Мартенски порой премина, не останахме мнозина.

  • 16 396
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 473
Майчетата с момчеца биха ли споделили дали забелвате пишлето като го къпете защото аз четох и слушах все различни мнения и пробвахме да го забелваме, и незнам дали прекалихме или му е още рано ,но Константин започна да плаче - явно му беше неприятно. Снощи не го забелвахме  и банята мина без плач. Та сега съм в чуденка дали да продължавам или ..... newsm78

# 46
  • Мнения: 82
    Ох,мен ме е обзела една носталгия-вижте първата ни темичка
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203561.0

# 47
  • Мнения: 57
Майчетата с момчеца биха ли споделили дали забелвате пишлето като го къпете
аз не. смятам да оставя нещата да се развият от само себе си (как се пише всъщност това  newsm78).

# 48
  • хасково
  • Мнения: 378
Честита месечинка на Виктор,Моника и Елена!!! smile3525 newsm51 newsm51
Леко и безпроблемно раждане на Надка Сладка! Heart Eyes

Момичета искам да попитам тези от вас който давата Инфакол,каква е дозировката и кога го давате,всеки път преди ядене или не?Опаковката на Инфакол има един дозатор,това ли е мярката?

# 49
  • Мнения: 57
Мами я кажете пропускате ли успешно нощното хранене или малкия човек си иска манджата в 3часа!
Янес си я кара все още като през деня- иска си и това е. само една нощ изкара с 5 часа сън и без манджа. иначе си се кърмим поне два пъти през нощта. хубавото е, че в паузите спи, а не крещи.
запек нямаме. даже май доста редки ги пуска, но не е чак разстройство.

# 50
  • Мнения: 575
Janett и мен ме обзема носталгия по бременността ми понякога. А докато бях бременна не можех да се понасям и нямах търпение да раждам. Сега си мисля, че това наистина е един от най-хубавите периоди Heart Eyes
stambolieva82, аз давам по 1 капкомер в шишето с млякото. Когато я кърмя изцеждам 30 мл. преди това, слагам вътре Инфакола, давам с шише и после си я кърмя.
ДИМА78, Али не пропуска нощно хранене, а и мисля че още е рано за такива големи паузи.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 50
Поли, изпразни малко от пощата, защото не мога да ти пратя съобщение.  Hug

# 52
  • Мнения: 48
Да кажа и аз какво знам за нощното хранене - акушерката в болницата, в която ще раждам каза,че още от самото начало трябва да се пропуска храненето в 3 часа и те не им дават още в родилното, а после се маха и храненето в 12 часа, като стане на 2-3 месеца. Аз така мисля да процедирам  Peace

# 53
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Успех на Надка Сладка ! Praynig
Били и Жени - хайде и вие след нея - какво чакате ?  Laughing
Честити ни рожденници - ма нашите бебоци са най-сладки  Hug
Аз скоро ще кача снимки защото все не ми остава достатъчно време - даже сега пишем двете с малката  Mr. Green
Ние днес сме много послушни - пу-пу - все да сме така !  Crazy
Запек - чукам на дърво нямаме, но и силно се надявам да не ни се случва.
Понякога докато акаме ни е трудно да се разделим с производното - добре че го разбрах иначе се чудех
за какво е този рев при условие, че уж всичко е наред.
Момичета вие кога започнахте да давате капките против колики - когато усетихте че плаче без причина или си ги започнахте превантивно  Rolling Eyes
Ние засега май мямаме тази екстра, но да съм подготвена все пак  Thinking

# 54
  • Мнения: 575
Iva-1977, ако няма колики, недей започва. Педиатрите казват, че не е хубаво да се дават такива капки първият месец, но Али се измъчи с тия колики и аз се примирих да започна да й давам. Ако засега няма, по-добре не ги давай превантивно.

Били, добре си го намислила Mr. Green Ама като врещи от глад детето в 3 часа, как ще му обясниш, че сега не трябва да яде.
Аз не мисля да насилвам нещата, когато е готова сама ще се откаже от нощното хранене. На моя приятелка дъщерята е на 2.5 годинки и още се буди през нощта и си иска млякото, е какво толкова има ставаш и за 1 мин. го приготвяш, после и ти си спокойна и детето спокойно.

