Как преодоляхте жълтеничката?

  • 4 339
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 82
pavi04, давай на бебето си само и единствено кърма. Аз преди 2г. и половина нямах нет в къщи и т.к. мойта госпожица беше много жълта, след 40 ден я заведохме в детската хематология за изследване. Билирубинът и беше доста висок и ни препоръчаха да спрем кърменето, защото било опасно за живота на бебето с този висок билирубин  Cry. Аз от ужас естествено спрях и при следващите контроли на билирубина се оказа кърмаческа жълтеница, но вече кърмата ми беше спряла.  Close. Тази година февруари след много изчетени статии по въпроса, зададох въпрос на д-р Слънчева от форума и тя каза: "Разбира се, че е било възможно да продължите кърменето". Пускам и линк към въпроса : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266718.0.
Сега направо много ме е яд, защото имах достатъчно кърма, но времето назад не мога да върна  Sick.
Затова КЪРМИ си спокойно щом бебето е видимо жизнено и енергично.

# 76
  • Мнения: 10
Незнам дали с глюкозата се убива апетита на детето.
То или има, или няма, според мен.

Но високите стойности в  изследването не са за подценяване.


Вие като давате по 100 мл глюкоза на дете, което трябва да яде по 100 мл. дневно, колко кърма мислите, че ще погълне след това ?????

# 77
  • Мнения: 525
Хм, и кое бебе яде по 100 мл. на ден...
Не сме имали проблеми  с яденето, въпреки глюкозата.

# 78
  • Мнения: 10
Радвам се, че сте понесли добре глюкозата, явно и апетита ви е добре....

# 79
  • Мнения: 8 999
Не съм давала нищо допълнително, освен кърма /ама тя не беше с лечебна цел, а със захранваща!/. И на двете ми деца жълтеницата им премина още докато бяхме в болницата /раждах със секцио и ни изписаха на петия ден/.

# 80
  • Мнения: 156
Благодаря на всички за отговорите

# 81
  • Мнения: 45
И до днес сме със жълтеница. Наложи се да спра кърменето за една седмица през която се цедях. Оказа се кърмаческа жълтеница. След това продължих да си кърмя.

# 82
  • София
  • Мнения: 430
Голям проблем с тая жълтеница имахме. Седях 8 нощи в шейново, а той доста често под фото лампата. Изписаха ни, но още си имаше яка жълтеница, успиваше се жестоко, не засукваше, дали зърната ми бяха плоски не знам, но оставих детето гладно от незнание, дехидратира се, не акаше, не пишкаше, съответно жълтеницата стана още по-коварна. След 2 дни престой у дома се върнахме обратно в шейново, седя още една нощ в "солариума" както се шегуваха лекарите там и като се върна у дома му давах глюкоза. Тази негова жълтеница ми скъси живота. Поради този стрес и не кърмя. Пропускам подробностите (съществени за този период) за да не стресирам бъдещите майки. Но наистина успешно кърмене му е майката...
А аз към този период не искам да се връщам, защото ми идваше да се самоубия, за да не страдам повече гледайки бебето си спящо 24часа..както и да е.

# 83
  • Мнения: 230
Като ви чета, явно съм голяма късметлийка. С мъжа ми имаме различни Rh фактори, като моят е отрицателен. Бебето взе неговата кръвна група, т.е. имаше кръвногрупова несъвместимост. Влади обаче изкара само физиологичната жълтеница, която мина бързо. Само кърмех.
Когато попитах педито, дали да давам глюкоза той ми отговори "Ако искате." Без повече обяснения.
Свекъва ми била чула, че е хубаво да се дава подсладена вода ooooh!. Майка ми пък била чула, че от даването на глюкоза се развивал по-късно диабет ooooh!. След тези "компетентни" съвети аз изтрещях и се заинатих, че ще пие само кърма и точка.
Впрочем при брат ми не е имало кръвно-групова несъвместимост, но е изкарал тежка жълтеница, с облъчване и гликоза.

# 84
  • Мнения: 498
И ние изкарахме жълтеница от майчина кърма...2 месеца продължи...беше мнооого жълта...не искам да си спомням чак. SadНакрая ни приеха в болница дори...скараха ми се,че детето няма режим на кърмене,а я кърмя на поискаване. CloseНаправих ми пробно кърмене...оказа се,че кърмата не стига...започнаха да я дохранват с АМ,наблъскаха я с глюкоза и фенобарбитал...жълтеницата мина за 2 дни наистина,но кърмата ми драстично намаля.След още 1 месец борба в къщи,безславно приключих с кърменето. SadЕдно,за сметка на друго.Сега,връщайки времето назад,оценявам тогавашната ми постъпка за груба грешка,бях информирана,но и мнооого притеснена вече.

# 85
  • Мнения: 239
Специални лампи, казват им Турбо, във вид на тръба е със сини лампи, премахва жълтеницата за два часа. Много са хубави за всяка болница, но струват над 2 000 000 евро едната  Crazy

И моето беше на същата лампа 2 часа в болницата, ама освен че много плака сам и гол в този иначе много модерен уред, нищо не помогна, защото и след това дълго му продължи жълтеницата, та се чудя, какъв беше смисълът  Sad  Иначе кърмех на поискване и му давахме и глюкоза вместо подсладена вода. Незнам кое точно как е помогнало, но продължи май около две седмици или малко повече, като ту се избистряше, ту пак се влошаваше през това време.

# 86
  • Мнения: 2 149
Единственото,което съм правила е да я слагам на слънчева светлина(на затворен прозорец).

# 87
  • Мнения: 583
Нямах напъни ,бебчо се беше заклещил в мен и я родих с огромни хематоми на главичката...предупредиха ме,че такива бебета карат сериозна жълтеница и вероятно ще стоим седмица в болницата.Слава богу жълтеницата й беше физиологична и си тръгнахме на 4 ден,не разбрах кога започна и кога приключи този период на жълтеница. Grinning Grinning Grinning Не съм давала глюкоза,нито подсладена вода,само кърма!

# 88
  • Мнения: 156
 Shockedплаща ли  се за облъчване с такива лампи?
Специални лампи, казват им Турбо, във вид на тръба е със сини лампи, премахва жълтеницата за два часа. Много са хубави за всяка болница, но струват над 2 000 000 евро едната  Crazy

И моето беше на същата лампа 2 часа в болницата, ама освен че много плака сам и гол в този иначе много модерен уред, нищо не помогна, защото и след това дълго му продължи жълтеницата, та се чудя, какъв беше смисълът  Sad  Иначе кърмех на поискване и му давахме и глюкоза вместо подсладена вода. Незнам кое точно как е помогнало, но продължи май около две седмици или малко повече, като ту се избистряше, ту пак се влошаваше през това време.

 Shockedплаща ли  се за облъчване с такива лампи?
Дали в СТара Загора има такива?

# 89
  • Мнения: 239
Незнам дали има в Стара Загора. Ако е държавна болницата би имало само, ако някой им е подарил от добро сърце такъв уред, иначе не ми се вярва да имат излишни толкова пари. В частните молже би, незнам. Не се плаща, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт