стара тема

  • 1 726
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 753
Още от родилния дом му създадох режим, но при мен е по-лесно, защото не кърмя и знам точно колко изяжда по време на хранене. Никога не се е будил да яде нощем, а за ядене въобще не плаче. Много си ми е по-добре с режим, така ако се разплаче знам, че не е за храна и търся причината другаде. Аз съм доволна от моя начин и знам чудесно навиците на детето си. Но всеки преценява за себе си.  Peace

# 31
  • Мнения: 403
Щом детенце си спи, значи не е гладно  Peace
  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 39 773
Като бебе Дияна нямаше проблем със спането и яденето, беше като по часовник. Опитвала съм се като порасна малко да я будя за обедното ядене, но се отказах. Храня когато се събуди сама.

# 33
  • Мнения: 1 195
Никога не съм будила детето за хранене, незовисимо дали през нощта или през деня. Глупаво е да му се разваля сънят, заради това че станало еди-колко-си часа.
Станислав когато огладнее и на  първия етаж го чуват Simple Smile
Храня на поискване и мисля че това е най-удачния вариант за мен  Peace

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А моето ядеше спейки  Twisted Evil

# 35
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз не будя, съня е по-важен за растежа отколкото пропуск на едно хранене.Гладно ли е, ще се събуди само ,а и всички ще събуди Joy

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Никога не съм будила детето за хранене, незовисимо дали през нощта или през деня. Глупаво е да му се разваля сънят, заради това че станало еди-колко-си часа.
и аз така мисля  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Общо взето, както й е по-удобно. Но ако спи дълбоко и не иска да се събуди, по-добре да не настоява.

# 38
  • Мнения: 3 929
Не съм го събуждала, за да го храня. Кърмех го на поискване.

# 39
  • Мнения: 9 814
Първите две седмици не будех дъщеря си да се храни нощем. Ядеше последно в 22 часа. Но свекърва ми ме убеди, че трябвало да се кърми и в 1 през нощта. Като млада майка /колко тъпа съм била/ я послушах. Е, това доведе до често събуждане, което продължи до преди година.
Моят съвет е, не будете децата си, особено през нощта. Peace

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз не будя, съня е по-важен за растежа отколкото пропуск на едно хранене.Гладно ли е, ще се събуди само ,а и всички ще събуди Joy
Точно така!  Peace

# 41
  • Мнения: 1 029
когато ни изписаха от родилното, вечерта бебето спеше и аз въодушевено тръгнах да я будя и стриктно да изпълня нарежданията на лекарите.Само че тя не се събуждаше, спеше й се и се събуждаше когато огладнееше.Тогава майка ми беше при мен и ми каза- "ако аз те събудя в 3 през нощта и ти набутам 2 кюфтета в устата, ще ги изядеш ли?" И като се замислих- права беше.Никога не будих малката, но за сметка на това тя ме будеше винаги , когато огладнееше Simple Smile(впрочем будеше и всички комшии Laughing)

# 42
  • Мнения: 256
Тук в Канада препоръчват ако бебето е под 3500 кг да се буди на 3 ч, като достигне това тегло може да мине на поискване, стига да качва добре

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Тук в Канада препоръчват ако бебето е под 3500 кг да се буди на 3 ч, като достигне това тегло може да мине на поискване, стига да качва добре
Точно това щях да допълвам. Четох го и в една статия та Бу, но не я намирам сега. Ако бебето е родено недоносено, много малко или е с тежка жълтеница - вяло и спящо през по-голямата част от деня, понякога няма да покаже признаци на глад. Тогава бебето е наложително да  се буди, както и се прави всичко възможно да разбужда и по време на сучене. Едва при тегло над 3600 можем да разчитаме на неговиге сигнали.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2768

Общи условия

Активация на акаунт