Кампания "Ние чакаме бебе" - митове, легенди и вярвания за бременността

  • 21 253
  • 102
  •   2
Отговори
# 90
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Ще ви разкажа една любопитна случка, свързана с поверието, че бременната не трябва да се подстригва,, защото щяла да отреже пишлето на бебето Laughing Преди десетина дни ходих на фризьор и тя ми каза, че една друга нейна клиентка девет месец никаква не се вяснала при нея, а "А имаше мнооооого коса по главата си." Както разбирате и тя е от най-суеверните. И какво мислите, че станало - мацката, която не се подригвала, за да има момченце родила цели две момиченца!!!! Wink

# 91
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами суеверничка си падам малко....  Embarassed засега се ограничавам с червения конец и си позатрайвам пред повечето хора, ще видим по-нататък с колко още суеверия ще се сборя Simple Smile

# 92
  • Мнения: 88
Aми общо взето всички знаем и сме чували едни и същи бабини истории.От всички бабини приказки знам само че като имаш киселини бебо ще има голяма коса.при мен поне беше така.Имах ужасни киселини и децата ми се родиха с огромни коси.

# 93
  • Мнения: 80
1. Връзването на червен конец, когато разбереш.- сложих си червен конец след като лежах за задържане миналия месец.
2. Да не се купуват дрешки и играчки, изобщо нищо за бебето.- засега нищо не съм купила,но се чудя като се роди бебето и се приберем вкъщи в какво ще го сложа да спи, и с какво ще го завия??  newsm78
3. Да не се боядисват яица за Великден. - аз тогава още не знаех,че съм бременна и боядисах сума ти яйца  Flutter пък и да знаех -нямаше кой друг да го направи.
4. Да не се прескачат кабели, за да не се увие около пъпната връв.- това е абсурд, като пусна прахосмукачка няма как да не прескачам.
5. Да си хапваш от всичко, което ти се дояде. - хапвам си, ама чак всичко ...  Party
6. Да ядеш за двама - да да! Ям си колкото ми се яде. Нямам намерение да ставам прасе  Joy
7. Да не се подстригвате по време на бременността-подстригах се на следващия ден след +теста.
8. Да не се казва до 3-тия месец- мислех си да го спазя, но имаше проблеми 2-рия месец и всички разбраха като влязох в болницата.  Имаше много хора които пък разбраха заради червения конец на ръката ми  Wink
_____________

# 94
  • Мнения: 73
честно казано не вярвам на такива поверия

# 95
  • Мнения: 387
Здравейте и от мен...аз не съм от суеверните...още като видях двете чертички казахме и на родителите си и на наи-добрите си приятели...и всички много ни се радват...още не съм влезнала в третия месец, а всички покрай нас вече знаят...нямам червен конец на ръката, нито спазвам някакви поверия..колкото повече вярваш в тези неща, толкова по-вероятно е да ти се случат...просто вярвам в късмета си...и знам че всичк още е наред..Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 96
Днес научих още две поверия Mr. Green.
Едното,че не трябвало да се подстригваш и боядисваш до "прочуването"-демек,докато не почнеш да го усещаш (около 4-тия месец),а другото,че вечерно време,ако къпеш детето водата трябвало да я изхвърляш на сутринта newsm78.
Аз съм само за червения конец!!!!

# 97
  • Мнения: 180
На мен ми се струва малко странно как да не купиш нищо за бебето преди раждането, а след раждането да не излзиаш 40 дни от вкъщи... А това детенце в какво ще го сложиш да спи или с какво ще го облечеш?  newsm78

# 98
  • София
  • Мнения: 179
Не са ми казвали много суеверия, но в момента съм бременна с първото си дете и от това, което прочетох тук във форума спазвам единствено да не прескачам кабели. Иначе това, че ако бременната открадне нещо детето има белег е вярно, защото аз имам такъв. Когато е била бременна с мен майка ми е откраднала едно зърно от грозде, свила си ръката в юмрук и я сложила на корема си. Сега имам белег колкото зърно на корема.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не са ми казвали много суеверия, но в момента съм бременна с първото си дете и от това, което прочетох тук във форума спазвам единствено да не прескачам кабели. Иначе това, че ако бременната открадне нещо детето има белег е вярно, защото аз имам такъв. Когато е била бременна с мен майка ми е откраднала едно зърно от грозде, свила си ръката в юмрук и я сложила на корема си. Сега имам белег колкото зърно на корема.

