Варен ориз за гарнитура

  • 129 135
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 163
Аз правя класически ориз-пилаф към винения кебап. Лесно се прави (може и в микровълновата, аз най-често там го слагам). 1ч.ч ориз, 20-30гр масло, 1 лъжичка сол и 2-2,5 ч.ч. вода. Слагаш маслото да се разтопи, пускаш ориза в него да се оцъкли, заливаш с водата и слагаш солта. Като заври, слагаш плътно прилепващ капак, който не отхлупваш повече и намаляваш котлона на най-ниската степен. Вариш 10-15 мин така, махаш от котлона и БЕЗ да отваряш капака оставяш да постои още 20-30 мин. Като го отвориш, само разрохкваш с 2 вилици и е готов - не е слепнат, не е разварен и е много хубав.
аз го правя само и единствено по твоята рецепта и е страхотен  bouquet.Ако искам да е със зеленчуци отделно ги запържвам докато чакам ориза да престои и после ги смесвам

# 16
  • Мнения: 6 461
Олио,масло
ориз
стар лук
сол
черен пипер
вода

В олиото запържвам лука и след това прибавям ориза  да се запържи и той.
Прибавям вода (на  1 част ориз 3 части вода ),сол на вкус и малко черен пипер.
Слагам капака на съда в който го приготвям и всичко това се задушава до кулинарна готовност и след това добавям маслото
.

# 17
  • Мнения: 125
Аз правя класически ориз-пилаф към винения кебап. Лесно се прави (може и в микровълновата, аз най-често там го слагам). 1ч.ч ориз, 20-30гр масло, 1 лъжичка сол и 2-2,5 ч.ч. вода. Слагаш маслото да се разтопи, пускаш ориза в него да се оцъкли, заливаш с водата и слагаш солта. Като заври, слагаш плътно прилепващ капак, който не отхлупваш повече и намаляваш котлона на най-ниската степен. Вариш 10-15 мин така, махаш от котлона и БЕЗ да отваряш капака оставяш да постои още 20-30 мин. Като го отвориш, само разрохкваш с 2 вилици и е готов - не е слепнат, не е разварен и е много хубав.

и аз го правя така

# 18
  • Мнения: 1 505
Аз винаги приготвям Uncle Ben`s и нямам никакви проблеми с него.

# 19
  • Мнения: 2 323
Какво е да се ,,оцъкли,,  Laughing Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 176
Да го запържиш в мазнина,докато стане прозрачен-това е да го "оцъклиш" Joy

# 21
  • Мнения: 1 175
На 1 чаша ориз- 3 чаши вода и няколко лъж. олио.Обезателно го овкусявам при варенето с 1 бюльон,малко къри,малко вегета или пикантина.

Общи условия

Активация на акаунт