Меко казано,се шашнах!!!

  • 4 190
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 323
Относно антибиотика - не знам дали е задължителен или не- в нашата стая от три родили момичета сас секцио в един и същи ден с разлика няколко часа - само аз имах 5 дни антибиотик, защото преди секциото имах почти нормално раждане-половин ден яки контрекции и9 см разкритие, спукани води и целия МД се опита за помогне при раждането:shock:,ама нъцки-не стана работата. Та така - другите си бяха планирано секцио и не ги бяха преровили цялото отделение...

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
при едно добро обезболяване и постоперативни грижи...

  Arrowта кой казваш, че ще ги приложи тез постоперативните грижи и обезболяващи и къде?!  Rolling Eyes

Нещо няма никаква логика в думите ти Мели, при все че си мед. лице и знаеш до какво може да доведе една недобре "гледана" рана от операция и то коремна!
...Разбирам, че личният ти опит говори друго, но той не е обективен. Аз също имам две секции и двата пъти бях без антибиотик. Може би наистина е въпрос на виждане в лечебното заведение...

Обективен и още как! Попреживях някоя и друга операция  Crazy
Аз - 2 опреции!
Баща ми - 5! Във Военна б-ца.
Майка ми - 1! В МА.
Аз ги гледах и 2-мата.
О - забравих:2 на щерката  ooooh!
Така, че е въпрос и на индивид, освен на лечебно заведение!

П.П: раната може да загнои и след няколко дни...Да не дава Господ никому  Praynig

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При всяка операция възниква риск от бактериална инфекция. Защо някои хирурзи вземат мерки, а други-не изобщо не ми е ясно. Но по принцип практиката у нас е да се изписва антибиотик.

# 48
  • Мнения: 8 769
на мен пък втория път не ми слагаха антибиотик...май.... Rolling Eyesпървия път да-ама защото детето имало било инфекция Close

Последна редакция: сб, 28 май 2005, 11:02 от Mi5

# 49
  • Мнения: 5 370
При всяка операция възниква риск от бактериална инфекция. Защо някои хирурзи вземат мерки, а други-не изобщо не ми е ясно. Но по принцип практиката у нас е да се изписва антибиотик.
Точно.Особено ако си била с изтекли води повече от 12 часа без родов процес и то.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 952
Точно.Особено ако си била с изтекли води повече от 12 часа без родов процес и то.
Това е гадно. Първия път бях така + ''чудесната'' тинакорковска хигиена и въпреки антибиотика, който ми забождаха с инжекция направих чудни усложнения. Пиша това, защото горните ми постинги визираха само планово секцио и не искам да подведа някой, комуто се налага такова по спешност, особено ако дълго време е била с изтекли води.
Сега като помисля, горните ми постинги са чудесна илюстрация, защо трябва да помислиш преди да даваш съвети, а и защо лекарите си знаят работата по-добре от нас. През ум не ми мина, че секциото може да бъде и по спешност, и то приположение, че имам лош опит с едно такова.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 799
Ех,ама как ме ядосахте,не е истина!
Ами не,не е задължителен антибиотика!И не-не са ми слагали,защото ми махнаха абоката след секциото и нищо не са ми вливали в него! Mr. Green щото беше на боклука!И как няма да знам какво ми дават да пия? ShockedНа мен ми обясняваха по време на операцията всяко нещо,а след нея не съм пила нищо!!!И да,някой лекари се застраховат и дават антибиотик,моя лекат изрично кза на два пъти-няма да давате антибиотик!На два пъти-повтарям!Който не вярва-давам координати на доктора-нека се обади,да провери!
Аман от компетентни дето ще ми обясняват какво било задължително!И какво ми били скожили,пък аз не съм разбрала!Егати!И да няма обяснения относно качествата на въпросния доктор-завеждащ отделение е!Аман!

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споко бе,  bubata! К`ви са тия нерви?! А правиха ли ти тест за антибиотик? Около мен всички ги драскаха по ръката и им слагаха антибиотик пробно- да видят за реакция. Ти само потвърждаваш правилото, че антибиотика се дава- след като изрично два пъти го е казал твоя лекар. Може да третират и локално на някои места, де да знам... Реших да попитам моя лекар (който е не само завеждащ отделение, ами и цяла болница- Майчин дом) защо при някой пациентки се застраховат, а при други рискуват толкова много (вече описах случая с братовчедката в Канада, която получи инфекция).

