Колко ще ни струва цялостен ремонт?

  • 17 533
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 770
Ремонтът ще ти излезе толкова , колкото си готова да похарчиш ! Grinning

# 31
  • Мнения: 3 417
... затова се надавам ние да влезем в 10-12хил  Rolling Eyes поне за майстори няма да плащаме, а то като гледам колкото даваш за материали, толкова и за майстори  Confused Rolling Eyes  вие как мислите?  /като погледнах написано колко неща ще правим даже аз не си вярвам  ooooh!  Laughing /

Честно казано 10-12 хиляди ме се струват малко, но зависи от това което ще купувате. Колкото  до това, че се дават еднакви пари за материали и майстори не съм съгласна, дори и да си купите от най-ниския ценови диапазон.
Както са те посъветвали по-горе задължително си направи една предварителна сметка, постарай се да не изпускаш нищо. Отпусни и поне 1000 лв отгоре ( защото винаги се забравя нещо).
Постарай се да не надвишаваш цените, които си си заложила в списъка, а ако го направиш компенсирай от някой друг артикул.
да, задължително ще направим това  Peace  мерси за мнението  Hug

# 32
  • Мнения: 1 322
Нашия апартамент е 45 кв. и ремонта излезе 15 000 лв. без дограмата.

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.

# 34
  • Мнения: 46 520
За хол, спалня и кухня, преди 4 г.:

- вътрешна изолация със стиропор
- шпакловка на стени и тавани
- латекс стени и тавани, половината цветен
- коридор, дневна и бокс- гранитогрес
- естествен паркет на двете спални + изравняваща замазка
- баня: фаянс, теракот, фризове, мивка, ботуш, моноблок, вана, аксесоари, алуминиева врата (4 м2, 1900 лв.)
- смяна на хоризонтални щрангове
- алуминиеви радиатори 3 бр.
- PVC дограма "Salamander" (1 прозорец + 2 вартопрозореца)
- теракот на двете тераси
- преустройство - изкарване на вода в дневната, около 4 метра


6 400 лв.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 806

Колкото си мислиш, че ще ти излезе - умножи го по 2.

 И аз така  Peace. Едно го мислех друго стана  newsm78.
 
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.
Подкрепям напълно  Peace

# 36
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,Никол,вие много евтино сте минали за тази работа.Сега цените са поне двойни.

# 37
  • Мнения: 46 520
Ей,Никол,вие много евтино сте минали за тази работа.Сега цените са поне двойни.

На кое?
Сега ни предстои един друг ремонт и обикаляхме по магазините, теракота, моноблока, ваната и другите материали са си на същите цени, може би за труд имаш предивд?

# 38
  • Мнения: 2 388
Строителните материали са скочили, като цени определено. Поне в Бургас е така, за другите градове не мога да коментирам. Simple Smile

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Трудът също е скочил, от времето на моя първоначален ремонт поне с едно 4-5 лв. на кв.м.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 096
Аз нещата ги виждам около 25-30 000,защото винаги излиза и по нещо непредвидено,което няма как да не се направи.
И според мен някъде там. Ние за неосновен ремонт (само в банята е сменяно всичко, вкл.и тръби - и още предстои ooooh!, ама това е друга история), циклене и лак на паркет и дюшеме, боядисване на 2-3 стаи и шпакловка на антре и килер, нова кухня + електроуреди, осветителни тела и други такива дреболии отдавна сме надхвърлили 10те хиляди, може вече и към 15 да са.
Никол, и на мен ми се вижда доста евтино, браво на вас!

# 41
  • Мнения: 2 388
Трудът също е скочил, от времето на моя първоначален ремонт поне с едно 4-5 лв. на кв.м.
Определено, че и  повече. За материалите не ми се смята сега колко са скочили, но има разлика и съм сигурна, че не е само в Бургас.

# 42
  • Мнения: 386
много е според зависи
мой познат направи за 6000 лв ремонт на апартамента си (много личен труд, най-евтините материали) включващо и баня, и мебели, и освежаване. за сравнение в същия момент аз дадох тази сума за вливане на стая и балкон в едно с дограмата, изолацията, гипскартона и ламината (с фирма).
според мен към момента 30,000 лв за 100м2 е реалната цена, ако нито се изхвърляш, нито си купуваш най-евтиното. но като гледам през последните две години как растат цените сумата бързо ще нарастне.

# 43
  • Мнения: 950
Аз ще ти кажа да си сметнеш примерно по-големите разходи за ремонта.Например аз съм харесала нещо по-евтино и по-скъпо след това пресмятам всичко и решавам кое ще е изгодно и разликата да наместя за друго  Wink
За дограмата ще ти дам ориентировъчна цена за да си направиш сметката и за там.За вратопрозорец  3 м и то супер дограма излезе на свеки 1000 лв а е имала и по-ниска оферта ,но явно не си е струвало.

Ясно е че никой неможе да ти каже точна сума затова най-добре пресметнете вие за да не се ядосвате после  Wink 

# 44
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз си направих още в самото начало една таблица в Ексел..
И аз водя записки на Ексел за всичко, ти си първия друг човек, когото чувам да постъпва така.
Друг начин да знам колко сме изхарчили просто няма.
Понякога за 2 дни, ако не си въведа разходите и трябва сериозно да се замисля какво пропускам и защо не равнявам сметката  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт