52-ра Американска тема

  • 17 002
  • 308
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 491
Биз, това, на което ти казваш любов, за мене е взаимно уважение и поддържане, което считам за необходимо да има в едно семейство, защото има ситуации, в които и най-добрият приятел не може да ти свърши това, което може семейството. Това се старая да го има, да, и не мога да се оплача от липса на даване на пример от своя страна, че и на бабите и дядовците гледам да давам пример, защото в някои отношения имат за наваксване.  Mr. Green Но не мога да изисквам децата да обичат някого, това е съвсем друга категория! Та аз не мога да искам от тях мене да обичат, защото ми се струва егоцентрично! Само заради това, че съм ги родила и че съм им пръснала някой и друг мой ген, не мога да изисквам обич! Любовта си иска борбата, работата, "прелъстяването".
Аз също иска да взема някой ден родителите си тук, но за тяхно и наше удобство. Не страдам от угризения, че не виждат достатъчно децата. Виждали са ги. Наблюденията ми са, че двете поколения се насищат взаимно на себе си за не повече от 3 дни! Не защото някой е лош, просто едните за толкова време си задоволяват емоционалната потребност да знаят, че имат наследници, а другите - че имат баба и дядо. Оттам нататък вече трябва да се "работи", а не просто ей така, да се обича и да се дава по инерцията, защото е близка кръв.
Може за други хора това да не работи, колкото семейства, толкова и случаи, но за мене това е основата на семейството ми, на 15-годишния ми брак, и на отношенията с децата. За на стози вариант работи най-добре. Резултатът засега ме удовлетворява.

# 301
  • Мнения: 1 147
Момичета, за витамините по-добре някой да ги занесе. Не заради друго, ами не искам да се загубят по пътя някъде и после да се чувствам виновна, че пощите не работят както трябва. По-добре малко по-късно, отколкото хич. Май се намери някаква друга жена, не знам още, ще ви държа в течение. Иве, мерси, че се обади, ако имат значение 20-тина дни, ще ги вземеш ти, ако не, аз ще ги занеса...

Бубче, какви страхотии разправяш.. но от това никой и некога не е застрахован, няма гаранция дали, ако си някъде другаде няма да се случи.

Евънесънт, и аз съм като теб, нищо че сме на село. Не мога да свикна с обстановката и това си е. По-добре шум, улици, магазини, градски транспорт. До магазина за бира не можеш да слезеш, три киломента карам до близкия магазин.. И сега с детето, пак бих живяла в града. Това, което ме спира е климата, не друго, в сан Франциско и в най-големите лятни жеги не вдига повече от 65 - 70Ф, и постоянно духа. 

Рая, не е лесна твоята, ама трябва да се бориш.

Атти, няма гаранция, че са зъби. И аз си мислех така преди няколко седмици, даже и питах тук, ама не е това.. Просто си откриват ръцете и все са им в устата...

# 302
  • Мнения: 7 091
Момичета, извинявайте, че пак набързо се включвам и то пак с въпрос, ама в последно време ми е много натоварено, ще се реванширам и аз с нещо полезно по-нататък.

За Ели резултат ще имаме до края на седмицата, още нищо не се знае, самото изследване беше драма, ама не ми се описва.

Това, което ме притеснява сега повече е Калин, днеска най-после се съгласиха от скуул дистрикта за спиич терапист, обаче сега ни препоръчват ESL програма за него в училището, където ще бъде първи клас.
Проблемът е, че имаме подписан договор с Монтесори училището за следващата година( Киндергартен) и не е много ясно дали въобще ще ни освободят от него, а другото, което се чудя дали има смисъл.
Някой ползвал ли е такава програма? Впечатления? Има ли полза наистина или просто да не си тормозя детето да го местя сега, като сме решили да доизкараме и следващата година в Монтесори? Един вид само със спиич тераписта да работи допълнително за тези 2 месеца дето ни дадоха, а пък догодина ако все още има проблеми да кандидатстваме пак за спиич терапист.
Трябва да го решим по възможно най-бързият начин какво ще правим, защото има срокове и аз съм в голяма чуденка как да постъпя, ще съм благодарна на всякакви мнения!
  bouquet

# 303
  • Мнения: 3 491
На моя приятелка във Вирджиния детето беше в ESL програма за една година, макар и да знаеше добър английски след 1 година при-скул тук. Тя беше доволна, но в случая става дума за дистрикт, в който почти няма чужденци! В тази програма в цялото училище били само няколко деца, от които щерка й била най-малката. Съответно учителката й давала задачи за по-големи деца, и й беше дръпнала много нивото на четене, в смисъл много над очакванията за възрастта! В момента това момиченце е в гифтид програма.
Но ако е цял клас с мексиканчета или други чужденчета на една и съща възраст - не знам. При нас уж много чужденци има, но не съм чувала нито един от тях да ходи на ESL. Както всичко останало, пак качеството на програмата си зависи от конкретното място, предполагам.

# 304
  • Мнения: 810
Аз само мога да кажа, че на приятелката ми детето взема часове с терапевт и са много доволни. Но той е на 5г  newsm78

# 305
  • Мнения: 994
Tandoori, дано да са добри резултатите!
Моите и двамата са били в ESL програма още от preK.  В нашето училище ESL децата 2 или 3 пъти седмично (зависи от нивото на английския им) се занимават с отделна учителка. В началото са картинки, игри, ситуации. Просто е допълнително интензивно натоварване с езика. Тестват ги 2 пъти годишно - в началото и края. Моите ходеха по-често през PreK годината.  През К годината синът ми ходеше веднъж седмично при ESL учителката, но за дъщерята казаха, че няма нужда (тя по принцип си е по-оправна с езиците). В началото на втори клас големият го махнаха от програмата - много са му високи резултатите. Очаквам тази година след тестването да махнат и първолачето. Задължително и всяка година са ги слагали в клас на учителка, която е ЕСЛ сертифицирана. Това също помага, защото тях ги обучават и знаят къде ЕСЛ децата срещат трудности с езика.
Дано да си разрешите дилемата. Аз лично от нашата ЕСЛ програма съм страшно доволна, но не зная как седят нещата във вашето училище - не можеш ли да прочуиш някак си първо? Успех и късмет!

блажка, а пък нашето училище, защото е двуезично се води с много добра ЕСЛ програма и има много чужденци (главно азиатци), които идват специално от други райони. Но пак както казваш ти си зависи от конкретните учители и програми.  Моят син го тестваха за TAG във втори клас и изкара. В момента в  ТАГ програмата им в училището има още 4 ЕСЛ деца освен него.

# 306
  • Мнения: 7 091
Давате ми добра идея утре да попитам по колко деца са в група! Ние утре сутрин сме на теста с него, за да видим на какво ниво е и ако тръгва на ЕСЛ в каква група ще е.
Да ви кажа, тука скуул дистрикта е най-добър от всички наоколо, не съм виждала мексиканчета, че и черни даже. Днес видях 3 от момиченцата дето имаха ЕСЛ час и трите бяха дръпнатички, япончета май.
Много благодаря за идеите, споделяйте още, че главата ми пуши да знам какво да питам утре.

КТБ, аз точно това ще правя утре като отидем да го тестват, ще взема и пакета с информация с програмата и т.н. Ти като човек ползва ( и доволен), дай идея за какво да гледам? Структура на материала, интензитет или някакви резултати някъде ли?

Мерси много пак!!!  bouquet

# 307
  • Мнения: 994
Tandoori, при нас тестването бе с картинки.  Трябва да изкараш по-малко от 3 (нивата са 1, 2, 3 и 4) на тукашния тест  -забравих му името - нещо дълго с W.  Тъй че, ако детето ти покаже висок резултат, може и да му се размине ЕСЛ. Картинките са с различна трудност - има легло, кофа, куче, тромпет, сгради, цветове.
Ако се класира за програмата, питай как е организрано - колко пъти седмично се организира, по кое време (в смисъл какви занятия имат съучениците му през това време- т.е. какво би загубил ако е в ЕСЛ класа - моите ги "дърпаха" както казваше сина ми по време на фри чойса, но имах приятелка в тдруго училище беше по време на междучасието - не бих се съгласила да е по време на почивка). Група от 3 деца е ОК. Питай как точно ги занимават - под формата на игра ли е, или са някакви упражнения, пишат ли, говорят ли. Колко дълго е - 20 мин за К за мен е отпимума.  Имат ли домашно? (моите никога не са имали, но съм чувала, че дават). Питай как се процедира и ако детето ти има нужда и от помощ в клас - все пак английският не му е първи език и речникът му със сигурност е по-беден от този на връстниците му . Не знам дали ще ти дадат някакви примерни занимания, на мен не ми дадоха, но ти попитай за да видиш какво точно се прави.
Това е, което ми хрумва на първо време, напиши си на листче, всички въпроси, които ти се въртят из главата и не се стеснявай за всичко да попиташ, защото може да изкочи нещо, което да не ти хареса или да не ти направи добро впечатление.

# 308

Общи условия

Активация на акаунт