На ясла през пролетта - 2

  • 8 039
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 546
Ох, Мами Confused

Толкова се притеснявам с тази ясла и аз. Една такава ревла съм, а малкия...до тоал. не ме пуска да ходя...веднага мамо..мамо...ужас Cry Не знам като го оставя в яслата какво ще бъде. Таткото вика от Понеделник да го даваме ама ето пък и времето позастудя, така че следващия Понеделник Simple Smile и ние с бодра стъпка. Дано ако пък боледува в началото да е за 2-3 дена, че както ми вдига 40 Т (е само веднъж де, ама и боледуването си му беше само това) не знам какво ще правя Sad

Да си пожелаем УСПЕХ на всички начинаещи и бързо оздравяване на болните малчовци Grinning

# 46
  • Мнения: 2 534
Цитат на: silveto_5
Женя къде се изгуби, как е малката Поли

Ако мислите , че не ви следя , жестоко се лъжете .
Чета ви и ви се радвам .
Поли отдавна е добре , всъщност не е била изобщо болничка , само два-три сополки . С промивки нещата се оправиха .
Ходим си на ясла всяка сутрин с автобуса и оттам мама на работа .
Силве , ти започна ли работа . Надявам се Никол да е добре и ще се видим все някой ден .

# 47
  • Мнения: 612
Момичета, по моите скромни наблюдения  и тези на сестрите и лелките в яслата - децата свикват по-лесно и по-безболезнено с яслата на по- малка възраст. Казаха ми че в нашата възраст/1,7г./ е добре да се даде, после става трудно и за детенце и за мама. Давам го само като инфо, знам, че има и мнения за гледане на детенцето до 3 г от мама.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 546
Ами тогава чудесно newsm03
Ние точно на 1,7 г. тръгваме хихиии
Дано само наистина милия да свикне бързо, че и аз да се успокоя:)

# 49
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: jenia vulova
..... само два-три сополки . С промивки нещата се оправиха.

   Простете за Off Topic-a, но Женя, би ли ми казала подробности за тези промивки, че и на нас ни казаха да правим, а мен нещо не ми е ясно точно за какво става въпрос!?Може на ЛС!

# 50
  • Мнения: 612
Цитат на: dama
Ами тогава чудесно newsm03
Ние точно на 1,7 г. тръгваме хихиии
Дано само наистина милия да свикне бързо, че и аз да се успокоя:)

Ще свикне, при дечицата им е интересно. Е, никой не се е разминал без плач, ама не е страшно. На Дани му харесва и мен това ме крепи. Успешно тръгване на ясла Sign Exclamation  Laughing

# 51
  • Мнения: 121
Женя, много ви се радвам да сте все така здрави  Grinning
Аз отложих моята работа и ще погледам Никол да края на месеца за да се повъзстанови, много е отслабнала, но поне почти се е оправила и започна да се храни Simple Smile

# 52
  • Мнения: 597
Momi4eta,nie ot drugia mesec trugvame na qsli.Sega 6te podgotvqme dokumentite i izsledvaniqta.
Dai Boje Vladko da svikne po-burzo,da e zdravi4uk i da ne boleduva mnogo 4esto i produljitelno.Da izkarva po-leko virusite,da se hrani dobre i s apetit,da se nau4i na mnogo ne6ta...

# 53
  • Мнения: 121
Нещо много ни изпадна темата Grinning
Женя пиши как сте? нещо ме  е хванало здраво шубето и все отлагам да пусна Никол отново . Напиши нещо успокоително Sad
Как са другите малчовци

# 54
  • Мнения: 2 534
Здравейте , хайде пак да освежим темата и да успокоим някои мами .

Силве , Ники добре ли е вече ? Ако е добре , пускай я , не му се чуди толкова .
Поли вече три цели седмици си ходи на ясла и лелките ми казаха , че стига да е нахранена и сменен памперса , нямат проблеми с нея .
Плюс това малката единадесет месечна бандитка вече тормози бати Гого - `побойника`на групата (споделено от майката на Гого).
Със здравето е добре , давам през ден- два вит.С , нищо и няма ... все още.
Пътуването с автобус всяка сутрин и вечер е нашият кошмар . Ежедневно по два пъти се принуждавам да правя скандали , за да седна с бебето  в автобуса , просто не мога да проумея възпитанието на тези `индивиди`.

Та това е от нас , засега , очаквайте продължение...

