпушващ ефект.Аз съм чела, че капките не лекуват, а само отпушват и за целта използвам физиологичен разтвор или Стеримар.Понякога и хомеопатични капки, но при по-критични случаи-като се появи кашлица и т.н. усложнения.

# 33
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Чувала съм я тази рецепта, но никога не съм я прилагала, няма и да я приложа. Това, което зная, е, че сокът от лук просто "сваля" лигавицата на носа. Т.е. нослето отвътре се обелва и става рана. Мой колега разправяше, че това било супер средство и как внучето му като хване хрема, го натискал на леглото, бабата също и тя се включвала в натискането, защото много крещяло и ритало (от ужас) и му изцърквал по един капкомер сок от лук във всяка ноздра. Много помагало. Явно родителите не знаят, защото ако някой приложи такъв прийом на моето дете, просто ще бъде ликвидиран! Знам също, че било напълно достатъчно да се настърже лука, да се покрият очичките и детето да вдъхне лютивите изпарения-също действало. Не съм пробвала, сега като се замисля, не съм се сещала за това, ама така поне не е садистично.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Знам също, че било напълно достатъчно да се настърже лука, да се покрият очичките и детето да вдъхне лютивите изпарения-също действало. Не съм пробвала, сега като се замисля, не съм се сещала за това, ама така поне не е садистично.
Да това го прилагам с успех.

# 35
  • Мнения: 1 142
На големия син съм го прилагала,но точно на колко беше не си спомням.Мисля,че действително щипе и боли,защото горкичкото ми дете очите щяха да му изскочат от орбитите ,когато му слагах.За ефект не си спомням да е имало.Синът ми толкова боледуваше,че какво ли не изпробвах само и само да му мине бързо,без да се влоши положението.Така,че не те съветвам да го правиш,сега има толкова хомеопатични варианти,че по-добре тях използвай.

# 36
  • Мнения: 127
След малко, ще я пробвам тая рецепта имам страхотен синузит, от напъни да си изкарам секретите вече носа ми кърви  Sad
Поне съм подготвена, че много боли  Rolling Eyes После ще пиша за впечатленията си, стискайте палци да не се трупясам  hahaha

# 37
  • Мнения: 1 753
Манчева, за синузит има една друга изпробвана лично от мен рецепта.... също много боли обаче....  Sad
Взимаш един изсушен конски кестен (от тези, които есенно време падат по улиците), обелваш го и го счукваш - да стане на прах. След това с някаква малка сламка или фунийка шмъркаш от този прах във всяка ноздра - както си гледала по телевизията да шмъркат кокаин  Embarassed И след това чакаш - ще започне да ти изтича всичко от синусите, направо е невероятно как се изчистват! Ако трябва може на следващия ден да повториш процедурата! Ей така съм си лекувала синузита аз.... преди да открия хомеопатията!  Party

# 38
  • Мнения: 385
Аз така си лекувам хремата - с разреден сок от лук. Но на дете не бих дала, то и мъжът ми се дърпа  Joy

# 39
  • Madrid
  • Мнения: 514
След малко, ще я пробвам тая рецепта имам страхотен синузит, от напъни да си изкарам секретите вече носа ми кърви  Sad
Поне съм подготвена, че много боли  Rolling Eyes После ще пиша за впечатленията си, стискайте палци да не се трупясам  hahaha
Недей,този метод разранява лигавицата на носа,ще стане по-сериозно!!!
Освен болката може да се увреди лигавицата при малките деца.Аз облекчавам моя син с морска вода,спрей,който купувам от аптеката.

Общи условия

Активация на акаунт