Меко казано,се шашнах!!!

  • 4 179
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И двата пъти ме изписаха на 7-мия ден, такава е практиката в Майчин дом. След второто секцио вкъщи още ме болеше корема и не можех да се изправя (без да съм имала усложнения), не можех да се грижа за себе си, камо ли за бебе и дете!
А една братовчедка, която роди в Канада и я изписаха по-рано много закъса с операцията. А е лекарка! Операцията й се възпалила, взела да гнои и да боли... За това смятам, че има основание да задържат по 1 седмица след секцио- наблюдението е необходимо, дори родилката да се чувства добре.

# 31
  • Мнения: 3 591
И аз мисля, че няма проблем с изписването - тук изписват нормалното след 2 часа след раждането, секциото трябва да си останал 24 часа след операцията....

Разбира се ако искаш да стоиш повече може (максимум за нормално е 24 часа, за секцио 4 дена) ама плащаш като..... #2gunfire

# 32
  • Мнения: 639
Няма проблем да бъде изписана.
  202uu Има страни, в които изписват на 3-ия ден - UK  например.
Аз ако можех щях да си тръгна на следващия ден след секциото.

Може би наистина си е индивидуално,но като си спомня,че до 3-4 ден ходех превита,не ми се видя много разумно това,дето ми го казаха. И понеже все пак си е операция и е необходимо повечко наблюдение-така смятам аз. Simple Smile
Грешка -  при раздвижването и ставането - има си "чалъм" как да не ходиш превита а с изправен гръб и то без да те боли...

# 33
  • Мнения: 218
Наистина колкото по-бързо станеш след секциото и възможно по-изправена да ходиш по-малко време ще те боли. Според една позната акушерка, когато ходиш така се опъвали нервните окончания на раната и по-бързо "закърнявали". А как боли само като станеш първият път-имах чуството, че поне седмица няма да мога да мръдна от леглото.Ама болката си минава -особено като ти донесат и бебчето Party

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
при едно добро обезболяване и постоперативни грижи...

  Arrowта кой казваш, че ще ги приложи тез постоперативните грижи и обезболяващи и къде?!  Rolling Eyes

Нещо няма никаква логика в думите ти Мели, при все че си мед. лице и знаеш до какво може да доведе една недобре "гледана" рана от операция и то коремна!

Колкото до антибиотици, абокати, конци и т.н...
Всичко е строго индивидуално. Имам 2 операции - секцио в МА.
1-вото: 3 дни венозен антибиотик - задължително на всяка родила жена секцио! За мен още 4 - вдигам резорбтивна Т!
2-рото: на 3-я ден ми изписа моят оператор орален антибиотик...пак правих Т!
Така, че случаи много..почти колкото пациентки Wink

П.П: биб.биб - гърдите се проверяват и за разни други неща, освен да се уверят докторите, че са ти на мястото си  Whistling

# 35
  • София
  • Мнения: 2 952
П.П: биб.биб - гърдите се проверяват и за разни други неща, освен да се уверят докторите, че са ти на мястото си  Whistling

Без да се бъзикам, не те разбрах. За какво проверяват гърдите? Ако дадеш на детето да засуче рано и мляко ще има и от проверки нужда няма. Да чакаш три дни и да те проверяват, докато дават формула на бебето е интересен патент, който се практикува почти без изключение в нашите болници.
Ако имаш предвид нещо друго се извинявам за горното  Confused

# 36
  • Мнения: 3 777
Всичко е строго индивидуално. Имам 2 операции - секцио в МА.
1-вото: 3 дни венозен антибиотик - задължително на всяка родила жена секцио! За мен още 4 - вдигам резорбтивна Т!2-рото: на 3-я ден ми изписа моят оператор орален антибиотик...пак правих Т!
Така, че случаи много..почти колкото пациентки Wink


Ето тук не мога да се съглася. Антибиотика не е задължителен, слага се когато се налага.
Аз дори хапче за глава не съм пила. Прекрасно секцио от прекрасен екип без никакви странични ефекти. На втория ден исках да си ходя, но не ме пуснаха. Не съм пила нищо, не съм вдигала температура, а по принцип съм много кекава. От момичетата, които бяха с мен само 3 или 4 пиеха хапче за главоболие и то превантивно.

