Секцио или нормално

  • 6 400
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 447
Първият път родих нормално,вторият секцио по необходимост

# 151
  • Мнения: 252
Родих секцио, ако има втори път пак ще е така.

# 152
  • Мнения: 160
Parvo se izviniavam che pisha na latinitsa (iavno tova e vazhno) no neshto ne iska da mi vkljuchi kirilitsata, a i kredor ne raboti...

Vtoro, hubavo e chovek da se zapoznae za kakvo stava vapros a da ne operira samo ot gledna tochka "strah"i edna baba kaza... mezhdu drugoto az imam loksatsia i na dvata kraka, n nikoi nikage ne mi e kazval, che imam "lekarski" predpisania za sektsio... a mezhdu drugoto, prosto statisticheski ne e vazmozhno tolkova mnogo zheni v tozi forum da imat "lekarsko predpisanie" za sektsio... Nikoga niama da zabravia kak lekariat pri kogoto razhdah s hirurgicheskite drehi, veche gotov za seksti pri edna mama na godini sas sedalishtna pozitsia na bebeto ia gledashe na videoto dali sluchaino ne se e obarnalo bebeto (v 41 sedmitsa) ta da ne se nalaga sektsio...

Eto sashto edna hubav statia za pazara na sektsioto... predpolagam che i v BG neshtat sa taka;

http://mrwht.multiply.com/journal/item/4194

# 153
  • София
  • Мнения: 3 569
Вагинално, с епидурална упойка. Пак бих родила така - нямах никакви шевове и разкъсвания.

# 154
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първия път родих нормално с епидурална упойка.Втория път секцио по необходимост със спинална упойка

# 155
  • Мнения: 3 069
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

Да, наистина се следи състоянието на монитор но това да ти е проблема.
Мен ме беше страх от спиналната упойка а дори не усетих и боцването.Всичко мина идеално.

# 156
  • Мнения: 135
Родих нормално с спинална упоика и много усложнения, newsm45 smile3511 nonoвклю4ително и спукано ребро,така 4е ако пак забременея бих родила само секцио

# 157
  • София
  • Мнения: 293
Много държах да родя нормално, но ми направиха секцио по спешност. Възстанових се доста бързо

# 158
  • Мнения: 384
Аз също държах да раждам нормално, но не се получи. При пет дни пренасяне шийката на матката ми изобщо не се беше изгладила, водите ми изтекоха, а бебето не се поместваше надолу. След осем часа адски мъки ме срязаха. Не съжалявам. Възстанових се невероятно бързо.

# 159
  • Мнения: 683
Аз вче съм раждала - нормално.Исках секцио в началото,после се разубедих...За следващия път,живот и здраве,ще видим кое как ще е.Бих искала след като минах през този малък пъкъл да пробвам секцио,ама ме притесняват тези апарати за които съм чувала,че те прикачят за да отмерват сърдечен ритъм,кръвно....има ли такова нещо?

По време на операцията и в реанимацията ще имаш закачен за ръката апарат за кръвно налягане, които се включва автоматично през определено време, за да мери кръвното, но това е за по-малко от 24 часа, не е страшно.
Ако избереш секциото, препоръчвам ти епидуралната упойка или комбинирана епидурална със спинална. Обезболяването е страхотно, аз въобще не усетих никаква болка, цяла вечер в реанимацията си лафихме с една от сестрите и съседката ми по стая... очаквах поне малко да ме заболи, ама не... само при първото ставане малко приболява, но не е нищо особено. Тъй като в 5-я месец от бременността имах бъбречна криза, мога да кажа, че секциото е песен в сравнение с болките от бъбречната криза.

Общи условия

Активация на акаунт