# 55
  • Мнения: 5 468
Тази тема много ме вълнува и мен. Смятам, да дам Герганка-калпазанка на ясла в септември. Само че не мога да си избера ясла newsm78. Моля ви, кажете ми, дали знаете някоя ясла по бул. Сливница, защото по този маршрут ще ми е най-удобно. Живея в Модерно предградие и не мога да се ориентирам към никоя ясла.
Това с болестите много ме плаши... И примерно, започна работа, след 2 дена е болна, после пак и кой ще ме трае на работа в болнични постоянно? Освен ако не почна в някой завод или фабрика, където това няма толкова да бие на очи. А ако съм в офис... няма кой да ме трае. После, кажете, как се справяте със вземането от яслата на детето? До колко часа са яслите и кой е последния час за взимане на детето? Коя е тази работа, където те пускат в 17 ч. от работа, че да можеш да си вземеш детето в 17:30? Защото преди като съм работила, никога не съм си тръгвала от офиса преди 18 ч., понякога и оставах след работа, все имаше какво да се довършва... Та, с това как се справяте?
Не съм учила още моето бебе да сяда на гърне...,  с това как ще се справи там? Ами с яденето? То е доста злоядо иплюе всичко що няма сладък вкус или се очертава да е манджа ooooh!. Кой ще я трае там и ще й угажда на акъла?! А като не стане на нейното, ляга по очи на земята  и плаче дълго-дълго Sad. Чак почва да хълца накрая и ридае като голям човек. Кой ще ми трае отрочето, като понякога и на мен ми вдига кръвното?!!! Много въпроси ми се въртят из главата и ми се реве като си я представя далеч от мен, неразбрана и сама, ама трябва да  се работи......
А как намирате лелите, които се грижат за децата? Отзивчиви ли са? Усмихнати ли са? Да не се държат като господарки с роби?
Препоръчайте ми някоя ясла, моля ви.

# 56
  • Мнения: 597
Моят Владко е почти готов за тръгване.Накупих всичко,което трябва,само раничка ни остана.Утре ще взема резултатите от изследванията и до края на седмицата,живот и здраве ще занеса документите.Малко е хремав от няколко дни и се моля да се оправи по-бързо и без усложнения,за да тръгне здрав на градината.
Дай Боже всичко да е наред.
Вие как сте момичета,как са малчовците???
Ходещите на ясла адаптираха ли се вече???
Разкажете как е там на нас предстоящите....

# 57
  • Мнения: 597
Момичета-имам въпрос към старшите от вас в яслата.
Сетих се нещо-Владето още пие от шишето на д-р Браун с бибата и от шише на Nuby с мек накрайник-ами там в яслата как ще пие вода???Ще ми позволят ли да му нося шишето,той дори е свикнал да заспива с него-дори само в началото ако трябва-да не е толкова голям шока.И без това ще е шашнат милия.
Ами другото е,че още спим с ританки,а там ще спят с пижами.Дали ще може поне в началото да го оставят с чорапки,да не изстине изведнъж.Аз ще го каля и ще го тренирам докато тръгнем,но...страх ме е там да не е изведнъж да го пуснат гол???Кажете при вас как е?Не ходи на гърне,ще ми позволят ли да нося памперси докато се научи???
Успокойте ме малко,нещо съм се шашнала Embarassed

# 58
  • Мнения: 5 140
Женя  ние сме с вас в яслата на Свети Наум.Току виж са в една група Поли и Ния.Към колко я взимаш от там.Предполагам че с 102 автобус пътуваш(доколкото имам спомен жвеехте в Овча купел).Ние се преместихме от Стрелбище и сега сме на Павлово(или старата част на Овча купел с/у 66 у-ще).

# 59
  • Мнения: 5 140
Цитат на: anidimova
Момичета-имам въпрос към старшите от вас в яслата.
Сетих се нещо-Владето още пие от шишето на д-р Браун с бибата и от шише на Nuby с мек накрайник-ами там в яслата как ще пие вода???Ще ми позволят ли да му нося шишето,той дори е свикнал да заспива с него-дори само в началото ако трябва-да не е толкова голям шока.И без това ще е шашнат милия.
Ами другото е,че още спим с ританки,а там ще спят с пижами.Дали ще може поне в началото да го оставят с чорапки,да не изстине изведнъж.Аз ще го каля и ще го тренирам докато тръгнем,но...страх ме е там да не е изведнъж да го пуснат гол???Кажете при вас как е?Не ходи на гърне,ще ми позволят ли да нося памперси докато се научи???
Успокойте ме малко,нещо съм се шашнала Embarassed
            Не се притеснявай,ако заспива с шишет ще му го дават,но иначе ще го учат да пие от чаша.Там спят с пижамки,но имай предвид че е топло(поне в нашата ясла),няма да има смисъл да спи с тях.За памперса- ще си носиш те ще му слагат,няма страшно и на гърне ще го научат,но като цяло ще му слагат памперси.Не се притеснявай,даже и ще го хранят ако не може сам.

Общи условия

Активация на акаунт