# 37
  • Мнения: 6 315
Що спорите? Сестра в Англия ми при отворен шев и температура искаха да я изпишат. Нещата са строго индивидуални. Аз като родих (в 5:25 сутринта) по обед се разхождах насам-натам, а момичето, с което бяхме в една стая се зачуди как имам сили да обикалям толкова.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Два пъти имам секцио и 2 кюретажа. Антибиотикът винаги е бил абсолютно задължителен, без да съм имала никакви оплаквания. Слагат го венозно- през абокад.
Колкото до проверката на гърдите- 1 седмица всеки ден. Каналите ми са тесни и млякото изтичаше много трудно. Можеше да стане мастит, ако нямаше кой да ми обърне внимание. Цедях се постоянно, а бебето не можеше да се нахрани само от мен. Няколко пъти ми биха окситоцин, включително и при изписването.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко е строго индивидуално. Имам 2 операции - секцио в МА.
1-вото: 3 дни венозен антибиотик - задължително на всяка родила жена секцио! За мен още 4 - вдигам резорбтивна Т!2-рото: на 3-я ден ми изписа моят оператор орален антибиотик...пак правих Т!
Така, че случаи много..почти колкото пациентки Wink

Ето тук не мога да се съглася. Антибиотика не е задължителен, слага се когато се налага..

 Shocked  за какво точно не се съгласяваш?!?!?!  #Crazy

Правила на мед. заведение - няма искаш или не!? Минава сестрата и слага...просто не знам как ти идва въобще на ум, че мога да ИЗЛЪЖА за такова нещо. През 10.'97 слагаха венозно антибиотик 3 дни на всяка родила със секцио жена...
ама все някой трябва да се знае повечко....  Whistling

# 40
  • София
  • Мнения: 2 901
Ето тук не мога да се съглася. Антибиотика не е задължителен, слага се когато се налага.
Аз дори хапче за глава не съм пила. Прекрасно секцио от прекрасен екип без никакви странични ефекти. На втория ден исках да си ходя, но не ме пуснаха. Не съм пила нищо, не съм вдигала температура, а по принцип съм много кекава. От момичетата, които бяха с мен само 3 или 4 пиеха хапче за главоболие и то превантивно.

Съгласна!!! а в нашата стая от 5-те жени нито една не пи друго хапче, освен 2 от тях хиха разхлабващо на третия ден. А иначе в реанимацията ни доливаха разни неща в абоката, но това - до 12 часа след операцията! За Шейново и аз говоря.

А лично аз от деня след операцията съм била постоянно (без часовете за кармене) постоянно по пейките и кафето. Исках да ме изписват и съм лежала само през нощща за по 5-6 часа. Всичко е индивидуално, но МОМИЧЕТО АКО НЕ ИСКА ДА СИ ВЪРВИ, ДА НЕ ПОДПИСВА НИКАКВИ ДОКУМЕНТИ, ЧЕ ЖЕЛАЕ ДА СИ ТРЪГВА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!

# 41
  • Мнения: 46 511
Аз се чудя вие как разбрахте дали ви дават или не антибиотик? На мен всичко ми бутаха в системата, чак накрая ми обясниха.

# 42
  • Мнения: 3 777
Нямах система след това.
Имах само преди и по време на операцията, казваха ми всичко, което слагаха вътре. Абоката ми го махнаха веднага след секциото-затова и винаги казвам, че имах извънредно леко секцио.
Имаше момичета на които лекарите се застраховаха и им даваха антибиотик и хапчета превантивно, моят не го направи и съм му благодарна.
Явно при всеки лекар е различно.

Затова и казах, че даването на антибиотик не е задължително.

# 43
  • Мнения: 46 511
Слънце, ти в коя болница си раждала? За първи път чувам подобна практика  Shocked Аз първия ден бях на система и ч/з нея се "хранех" и "пиех" течности. Всички без изключение бяха на системи  newsm78

# 44
  • Мнения: 637
при едно добро обезболяване и постоперативни грижи...

  Arrowта кой казваш, че ще ги приложи тез постоперативните грижи и обезболяващи и къде?!  Rolling Eyes

Нещо няма никаква логика в думите ти Мели, при все че си мед. лице и знаеш до какво може да доведе една недобре "гледана" рана от операция и то коремна!

Защо, Шани, да няма логика? Кое точно те притеснява? Ако в първите постоперативни дни има проблеми, то естествено, жената няма да бъде изписана. Но ако няма проблеми, нищо не пречи да се изпише. Нали точно за това говорим - за добре свършената работа. И не само за обезболяване, но и за оперативна техника, за начина на шиене, за добри игли и конци, за лекарствата, за липсата на вътреболнична инфекция и т.н.

Кой ще приложи грижите и обезболяването? Ами гинекологът, анестезиологът, акушерката ...
Къде? В болницата.
Аз конкретно говоря за една частна клиника в Пловдив, но това важи с пълна сила и за всички останали болници. И то не само у нас. Има страни, в които дори се практикува еднодневна хирургия - изписване на 24 час. Знам, че звучи еретично. Аз обаче вярвам, че ранното изписване ще се наложи като практика и у нас.

Разбирам, че личният ти опит говори друго, но той не е обективен. Аз също имам две секции и двата пъти бях без антибиотик. Може би наистина е въпрос на виждане в лечебното заведение.

Общи условия

Активация на акаунт