Кампания "Ние чакаме бебе" - митове, легенди и вярвания за бременността

  • 21 255
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 79
Някои от суеверията съм ги чувала, други не, но за да не се повтарям, ще кажа само това, дето не е споменато  Simple Smile
И то е да не се ядат охлюви, защото детето после щяло много да се лигави(-)  ooooh! Ама от друга страна ти казват - от всичко, което ти се прияде, трябва да хапваш, нали? Peace

# 61
# 62
  • Попово
  • Мнения: 687
за охлювите знам, че детенцето ще е сополиво (-)

# 63
  • Мнения: 257
аз пък съм чувала,че по време на бременност като се уплашиш и не трябва да се пипаш,защото на същото място бебето ще има белег!Много са забавни тези митове,ама аз за всеки скучай съм си малко суеверна Praynig
На този мит вярвам, понеже леля  ми, като е била бременна е хапнала 1 резен диня тайничко и се е стреснала, когато свако е влезнал в кухнята  понеже и забранили да яде толкова много диня, и сега братовчедка ми има резен диня на дупето си.Много добре изразена даже и със семките!

# 64
  • Мнения: 257
ПОПРИНЦИП, АКО МНОГО СИЛНО ВЯРВАМЕ В НЕЩО, ПРЕДИЗВИКВАМЕ СЪДБАТА И ТО ЩЕ СЕ СЛУЧИ! Innocent

# 65
  • Мнения: 14 490
аз пък съм чувала,че по време на бременност като се уплашиш и не трябва да се пипаш,защото на същото място бебето ще има белег!Много са забавни тези митове,ама аз за всеки скучай съм си малко суеверна Praynig
На този мит вярвам, понеже леля  ми, като е била бременна е хапнала 1 резен диня тайничко и се е стреснала, когато свако е влезнал в кухнята  понеже и забранили да яде толкова много диня, и сега братовчедка ми има резен диня на дупето си.Много добре изразена даже и със семките!

ама верно? и кората зелена ли е?
аз много се стрясках първите месеци и все се пипвах отпред на гърдите до сърцето. е бебето ми няма никакъв белег там Thinking

# 66
  • Мнения: 257
Не се шегувам бе мила!Как може с такова нещо да се щегувам, какво печеля?

# 67
Какво не трябва да правят жените, който искат да забременеят:

1. Не метете под леглото, за да се задържи енергията.
2. Подсилете "детската енергия" с бебешки и детски аксесоари в спалнята.
3. Сложете религиозен символ в спалнята докато зачевате.
4. Не забивайте пирони в къщата.

# 68
  • Мнения: 342
Хехе, това наистина е много забавна темичка Simple Smile
На мен тепърва ми предстои да се сблъскам с всички тези поверия - сега казваме на роднините, че семейството скоро ще се увеличи Simple Smile

# 69
xaxa е най-голямата смешка,която съм чувала е ,че да забременееш трябва след секс да си държиш краката на високо(-) Grinning

# 70
tova da ne se kazva do tretiq mesec i az go spazih sega za6toto imam ve4e 2 spontanni abortai i sega kato pro4etoh za 4erveniq konec si slojih vednaga dosega nikoi ne mi be6e kazval

# 71
  • Мнения: 11

8. След като разбере, че е бременна жената не трябва да казва за това на никого до третия месец.
(с първото дете крихме по настояване на свекървата, но с второто разтръбихме още като се потвърди на ехографа)


   Аз предпочитах да не казвам, не за друго, а защото  до третият месец  вероятноста нещо да се случи с плода  е много голяма.


И аз така знам!Има по-голяма опасност от спонтанен аборт.Така съм чувала.Затова не тр да се казва до 3-ят месец Simple Smile

# 72
  • у нас
  • Мнения: 5 717

8. След като разбере, че е бременна жената не трябва да казва за това на никого до третия месец.
(с първото дете крихме по настояване на свекървата, но с второто разтръбихме още като се потвърди на ехографа)


   Аз предпочитах да не казвам, не за друго, а защото  до третият месец  вероятноста нещо да се случи с плода  е много голяма.


И аз така знам!Има по-голяма опасност от спонтанен аборт.Така съм чувала.Затова не тр да се казва до 3-ят месец Simple Smile

и аз съм на това мнение  Peace

# 73
  • Мнения: 13
Xa-xa. Mnogo sueverija, mnogo neshto. Iskreno se zabavljawah Simple Smile.
Njakoi gi bjah chuvala, no nishto ne sam spazwala. Parvata mi bremennost mina mnogo leko. Deteto e jivo i zdravo. Sega chakame vtoro bebe i otnovo ne mislja da da preslacham kabeli, da slagam cherweni konci i da griza bebeshki nokti Simple Smile. tova s noktite e goljama smeshka Simple Smile.
Moga samo da izbroja kakvi sueverija ne sam spazwala, za da uspokoja mamite, podlojeni na tormoz ot babi i leli da sledwat zdravija si razum i savetite na lekarite vmesto da jivejat kato predi 200 godini.
- podstrigwala sam se neednokratno i pri dwete mi bremennosti. Parvoto mi dete e momche i vsichko si mu e na mjastoto Simple Smile A i az ne strjaskala okolnite s vanshnija si vid Simple Smile
- ne sam spazwala nikakwi zabrani, swarzani s 40 dni. Izlizali sme nawan i gosti sa ni idvali. Ne moga da si predstawja kak shte darjish prez lajtoto 40 dni bebeto wkashti.
- zamrakwali sme i az i bebo sled zalez slance. Ljatoto vecher e tolkowa prijatno nawan i bebo spi kato kapan Simple Smile
- ne sam mila ochite na bebeto sled wseki pogled
- drehite gi prostiram, kogato moga bez da gledam kade e slanceto
- hodila sam na pogrebenie i na grobishta
- rjazala sam nokti, kogato e imalo nijda
- ne sam sledil amesechnite nerazpolojenija na prijatelkite si Simple Smile

# 74
  • Мнения: 958
Аз също не вярвам на суеверия. И в къщи никой не вярва.
За трите месеца, аз исках да го спазя, от гледна точка, че доста от приятелките ми, тогава ми бяха колежки и не исках да се разтръбява в офиса. Обаче мъжа ми се похвали на следващия ден, на всичко живо.
За червено конче не съм слагала, ама почнах да мия очите на детето, след като на морето след два дена безпричинен плач, една баба каза че е урочасано, изми го с светена вода и то спря да плаче.
За ноктите и мен ме разсмя от съре.
От пра баба съм чувала, че жената като ражда, се слага един нож под възглавницата да разреже болката на две. Това май и в някаква книга го бях срещала, ама сега не мога да се сетя коя точно.  newsm78
За това как никой не бивало да знае че раждам. Понеже раждах дългичко, и мъжа ми вися през цялото време пред болницата, беше се обадил на всичките ни приятели, и които бяха свободни се редуваха, да идват да му правят компания  Twisted Evil
Майка ми знаеше, как не съм се сетила да я обвиня нея, за тежкото ми раждане  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт