Как да си помогнем когато сме сами и разни други хитрини...

  • 6 254
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 623
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Малките са почти на цената на големите, така че едва ли има смисъл  от малка Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 6 999
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Аз и Дариа пълним една голяма за 2-3 дни. Има неща, които не стават за миялна и те не заслужават да са мои...
Пласмасите като цяло издържат Wink

# 62
  • Мнения: 145
     Hug Благодаря за бързите отговори!
Бе те нещата дето са истински аз за отрицателно време доказвам тяхната преходност във времето и пространството.  Разбира се виновни са теракотените подове!!!
     Ще мисля малка или голяма в кухнята все няма място... малка ще се впише в "интериора"
     Сетих се за едни мои изпитани бързи техники за супички:
1.Спаначена
Взимате спанака и го слагате ненарязан, разбира се още мокър, неоцеден в тефлонов тиган, малко зехтин или олио, задушава се и после в дълбок буркан, слагате сол и дзът, дзът с пасатора.  След това 2 мин. вода в микровърновата, 100гр.сирене, 3 супени лъжици спанак и става убиец Simple Smile (не е като тая дето баба прави ама... да дойде да си я прави тя!)
2.Доматена
Виждам мек домат... директно в микровълновата 2-3 минути, вадя с едно движение му пада люспата, сол, пасатор и ето имам си доматено пюре или супа като добавя сирене.
  Когато са топли зеленчуците, като завиете хубаво капачката издържат по-дълго.
   

# 63
  • Мнения: 2 723
Сетих се и аз една хитра бърза рецепта
За тези, които не са си изхвърлили старите стерилизатори за микровълнова фурна.
Обелвам 2 картофа, 2 моркова и една глава лук.
Нареждам ги в стерилизатора и го мятам на 10-15 минути в микровълновата.
Вадя всичко в една тенджерка, сипвам малко мляко или вода, зехтин или масло, сол и с пасатора.
Хоп - крем супа.
Дребния умира за нея.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 301
Аз и Дариа пълним една голяма за 2-3 дни. Има неща, които не стават за миялна и те не заслужават да са мои...

Много точно казано  Laughing

# 65
  • Мнения: 2 723
НИе сме с малка миялка и я пускам през ден горе долу

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
   Аз... предварително се извинявам за тъпия въпрос... но мислите ли, че аз и бебо ще пълним една съдомиялна newsm78. Може би някакви малки модели ли има? а и знам, че на висока температура мие, да не спопя нещо пластмасово?

Малките са почти на цената на големите, така че едва ли има смисъл  от малка Simple Smile

извинявам се но няма да се съглася - има малкикато миковълнови за 5 комплекта /каквото и да се разбира под 5 комплекта щото според мен е за 5 чинии/ за около 230-280лв, а големите са поне от 400лв нагоре
все пак разликата не е малка, а за габаритите да не говорим

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Да напомня на девойките-шофьорки, за да не изпадат в безпомощни ситуации, да си проверят клемите на акумулатора за окисление - елементарна (и задължителна, особено във влажните сезони) процедура. Ако са окислили - трябва да се изчистят, не е зле и профилактика на акумулатора да се направи, да се следи на няколко месеца нивото на киселината, дали зарежда добре и т.н.

Заради такова, наглед дребно нещо, при напълно изправни други системи, увисваш с кола-труп на мястото, където си спрял - като мен днес на пъпа на София hahaha. Хайде, аз бях сама и се оправих някак, въпреки че ми се наложи да отварям капака, както бях изтупана с токчета и костюмче Joy. С дете на задната седалка ситуацията обаче изглежда съвсем различно...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 352
Да напомня на девойките-шофьорки, за да не изпадат в безпомощни ситуации, да си проверят клемите на акумулатора за окисление - елементарна (и задължителна, особено във влажните сезони) процедура. Ако са окислили - трябва да се изчистят, не е зле и профилактика на акумулатора да се направи, да се следи на няколко месеца нивото на киселината, дали зарежда добре и т.н.
Ей това ми е най-голямата смърт - да си проверявам и следя състоянието на автомобила.
Аз май не съм поглеждала какво има под капака, а пък къде са клемите въобще и не знам.
Май трябва да хвана някой колега на помощ и да огледаме...  Thinking

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Май трябва да хвана някой колега на помощ и да огледаме...  Thinking
Хващай и оглеждайте, ако не - да давам координати на електричари.
Директно след случката се занесох при моите (добре, че нямаше клиенти на опашка, както обикновено) и срещу 5 лв. ми изчистиха клемите, то не си е и работа сам човек да го върши това, жена пък съвсем - освен, че мърляво, аз нямам сила да развия болтовете дори, а трябва и добре да се стегнат след това.
И на мен ми е досадна цялата тая работа, обаче няма как, искат си поддръжка автомобилите и това е Tired.

