Флуорирано мляко в ясли и ДГ в осем града в с

  • 6 340
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 302

Момичета, браво!    bouquet

# 46
  • Мнения: 386
Чак не мога да повярвам!
 newsm51
Поздравявам всички родители, които имат този проблем за достатъчно важен, които отделяха време, средства  ..  с цел  прекратяване на груповата флуорна профилактика!

# 47
  • Мнения: 2 652
Искам и аз да ви стисна ръката, момичета... и момче!
Само така, бой по канчето. Направо ми идва да ви напрегръщам.

# 48
  • Мнения: 5 500
Страхотно Party дано не е бомба със закъснител!
Пише: докато не се решат всички проблеми, дано това не значи, че след като построят лаборатория и намерят нов доставчик ще преподпишат протокола! То си е такова-протокол, даже не е договор, по силата на който страните се задължават с нещо си! С протокола никой с нищо на никого не е длъжен!
За съжаление в Ст. Загора нещата не стоят така!

# 49
  • Мнения: 1 866
Изключително много се зарадвах като видях тази тема. Олекна ми. Аз бях убедена, че и да не искам да дават флуор на детето ми, те пак ще му дават. Така или иначе в декларацията нямах възможност да откажа. А и изобщо не вярвах, че специално ще отделят мляко без флуор за моето дете! Всеки път като чуех, че са яли нещо с мляко и ми се свиваше сърцето. Не съм следила действията ви по въпроса, но съм ви страшно благодарна, че сте се борили за спирането на тази практика!   bouquetПоздравления, не можете да си представите колко съм ви признателна!  Hug

# 50
  • Мнения: 5 500
Така или иначе в декларацията нямах възможност да откажа. А и изобщо не вярвах, че специално ще отделят мляко без флуор за моето дете!
Защо? Защо да не можеш да откажеш в декларацията?
Защото не е написано НЕ желая, а само Желая ли?
ЗАчеркваш всичко и пишеш, АЗ НЕ ЖЕЛАЯ!
Важно е да се знае колко от родителите не желаят, защото ще излезе Коста Базитов пак и ще каже, че във Варна 80% от родителите искат тази тъпа профилактика!

# 51
  • Мнения: 1 866
Вече не си спомням как точно беше оформена, но ми се струва, че нямаше опция желая или не желая, а беше един лист, в който ни информираха просто, че има такава профилактика. И от нас се искаше да подпишем, за да удостоверим, че сме прочели информацията. Не съм съвсем сигурна, но ми се струва, че беше нещо такова. Аз тогава и не се замислих особено много, но после взе да ме гложди въпроса. По-късно говорих с медицинската сестра и тя каза, че въпросът е повдигнат от някои родители, но да не съм се притеснявала, защото моята дъщеря така или иначе ядяла малко (което е вярно) и кой знае колко не поглъщала от млякото. Обаче те готвят също с това мляко и мен това ме притесняваше. Не съм особено компетентна по въпроса за флуора, ако трябва да бъда честна, но аз лично не искам да правят каквато и да е профилактика на детето ми в детската градина и да му дават каквито и да било добавки. Въпросът е по-скоро принципен за мен. Ако ще и витамин Ц да дават, аз пак ще съм против. Тогава направих грешка като си замълчах и запазих безпокойството за себе си. Признавам, че не беше много умно от моя страна. 

# 52
  • Мнения: 2 652
... но да не съм се притеснявала, защото моята дъщеря така или иначе ядяла малко (което е вярно) и кой знае колко не поглъщала от млякото....

Аз ли откачам или тези хора са безумци! Да не се притеснява жената, защото детето не е яло много от отровата и няма да се натрови кой знае колко!!!! Абе, къде живеем, в какво живеем, какви са тези хора, бе?!?!? Ами другите деца, които ядат по повече?!

# 53
  • Мнения: 5 500
Грейс, ето още една изцепка на умна глава-общински съветник: - Повече бих се притеснявал, ако готвачката изтърве лъжица сол в яденето, отколкото дали ще яде флуорирано мляко.
С пълна сила за тях важи приказка за стълбата! Не им дреме на ханша изобщо здравето на децата, а само с колко ще си напълнят джобовете.

# 54
  • Мнения: 1 312
-цензурирано-
А когато го записвах казаха,че не добавят флуор Crossing Arms.
Питах миналата седмица сестрата-и сега не слагали,но било оставено сцел родителите да се информират и при добавяне от тяхна страна да не предозират Thinking.
Не схващам логиката Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 17:16 от Доня Туфиня

# 55
  • Мнения: 2 652
А кога са го сложили? Най-вероятно след скандалите.

# 56
  • Мнения: 1 312
А кога са го сложили? Най-вероятно след скандалите.
Не знам от кога е там.
Когато подавах документи в началото на годината не го забелязах,но когато отидох да записвам детето преди около 2 месеца си беше там.
Питах тогава-казаха,че не дават.
Питах и сега-пак същият отговор-били го спряли от началото на годината.
Не можах да схвана аргументите на сестрата защо все пак предупреждението стои.

Общи условия

Активация на акаунт