И вашите жени ли искат това???

  • 34 008
  • 249
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 17 304
Хехе, какво дежаву получих от тоя пост  Laughing
Точно така се разделихме с бившия ми мъж - постоянно беше доволен от това, което има, а аз все исках да се развиваме, лоша гадна жена  Mr. Green
Определено не се живее така, и за двамата е мъчение.

# 211
Точно така се разделихме с бившия ми мъж - постоянно беше доволен от това, което има, а аз все исках да се развиваме, лоша гадна жена  Mr. Green
Определено не се живее така, и за двамата е мъчение.
       И на мен за това ми беше думата.Друг въпрос е ,че много постигнал някой...,но с 3 развода  .Или с други думи ,като се разведе някой ,заради "развитие" за какво развитие говорим всъщност.?   #2gunfire

# 212
  • София
  • Мнения: 17 304
Извинявай, но не бих стояла да мизерствам с някой, който го мързи да си потърси по-добра работа, за да имаме по-хубав живот, докато аз се трепя да издържам семейството.

# 213
  • Мнения: 116
аз си търся моряк 6месеца любов,после 6 месеца почивка...от него Peace
"всяко нещо с мярка" ,са казали хората

# 214
не бих стояла да мизерствам с някой, който го мързи да си потърси по-добра работа, за да имаме по-хубав живот, докато аз се трепя да издържам семейството.

     .Защо мислиш по този начин.Незаинтересоваността и мързела са нещата ,които дразнят,а не  дали печели малко.Жените винаги умесвате нещата -повече на чувства го изкарвате.Верно е ,че трябва един материален минимум за да се изгражда човешкото в едно семейство,но в момента в БГ ни карат да мислим,че с един духовен минимум /колкото да не сме кучета/ трябва да покорим света.Полза от много пари няма,но са утешение ,когато нямаш друго в живота си. Да направиш нещо за някого не винаги е с пари.

# 215
  • София
  • Мнения: 17 304
Винаги, когато една жена иска семейството й да е по-добре финансово, излиза гадна материалистка без душа.
Ами не е така, но честно казано последната година от брака си и първата от развода си само за това си говорехме, така че честно казано, желанието ми да говоря по тази тема много се изчерпа.
Не ме интересува колко печели като цифра; интересува ме дали има желание и интерес да работи, да се развива и да допринася.
Важното е вие да си решите можете ли да живеете така или не.

# 216
  • Мнения: 1 144
Бърди, изцяло те подкрепям.

За една съпруга и майка е изключително важно да вижда, че мъжът й иска най-доброто за семейството си. Не казвам, че трябва да гонят неосъществими мечти, всеки човек си има капацитет, но има немалко мъже, които не са осъществили и една трета от своя, защото предпочитат да карат по пътя на лекото съпротивление и да не полагат много усилия. Разбира се, че ще стимулираме мъжете и ще ги подкрепяме да постигнат повече за семейството и децата, какво лошо има в това? Разбира се, че може и да си мързелуват, щом повече им харесва, но в един момент у нас ще почне да се натрупва разочарование и все някъде ще избие. Някои  жени просто ще се разведат, други ще се концентрират в децата си и ще пренебрегнат мъжа си, защото ги дразни, трети ще развият някоя ужасна болест от стрес и усещане за неосъщественост и тн.

Ако трябва с една дума да кажа какво искам аз от мъжа си - ще е следното: искам да е всеотдаен към семейството си. Специално при него това се изразява в професионалния успех - работи много и ни осигурява много. В къщи не помага особено, но се старае, просто не му се удава, то се вижда. Когато един мъж се старае, винаги си личи и не вярвам някоя жена да зареже своя, защото не може да постигне повече. По-скоро причината би била, че той не иска да постига.

# 217
  • София
  • Мнения: 17 304
Когато един мъж се старае, винаги си личи и не вярвам някоя жена да зареже своя, защото не може да постигне повече. По-скоро причината би била, че той не иска да постига.

Ето това синтезира всичко, да   bouquet

# 218
  • Мнения: 185
Не бях влизала отдавна в тази тема, нямах време от пране, готвене и пр. #Crazy  Joy

Минах отново през почти цялата тема и установих, че повечето отговори на моите постове са базирани на избирателно четене. Разбирам, че "нетолерантният" ми тон е провокирал и тенденциозните ви коментари. Разбирам и, че не съм достойна за събеседник в тази тема, защото нямам деца. Извинявам се, че се "бутам" в тема, която не е за мен, нали съм бездетна.