В чужбина (Швейцария в частност) изискват пълен техническа контрола 2 пъти в годината - влизаш в сервиза и те преглеждат от-до, каквото преценят сменят и обикновено ти вземат един портфейл пари Twisted Evil. От една страна добре, от друга (за джоба) - хич. Но на местните не им прави впечатление, защото така са свикнали, тук за всичко си търчиш сам и на различни места; отделно, че годишните ни прегледи имат съвсем друг смисъл.

# 70
  • Мнения: 145
     CTramell с какво да зачистим клемите ... аз днес бях с бебе на задната и колата гаснеше и ужас!!! С едно Туинго съм и нещо тоците са много зле... В четвъртък имам час в някакъв сервиз на Рено на бул.Вапцаров при УБО-то. Те ме питат ма...КВО И Е НА КОЛАТА... ми викам ПРОФИЛАКТИКА, отговора е .....МА КАК ТАКА ИСКАТЕ А НИЩО И НЯМА  smile3514
    Та така гасне+таблото не ми свети като хората виждам само крайната цифра на километража, първата  - НЕ  #2gunfire
    Помощ помагайте!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
Ей това ми е най-голямата смърт - да си проверявам и следя състоянието на автомобила.

Не ти и трябва да поглеждаш.  Naughty
Аз имам към 100-тина хиляди навъртяни и ако щеш вярвай никога не съм си наливала гориво сама, нито течност за чистачки. Три пъти съм пукала гума, два пъти на магистралата бях дори, че е бременна в 5-тия месец веднъж... За всичко горепосочено Господ е създал МЪЖЕТЕ...

Всеки път като си сменям маслото - за това следя по километража, но е елементарно, моля да ми проверят колата, защото съм жена... Точно така казвам и всеки път ми я проверяват БЕЗПЛАТНО в сервиза. Предишния сервиз също. За всеки мъж е гордост, чест и удоволствие да помогне на безпомощна жена. Naughty

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Иси, всичко това е вярно, обаче го има и моментът, че си с по-нова кола Peace, там по-малко грижи, откъдето и да го погледнеш.  Автомобилите над 10 лета, особено ако са покарани и няколко години в български условия, си създават собствено мнение и характер. Отделно аз лично хич нямам вяра на нашенските фирмени сервизи, дано да са се попроменили нещата, но пописвам и в един автофорум, та от прочетеното там не виждам да са Tired.

За 'техническа контрола' профилактично хвърлям ключовете на моя механик и като му кажа да огледа всичко, знам че ще го направи и няма да остана някъде по пътищата. Преди да попадна на него покрай сегашния си автомобил, с предишния съм изпадала в ситуация да връзвам чорапогащник вместо един от ремъците и така да се прибирам Sick - гадно, но такива бяха и времената.

Сияйна, сама няма да се оправиш - кажи им в четвъртък като отидеш в сервиза да проверят и това.
Гасненето, за което говориш може да се дължи на друго, ако е от клемите - ток просто няма никакъв и до палене не се стига, като врътнеш ключа светлините примигват и изчезват, това е признак за окислили клеми, изобщо не дава контакт. Аз, понеже й знам на моята кола номерата, сутринта отворих капака, поразбутах малко около клемите, колкото ми стигнаха силите и запалих, но можеше и да не.
Нямам представа каква ти е колата, инжекцион или с карбуратор, има много варианти за гасненето, обороти може да не са наред, трябва да я качат на стенда и да видят. 
По таблото може да са изгорели разни крушки, освен всичко друго - това е пипкава работа също, да свалят всичко, да разглобят, да ги сменят...

МА КАК ТАКА ИСКАТЕ А НИЩО И НЯМА...
А това пък ми е 'любимият' лаф на сервизчии, явно толкова си и разбират от работата Sick

# 73
  • София
  • Мнения: 17 301
Сияйна , моята кола понякога гасне и не набира в големи дъждове, защото на места е ръждясала, влиза вода и се мокрят свещите - аз вече си ги усещам в пороите.
БНД ме посъветва ако пак ми се случи да спра (не в локва Wink ) и да оставя колата запалена без да давам газ, така поизсъхвали.
Само веднъж ми е гаснала - по-миналия уикенд в пороя на магистралата - но често се случва да губи мощност като се понамокри.

# 74
  • Мнения: 277
за колата ,ммм господ наистина е създал мъжете.
всякакви работи по нея,дори смяна на крушката и ли нови чистачки търся мъже да ми ги сменят.
мигам глупаво и се усмихвам.черпя кафе или бира за услугата.
мъжете обикновенно искат да помогнат на жена.
това ги кара и да се чувстват значими. Wink

Общи условия

Активация на акаунт