А да видим. Според това суеверие сина ми трябва да се роди нашарен като великденско яйце, защото от вилната зона в която сме, съм си откраднала досега доста черешки, кайсии, сливки. Laughing

# 100
  • Мнения: 629
Сигурно ще пропусна много суеверия и митове ,които съм чувала, но ето за тези се сетих:
1. Да не се казва за бременноста до края на 3-тия месец. -
2. Бременната да носи червен конец. -
3. Бременната да не се постригва за да не отреже достойнството на момчето. -
4. Бременната да не отказва нищо от това, което й предлага за храна за да не е злоядо детето. -
5. Ако бременната вземе нещо за ядене тайно и се пипне някъде по тялото детето ще има родилен белег с формата на откраднатата храна. Ако след раждането се сети до 40-тия ден какво и кога е откраднала то белегът ще изчезне. -
6. Бременната да не ходи на гробища. + (добре, че нямаше такива поводи докато бременеех)
7. Бременната да се пази да не я напръска отчето със светена вода при някакъв ритуал, че щяло да е "шарено" детето  #Crazy -
8. Ако бременната расте на ханш ще има момиче, ако расте на корем ще има момче. Пълни глупости. -
9. Ако бременната има много киселини детето ще има дълга коса. - Изгорях от киселини, а Зори се роди почти плехарче
10. Ако в болницата майката е изсипвала кърма в някоя чешма после да си вземе вода от нея за да не й остане кърмата в болницата.  Joy -
11. Бебето да не се извежда до 40-тия му ден. -
12. Дрехите на бебето да не замръкват навън, че не знам си какво... -
13. Да се премиват очите на бебето когато са го виждали чужди хора за да се отмие урочасването. -
14. На бебето да му се върже червено конче на ръчичката. -
15. На Погачата на бебето кърмачката да не изпраща гости и да не казва "чао" за да не си тръгне кърмата. +
16. На Погача гостите да не замръкват в къщата на новороденото за да не стане скитник/ца когато порастне. - (спазвам го за да не притеснявам приятелите си)
17. На Погачата на бебето не се изнася нищо от дома му за да не изнася и то като порастне. -
18. Момичетата приличат на бащите си, а момчетата на майките си. Пълно е с несъответствия на това твърдение. -
19. Когато се види бебе за първи път му се дава монета за да е здраво като желязото, да си купи сън или да си купи братче/сестриче (разни варианти). + На близки приятели подарявам юбилейна монета за спомен защото традицията е сладка, на по-далечни познати или случайни хора с малко бебе просто давам монетка.
20. До 1г/3г. майката и детето да не ходят на гробища. + (За съжаление не успях да се сбогувам с вуйчо ми по този повод. Това е може би единственото суеверие, което спазвам с убеденост)
21. Когато се ходи при малко бебе трябва да оставиш конец от дрехата си ...не знам защо си.. -
22. Когато се радваш на някое бебе/дете да кажеш "пу-пу да те поакат кокошките"... hahaha + (Правя го за да не притеснявам приятелите си)
23. Да не се купува нищо за бебето преди да се роди  Joy hahaha - Всичко беше готово когато влязох в болницата. Не виждам никакъв смисъл да си докарвам такъв стрес

# 101
  • Мнения: 175
Интересни неща научих Laughing Като имам предвид колко киселини имам почти от началото,май ще родя доста космато бебе  Mr. Green
А сега сериозно,прочетох че всъщност това се случва,защото плодът притиска панкреаса и се отделят много киселинни сокове.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 196
В интерес на истината,сложих червен конец чак в петия месец,но след това престанах да имам проблемите,които имах в началото на бременността.Престана и да ме боли глава,пък тя ме болеше почти ежедневно.Минаваше като си измиех косата,значи не е било от болест.
И аз държа да не се знае до края на 3 месец.Понеже първият път казах веднага на странични хора след положителния тест,после в 7 седмица направих спонтанен аборт.Трябваше да обяснявам,че ми е закъсняло,понеже имаше недоброжелателки,които щяха да злорадстват.
Сега съм в 7 месец и не мога да се удържа да не започна да купувам неща.Преди това нямах такъв порив,значи сега му е времето.Пък и в августовските жеги в 8 месец ще е трудно.Само се чудя тези дрешки дали са с универсален размер за новородено,понеже моето вървяло едричко,пък дрешките,които харесах,изглеждат толкова мънички... Heart Eyes

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 20:33 от victorychild

Общи условия

Активация на акаунт