Никъде не съм казала, че мъжът трябва да привилегирован и да не върши нищо вкъщи. Мисля, че семейните задължения не са само готвене, пране, гладене и чистене, или греша? Никъде не съм казвала, че децата трябва да са отговорност и грижа само на майката, напротив! В предишен пост направих опит да изброя, семейните ангажименти, с които мъжът ми се занимава. Няма да се повтарям, а само ще заключа, че смятам "разделението на труда" вкъщи за справедливо, ефективно и най-вече кореспондиращо на половата ни принадлежност, личностни нагласи и "таланти".

Не се чувствам експлоатирана, напротив, чувствам се оценена от страна на мъжа ми. Когато съм уморена, не съм в състояние да си свърша работата вкъщи, не съм получила упрек. Когато и да съм го помолила за помощ, не ми е отказал, но предпочитам да не го моля, защото просто нищо не му се отдава от т.нар. "женски дейности".

Така или иначе, няма повече да досаждам в тази тема, разбрах, че нито имам опит, нито имам деца, за да съм пълноценен участник. Имам само едно голо мнение. И една незряла визия за живота. И едно щастливо семейство.

# 219
  • Между два свята...
  • Мнения: 58
Случайно попаднах в тази тема. Прочетох някои мнения. Лелееееееееееееееее с какво се занимавт жените в столицата Shocked То голяма скука при вас...........................и се занимават да си обсъждате коя работа за кой е...................вместо да я свършите.
Няма мъжка и женска работа - има свършена и несвършена. Няма мъжки и женски задължения в 21 век - всеки поема това, което може. А в тази криза е излишно да се говори кой е длъжен да носи парите в къщи и кой да гледа детето и кой да готви....................... който има работа и изкарва  пари.

# 220
  • Мнения: 4
е трябва да има баланс. хем на разположение, хем с парички Simple Smile

# 221
  • Мнения: 206
За мен мъжа трябва да е МЪЖ Naughty А, жената - ЖЕНА.
Не ме интересува в кой век живеем. Колелото е кръгло и се върти.
Не познавам мъж, който да се чувства добре да бъде жена. По точно - да печели по-малко от жена си, да готви той, да гледа детето той, да глади и т.н. Да, познавам мъже, които го правят,  но не се чувстват истински мъже, а и жените им не ги имат за мъже Mr. Green
За мен - ако аз съм силна жена със сигурност, както е мъжът ми трябва да е по-силен от мен. За да се чувствам нежна, а той глава на семейство. Не обичам мъже  - Путьовци, които биха застанали и на челна стойка само и само жените им да са доволни. Хората са казали - всичко трябва да е умерено Naughty
Към автора - Бъди себе си Peace Избери, това което ти харесва и се чувстваш мъж с достойнство.

# 222
  • Мнения: 411
никога не съм гледала парите.справям се без помоЩта му.но искам като си е у дома да не мърмори,4е не това не му е призванието(става въпрос за работата) и да не ме кара да си искам.
най ми е приятно когато той по4ука на вратата ,а тя за него е винаги отворена.и колкото пове4е толкова по добре.

татковци стягайте се в кръста,4е "козата си сака пръ4" и стига мислили само за пари.

# 223
  • Мнения: 5
  Истината е, че любовта и парите са свързани! Симбиозата е нужна повече на любовта, защото когато децата имат нужди, а родителите не могат да отговорят, следва изнервяне, скандали и любовта "скача през прозореца"... Разбира се има мъже, които имат висока "мъжка" култура и съумяват да останат такива и в кризисни  финансови ситуации, като компенсират финансовите затруднения с обич и нежност,от които всъщност имат нужда жените, а и те самите. Жените биха са зарадвали също толкова емоционално и на полски цветя, на сготвена вечеря и най-вече на признание...

# 224
  • Мнения: 0
Моята жена иска винаги да съм на разположение, а в същото време и достатъчно пари да имаме. Кажете ми как да стане?
 Искам да питам и дамите какви мъже предпочитат: - такива, които постоянно са в къщи, грижат се за децата и и помагат за всичко, но с една заплата, или такива , дето се прибират, само вечер, но пък разполагат с достатъчно пари?
 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78                

Репликата не е моя:
На една жена и трябват трима мъже - е*ач, плащач, и един за пред хората

п.п. Сори ако се повтарям ! Blush

Общи условия

Активация на акаунт