# 53
  • Мнения: 639
Всичко е строго индивидуално. Имам 2 операции - секцио в МА.
1-вото: 3 дни венозен антибиотик - задължително на всяка родила жена секцио! За мен още 4 - вдигам резорбтивна Т!2-рото: на 3-я ден ми изписа моят оператор орален антибиотик...пак правих Т!
Така, че случаи много..почти колкото пациентки Wink

Ето тук не мога да се съглася. Антибиотика не е задължителен, слага се когато се налага..

 Shocked  за какво точно не се съгласяваш?!?!?!  #Crazy

Правила на мед. заведение - няма искаш или не!? Минава сестрата и слага...просто не знам как ти идва въобще на ум, че мога да ИЗЛЪЖА за такова нещо. През 10.'97 слагаха венозно антибиотик 3 дни на всяка родила със секцио жена...
ама все някой трябва да се знае повечко....  Whistling

Шани работя доста от преди 97-ма година в родилна зала на Майчин дом и съм операционна на залата - НЕ СЕ СЛАГА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО АНТИБИОТИК НА ВСЯКА ЖЕНА !!! Заявиси от много неща - оценката си я прави лекаря комплексно - по предоперативните показатели, по други признаци - вид на водите, състояние на тъканите, вида на шевния материал , наличие на кървене и мноооогооо други фактори - напр. бебе с вродена инфекция говори, че някъде в майчиния организъм има инфекция - следователно на мама антибиотик! Вероятно ти си попаднала в ден в който се е наложило на трите жени антибиотик...
 Първото ми раждане - форцепс с 7 дни антибиотик двойна комбинация и пак се отвори хематома на епизиотомията и т.н.. Второто раждане - цезарово сечение БЕЗ нито един прием на антибиотик ( дори и в хода на операцията нямах) и си бях в къщи на 4-ия ден без абсолютно никакъв проблем !!

# 54
  • София
  • Мнения: 6 799
Не,не ми е правен тест за антибиотик!Ей,не вярвате бе...

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко е строго индивидуално. Имам 2 операции - секцио в МА.
1-вото: 3 дни венозен антибиотик - задължително на всяка родила жена секцио! За мен още 4 - вдигам резорбтивна Т!2-рото: на 3-я ден ми изписа моят оператор орален антибиотик...пак правих Т!
Така, че случаи много..почти колкото пациентки Wink

Ето тук не мога да се съглася. Антибиотика не е задължителен, слага се когато се налага..

 Shocked  за какво точно не се съгласяваш?!?!?!  #Crazy

Правила на мед. заведение - няма искаш или не!? Минава сестрата и слага...просто не знам как ти идва въобще на ум, че мога да ИЗЛЪЖА за такова нещо. През 10.'97 слагаха венозно антибиотик 3 дни на всяка родила със секцио жена...
ама все някой трябва да се знае повечко....  Whistling

Шани работя доста от преди 97-ма година в родилна зала на Майчин дом и съм операционна на залата - НЕ СЕ СЛАГА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО АНТИБИОТИК НА ВСЯКА ЖЕНА !!! Заявиси от много неща - оценката си я прави лекаря комплексно - по предоперативните показатели, по други признаци - вид на водите, състояние на тъканите, вида на шевния материал , наличие на кървене и мноооогооо други фактори - напр. бебе с вродена инфекция говори, че някъде в майчиния организъм има инфекция - следователно на мама антибиотик! Вероятно ти си попаднала в ден в който се е наложило на трите жени антибиотик...

Нани_аз говоря за правилата на 7-1 етаж в МА, а не в родилна зала. Инак успех в професията-много е хубава!
Трябва да седна на час размисъл, за какво аджеба се разкарваха всички акушерки в отделението на 7-я етаж през '97 с "тава" със подредени спринцовки...??????????????????????????????  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes И как ен чух тогава една моя "колежка" да каже, че не й слагат антибиотик?!  Thinking
Както и да е...  Whistling Това вече мен не ме касае  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 46 526
.........И как няма да знам какво ми дават да пия? ShockedНа мен ми обясняваха по време на операцията всяко нещо,а след нея не съм пила нищо!!!......

Добре, де! Всеки казва какво е видял и преживял, няма нужда да се ядосваш! Разбира се, че няма да знам какво ми дават, при положение, че съм била с пълна упойка  newsm78 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт