Питане към двойките, живеещи на семейни начала

  • 7 971
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Преди брака ми,когато съм живяла на семейни начала с друг мъж,никога не е стоял такъв проблем.Всичко,което сме купували е било общо.Случи се да се разделим и се разбрахме кое остава за мен и кое за него,естествено че той отстъпи за някои неща,от които не държи да ме лиши. PeaceНо това май рядко се случва. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 2 388
Има неща на мое име, други на негово. За мен това е без значение.
Ако се разделим, всеки ще вземе това, което е наистина негово, а не това, което му принадлежи по документ.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ще си позволя да отговоря макар в момента вече да съм омъжена. Преди да сключим брак живеехме на семейни начала 13 години и винаги всичко е било общо. В смисъл колата на негово име, защото той я регистрира, сметките са на мое име и т.н. Не сме се замисляли кое на кого е. И двамата вярвахме, че няма да има нужда от подялба.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 508
И ние живеем на семейни начала от10 години, но всичко е на моя любим.Аз имам само "парцали" Laughing

# 34
  • Мнения: 1 763
Жилище нямаме. Колата е на негово име, въпреки че е купена изцяло с мои средства. Честно казано не се бях замисляла за това, не ме и притеснява особено. Дори някога да се разделим, съм сигурна, че всичко и от двамата ще отиде в полза на детето.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Живея при бащата на децата си .Къщата е негова и я споделяме заедно със свекърите.Ако дойде време да се разделим има къде да отида и това не ме притеснява.

# 36
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Жилището е на негово име, колата също. Всичко, което купуваме, се изплаща от семейният бюджет, т.е. и двамата даваме пари. Никога не съм се замисляла дали да не направя нещо за да защитя правата си. Ако се разделим последният ми проблем ще е дали ще ми даде хладилника или килимите. Мога да се издържам сама, а имам и свое жилище, така че може би и за това не се чувствам несигурна.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Два апартамента на негово име, три коли на мое име.Но така или инъче, аз не съм давала една стотинка за нищо...но всичко е общо.

# 38
  • Мнения: 47
Ами  заедно  сме  вече 6г  и  не  сме  се  замисляли,засега  всичко  е окей.Колата е  на  негово  име,но  сметките  са  на  мое,нещата  са  по-равно.Пък  и  дори  да  се  разделим всичко  ще  остане  за  детето.Може  би  ще  се  възползваме  от  поправките  в  Семейния  кодекс,касаещи  съпружеското  съжителство,засега  не  сме  решили.

# 39
  • Мнения: 216
У нас всичко на на мажа ми,той го е купувал-аз нямям нищо Mr. GreenЗатова казва че при евентуална раздяла,аз взимам ДЕТЕТО,а за останалото ще духам супата по неговите думи и гащите на гъэа с извинение ще му оставя защото ТОЙ ГИ БИЛ КУПУВАЛ Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 4 733
На този етап все още трупаме финанси и крупните покупки остават за необозримото бъдеще. Уреди доста накупихме, на негово име са. Аз пък си имам кола на мое Mr. Green

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Никога не съм се замисляла.. newsm78 .Но това е щото нямаме жилище, живеем под наем, договора за наем е на мое име, ако се разделим, аз оставам в този апартамент. Сметките също. Joy
Ееее децата са си на негово...  Grinning  Grinning  Grinning

# 42
  • Мнения: 3 376
Изобщо не съм се замисляла за такива неща. Rolling Eyes
Колата е на негово име,жилището в което предстои да се нанесем е на моите родители,те засега нямат намерение да го преписват на никого.

Честно казано не са ми приятни всички тези "сметки" и т.н. както и предбрачните договори.Все пак сме се събрали заедно и сме създали дете с мисълта да остареем заедно.

Ако някой ден недай си Боже се разделим мисля,че и двамата сме достатъчно зрели,за да
седнем и да се разберем като големи хора.

# 43
  • Мнения: X
Радвам се искрено на идеализма ти, но подобно романтично отношение към практичните неща в живота обикновено води до горчиви крайни резултати......

# 44
  • София
  • Мнения: 71
У нас всичко на на мажа ми,той го е купувал-аз нямям нищо Mr. GreenЗатова казва че при евентуална раздяла,аз взимам ДЕТЕТО,а за останалото ще духам супата по неговите думи и гащите на гъэа с извинение ще му оставя защото ТОЙ ГИ БИЛ КУПУВАЛ Twisted Evil
Божееее, какъв любящ и романтичен мъж си имаш!!!!! ..........

Общи условия

Активация на акаунт