# 55
  • Мнения: 382
Зори,и на нас ни казаха да пием анасон,но ефект няма.Аз бях казала на майка ми да донесе САБ-капки,но и те не и помагат.Вече ще се побъркам да се чудя какаво да я правя от 22ч. до 02ч.През деня е спокойна,присвива се само от време на време.
Били,не съм разказвала за кошмарното си раждане,защото има още момичета(включително и ти),които още не са родили.Няма нужда да ви плаша.Важното е,че сега сме добре,другото се надявам да го забравя Praynig
Леко раждане на тези които още са в очакване Hug

# 56
  • Мнения: 48
За акито - един интересен факта, за който не се бях сещала напоследък - бебетата наистина не си дават акото и им е гадно като се разделят с него. Това е защото това е единственото нещо, което чувстват като свое и затова не си го дават. Не знам до колко е вярно, но е интетесно.

Били, добре си го намислила Mr. Green Ама като врещи от глад детето в 3 часа, как ще му обясниш, че сега не трябва да яде.

Е, разбира се ако врещи детето няма да го мъча  Laughing Те като са още малки бебоци не различават дали е ден или нощ и на тях това нищо не им говори. Стомахчето им не пита каква част на денонощието е, а просто им праща сигнали, че е гладно. Ще видим как ще е при нас  Peace

# 57
  • Мнения: 503
Сега се свързах с педиатърката и тя ми каза против запек да разтварям АМ в водичка от овесени ядки. Сваряват се малко овесени ядки, водата се прецежда и в нея се разтваря млякото. Моя приятелка обаче каза, че бебето повече се запичало от ядките, но аз съм длъжна да опитам.

Марги,не го прави това с овесената чорба ЗАЩОТО САДЪРЖА ГЛУТЕН!!!
Не е препоръчително,ама никак.
И нашата ми го бе препоръчала,но се консултирах със завеждащата на неонатологията и тя категорично каза да не ползвам водата от овесени ядки....лошото е ,че аз вече го бях направила няколко пъти Rolling Eyes
полза никаква нямаше така или иначе

# 58
  • Мнения: 503
Момичета искам да попитам тези от вас който давата Инфакол,каква е дозировката и кога го давате,всеки път преди ядене или не?Опаковката на Инфакол има един дозатор,това ли е мярката?

На листовката пише,че се дава по 1 капкомер преди храненето.Аз в устенцето му го слагам и го харесва моя пуканко Laughing
Трябват обаче няколко дни за да започне да деиства.

Мярката е точно това-разклащаш шишето и изстискваш капкомера два пъти за да се напълни.Може и по 2 капкомера да даваш.

На нас Саб симплекс повече ни действа,но аз инфакола го започнах вчера,така,че ще чакам

# 59
  • Мнения: 69
за яденето ... Али яде точно на 3 часа, никога не е пропускала ядене, а нощтните са дори по-начесто, случвало се е да яде и на час и половина Confused ... а и нас ни посъветваха през нощта да прави 6 часа пауза и да не давам, дори да иска. Е, няма как да стане! #Crazy
за бременността ... и аз така като Ането вече не можех да се понасям, а сега ми липсва този период. От време на време даже имам чувството, че някой ме подритва от корема, ама тц Mr. Green Вчера пазарувах в магазина до нас, където преди ходех всеки ден ... не казвам, че съм била с предимство или нещо, но хората гледаха някак по-различно докато бях с големия корем Sunglasses За всеки случай ще ми остане много добър спомен от този период като цяло Grinning
колики май имаме и ние ... миналата нощ изобщо не спахме, Али поспива 10-15мин. и изведнъж рев. Аз имам тук Инфакол и Бейбинос и се чудя кое да дам. Второто е на билкова основа и ме посъветваха първо с него да пробвам, но предвид, че всички действат едва след няколко дни, ми не знам Thinking

Били, айде сиктир вече де Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт