Бебешка близнашка тема VI

  • 16 295
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 711
Тия доктори наистина нищо не ти обясняват... на мен също не ми е казвала нашата за гимнастика. Единствено каза да ги стимулирам да се обръщат, т.е. по 20 пъти на ден да ги въртя, ама те така и не го правят още, само от време на време почти се обърщат за да вземат някоя играчка. Могат, но ги е страх. Иначе мисля че се развиваме добре. Когато чета гледам за 1 месец на зад и горе долу си отговарят на коригираната възраст.
Ние от днес спираме да сме вегетарианци  Joy Ще ядем месо Simple Smile Дано да им хареса, ама те са като прахослукачки и сигурно ще си го хапнат с апетит.
И още нещо да ви се похваля... от два дена Дани не ме разкарва по 10 пъти на нощ да давам биби Simple Smile Нерждам му 5 броя в леглото и той сам си ги търси и слага. Много съм щастлива, защото успявам да се наспя по-добре, а и така той не се събужда. Иначе като стана и 50% от случаите се събужда и като легна се разплаква. Сега спи дори до 8 часа.

Каси стига си се притеснявала излишно  Stop Твоите са си много добре, всичко си им е наред. Няма за какво да ходите на гимнастика. Аз също не знам какви упражнения трябва да се правят и им правя каквито ми хрумне, с крачетата, с ръчичките и масаж правим.

# 46
  • Мнения: 1 165
hellche, благодаря  Grinning. Да попитам друго нещо. Кога да свалим нивото на леглата? Когато започнат да сядат или когато да лазят. И горе-долу кога ще ни се случи това нещо. От Гоца разбрах, че към 9-ия месец се изправят и се хващат за решеткиге  Joy, чак тогава ли да смъкнем нивото? Аз още не съм сложила обиколниците и не знам дали ще има смисъл да ги слагам тепърва. Макар че Миши редовно си провисва краката през решетките  Laughing.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 229
  Каси аз доста рано свалих нивото на матрака, но моите почнаха от шести-седми месец да се изправят някъде. Но като станат леко по-подвижни е хубаво да го смъкнеш че изведнъж почват да правят акробатични изпълнения.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 711
И ние още не сме свалили матрака, т.е. не сме дигнали решетката Simple Smile но мисля да го направя тези дни защото както казва Айла те изведнъж се изправят. Иначе аз съм сложила обиколници, но по скоро са заради бибероните на Дани, за да не падат, отколкото че нещо омекотяват. А и са с картинки и много им се радват.

# 49
  • София
  • Мнения: 415
Каси, и аз не мисля, че твоите имат нужда от гимнастика. Но все пак малко движение никога не е излишно, ако държиш може да ти покажа упражненията , които ние правим  Simple Smile. Обиколниците аз ги сложих , защото много си удрят главите. Не ,че не е така и с обиколниците , а пък и те само ги дърпат и се крият зад тях  Joy. За събуждането- Ани също от известно време се буди така нощем, но аз не и давам да яде- не мисля, че е гладна, а просто търсят успокоение. И аз като Hellche  давам биба по 100 пъти.

# 50
  • Мнения: 139
Здравейте мамчета, толкова ви се радвам като ви чета че и идея си нямате. Радвам се на това че сте с децата си а ние все още сме без тях в къщи. Чета ви с интерес за да  си знам за после.

# 51
  • Мнения: 983
И аз моите обиколници в началото ги използвах, за да не падат бибите. После, като започнаха да се изправят, ги направих двоен кат и ги вързах по горните ръбове. Така, случаите на разкървавени усти доста намаляха. За това не ми харесват дървените кошари, малко са опаснички. Съветват ви, да не слагате децата да си играят в една кошара, когато започнат да се изправят или ако ги слагате постоянно да ги гледате. Ако някой все още е с едно легло и се чуди, какво да е второто, според мен- сгъваемо Peace.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 727
estrella, ако искаш, имам клипчето - около 15-тина минути е, мога да пробвам да ти го пусна по мейла. Ако не стане, ще ти го запиша на диск и ще ти го дам като се видим на бебешката среща.
Ако те притеснява нещо от състоянието на децата, мрънкай на педиатъра за направление - по принцип за децата няма ограничение за направленията - и тичай в педиатрията. Имай предвид обаче, че повечето лекари ходят там за по 2-3 часа и то 1-2 пъти седмично, така че предварително се поинтересувай за разписанието им, за да не се разкарваш.
Иначе там може да се плаща за физиотерапия но е ужасно скъпо - 20-30 лева на процедура. Даже не ми отговориха конкретно като попитах, ами ми казаха, че педиатъра е ДЛЪЖЕН да даде направление.

Иначе ще споделя едно мое ноблюдение, което направо ме изуми, след като го осмислих. Общо взето, като са ти добре децата,  докторите не ти обръщат никакво внимание. Например, Божидарчето като го закараха в неонатологията и Гого остана с мен в Шейново, но в кувьоз. И всеки ден ден ходех да ми дадат инфо за него и да го видя. Шефката на отделението беше супер любезна, аз и всички други майки с дечица в кувьози бяхме много притеснени, а тя или някой друг доктор много ни успокояваха и ни даваха сили.
В момента, в който Гого излезе от кувьоза и се подобри, и взеха да ми го носят, ама няма кой да попиташ как е детето - нито лекари, нито никой.
Та стигнах до извода, че е добре, щото като беше зле и ми обръщаха внимание, даже ме питаха как е другия близнак, дето е в неонатологията.
Така че, като докторите не кажат - не че имам прекалено доверие в тях - няма смисъл да се притесняваме за неща, които са ни само във фантазиите.

Гоца, родих на 11 юни, термина ми беше на 2 юли (не знам коя седмица е това). По 2300 грама бяха и двамата. Но в епикризата на Божката пише, че е недоносен, не знам заради ниското тегло ли е, защо ли.  newsm78

Да, закъснели сме с началото на плуването, но тия дни ще звъня на мацката, дето преподава уроците и ще видим какво ще каже. Иначе ходели на басейн в Банкя, само в дни, в които са сменили водата. Хубавото там е, че водата се източва напълно, мие се басейна и после пак се пълни, а не както е по нормалните басейни - проточно. Тъпото е, че е далече.


kassi, ето тук има малко упражнения
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

# 53
  • Мнения: 256
Още преди да родя разбира се четох за всякакви усложнения,породени от преждевременно раждане, и четох и за така наречената "стимулационна програма".В един момент се сетих да попитам педито/тя нищо не бе казвала/ и тя каза,че ние нямаме нужда Rolling Eyes/родени 33 г.с малко над 2 кг всяка/.Оххх,дали не трябваше да отидем на такава,според тях нймат проблем,всеки пут ме пита за конкретни нещас какво могат...уж се развиват добре..още не ходят ,но се надявам това още да не е повод за притеснение.

За леглата:Те спят в кошари и им ги смъкнах,когато бяха на около 8 месеца.От 2 дена Емма се набира на нея на лакти и брадичка и не знам в кои момент ще се обърне-ужас.

ние задружно оцеляхме след 2 дена детска градина.Жчера стоях с тях през цялото време и сега съм с мускулна треска.Посиняха от рев,катериха се по мен и пищяха,за момент се залисваха с децата-с тях нямат проблем и след малко им се появаяваше някоя учителка и те изтерясваха,наи-вече Дара.Тя се залиса няколко пъти с децата,но възрастните я побъркват..днес ги оставих и излазох със сълзи на очи CryДара се дерше и протягаше ръце към мен,Емма трепереше Cry.След малко ми се обадиха да ми кажат,че са много добре и са доволни и се смеят..В един момент се прибрах вкъщи и пуснах камерата да ги видя/можеш да ги наблюдаваш online/ и те спяха.Всички играят нашите спят....Когато отидох да ги взема ми казаха,че почти са заспали рави и затова са ги сложили Rolling Eyes.Обяснавам си го с многото емоции и нови впечетления,които явно ги изморяват.Утре им казах да не ги слагат да спят.....ами не плащаме ,за да спят Embarassed...маи не сум права,но нещо ми е много объркано...и като ги гледам как се дерат.Трябва да свикнат,няма как.Които има опит да помага моля!

# 54
  • София
  • Мнения: 3 414
Имам книжка за гимнастика Доротея Пантелеева "Пълноценно двигателно развитие на бебето"
Сваляйте нивата на леглата,почнат ли да седят/като ги поставите вие/ да ви е чиста съвеста.
Galfi ще проходят гледай термина месец най много след него и сте бегом.Поне нас така ни каза рехабилитаторката.

# 55
  • Мнения: 1 895
Сина ми проходи точно на термина, щерката около месец след него Peace

# 56
  • Мнения: 1 174
И моите деца,като на Double whit Cream проходиха точно така ,Ради на термина ,Дари месец по-късно.Никога не съм им правила някакви специални упражнение,нито съм ги държала за ръцете да ги уча да ходят,като им дойде времето те се пуснаха и тръгнаха Peace

# 57
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Момичета, днес бяхме на очен за оченцето на Божидар. Като ни видя лекарят какъв ни е проблема и като разбра колко сме големи каза, че доста късно идваме. Изненада се, че не сме ходили на консултация до сега... Всеки месец питам педиатърката за това око и тя все казва, че то само ще се оправи, само да капя капки профилактично... пък то се оказа, че от толкова капане на капки вече сме резистентни към тях и понеже сме големи масажите може и да не помогнат. Имаме срок до 08.06, ако до тогава не се е оправило окото ще ни направят сондаж в болницата. Било безкръвна процедура, при която под пълна упойка вкарват на бебо сонда в слъзния канал на окото и го отпушват. Понеже вече сме на 8 месеца и може да има сраствания, можело да се наложи процедурата да се повтори няколко пъти... Няма да ви описвам в какво състояние съм... Пълна упойка... представяте ли си бебе на 8м под пълна уопйка... И Божана с нас в болницата- барабар Петко с мъжете... нали ги кърмя, не мога да ги разделя... А до 08.06 трябва да капя по 2 капки 4 пъти на ден, като след всяка капка трябва да задържам клепача по 5сек отворен. При първия опит да изпълня процедурата Божидар се съсипа да реве и въобще не ми позволи да му отворя очето...

Ето, оплаках ви се... само с вас мога да споделя- Коце е толкова притеснен, че трябва аз да го успокоявам, вместо той мен... Изводът е- четете, информирайте се и искайте от педиатрите си направления. А не като мен- да слушам е да чакам "то само да се оправи"..

# 58
  • София
  • Мнения: 12 229
  Дано сега с тези капки и масажите се оправите и да се разминете с болницата. Николета имаше същия проблем, но на едното оченце и педиатърката каза че ще ни праща в болница ако до половин годинка не се оправи. Последно запушено и беше на четири месеца и оттогава слава богу е ок. Сега само ако е болничка или духа вятър, то сълзи малко повече, но почти не се забелязва. Доколкото знам процедурата наистина е безкръвна и не е тежка, на едната леля като бебе са и го правили и е минало лесно. А за твоята педиатърка нямам думи...
  За прохождането моите и двете проходиха преди годинката, но те са родени в девети месец и винаги са си вървяли с връстницити, та дори и малко по-раничко, но те са слаби и доста подвижни. Проходиха малко преди и малко след 11 месец, на годинка си ходеха стабилно отдавна и навън. Може би затова помогна, че и аз не съм ги водела никога, но пък и не съм ползвала проходилка, тоест те си лазеха, после почнаха да се изправят и да се държат за мебелите и така постепенно с две, после една ръка и си се пуснаха. Бяха си се научили как да падат защото не ползвахме проходилка, което също беше от голяма помощ за навън, тоест падаха назад по задниче или пък си протягаха ръчичките напред ако падат, така не сме имали големи травми  Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 415
Ей Irka,  лошо е това с оченцето на Божидар  Sad. Стискам палци да не се стигне до сондаж.

Ние пък днес бяхме на УНГ за езичето и се оказа, че нищо ни няма. Само дето стояхме в коридора да вирусоносители и се надявам да не сме се заразили  Sad
Тези доктори те пращат за няма нищо, а когато наистина има проблем се мотаят  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт