Най-после нашият месец дойде! До края му всяка АПРИЛка ще е с бебче в ръце!

  • 14 718
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 354
ДОкато се наканя и ви изчета или бебо ще промрънка за нещо, или ще забравя какво щях да пиша.
Поздрави на новите мами, успех на Стефинка.
Повече като се сетя Simple Smile
А, да, качвам малко снимки в албума!

# 226
  • Мнения: 54
Стискам палци на Стефинка!!!  fingerscrossed

Ама така се прави като нея - тръгва момичето и предупреждава, да си знаем ние и да се молим за нея всичко да мине като по вода Laughing

# 227
  • Мнения: X
А добър ви ден!!! Стефинка май, май.....ще я пишем днес на първата страничка  Laughing Laughing Laughing! Ама и sisee нещо ми се губи по тъча....и нейната не е много чиста!
 Аз пък напоследък взех да се замислям за името.........ами има още поне 5 имена, които ми харесват, как да си избера само едно  newsm78? И колкото повече седя, толкова повече се чудя, айде да се ражда докато не съм се разубедила! В тоя ред на мисли-снощи 4-5 пъти съм ходила до WC-то, ама друго нищо няма.......от време на време се оглеждам като вляза да се къпя дали не се "подава" някоя мини-ръка измежду краката ми  Embarassed, ама.......йок!
  Айде аз ще ида да хапна, че да не взема да заслабна нещо......аз съм +14-15кг!

# 228
  • София
  • Мнения: 749
Aquariel, вижда му се края вече, а Simple Smile
Аз на тонове не отидох...много зле психически ми действа като не са идеални резултатите...особено в петък  Joy После цяла събота и неделя само това мисля.

Иначе се чувствам съвсем далече от момента "раждане" и не си давам зор за нищо. По цял ден мързелувам. Ни дрехи съм прала, ни кошарка имам (в моя защита ще кажа, че поне е поръчана  Peace) Единственото нещо, което съм приготвила за бебо е един леген (голям - той ще ми върши роля за коритце). Ами какво да ви кажа ...мислих, мислих, па взех че се отказах да купувам специална ваничка. Реших, че много малко ще я ползвам, а после само ще се чудя къде да я прибирам. Затрупана съм с ненужни вече вещи Sad  За това реших, че е по-практично да си взема леген, който да си ползвам и след това. За стойка за "ваната" ще ползвам масата в трапезарията Simple Smile  Специално канче за поливане ще си взема, разбира се.

Но вчера след случката с Милена искрено се притесних - замислих се, че е ей така, без симптоми щом става работата не бива да се ослушвам много-много. Така че днес ще купувам прах, а утре почвам да пера. Удоволствието "гладене" ще оставя на таткото докато съм в родилния дом - и той да разбере, че има бебе. Няма само да се чуди с кого да го полива, я  Joy
 

# 229
  • Мнения: 135
Здравеите и от мен
А, исках само да предложа заглавие за нова темичка - но а май дълго newsm78

Шегобиецът АПРИЛ цветна люлка е скроил-сладко бебче в нея скрил


Заглавието е супер newsm10
Стискам и аз палци на Стефинка.А ако говорим за килограми,аз ве4е съм с 23кг отгоре,а наи лошото е 4е 21 от тези кг. е само на корем ,които е 5 мин.пред мен. preggo
Телит,това което си написала отговаря 100 % и за моя мъж newsm39,щял да отслабва после с мен,да не съм се притеснявала,защото бил солидарен с мен rotfImao

# 230
  • Мнения: 2 531

Момичета, матрачето, което върви със сгъваемата кошарка, достатъчно ли е? То е твърдо с 3-4 см дунапрен отгоре.
Според мен НЕ Е! Аз имам и такава кошара и винаги слегем нещо! В къщи като е ползвам едни доп. дющечета , а за из път - нагъвам одеала , олекотени завивки или каквото има из хотелите!

 ВаняМ защо реши че малко ще се ползавт ваничките? Аз моята още я ползвам ,само че без стойката и ми е много удобна за къпане на децата! Стъпват си вътре и си  играят а после лесно се изцежда  защото има отвор за истичане на водата! Е ще се наложи сега само за беба да е , а големите ще се къпят без коритце вече!
За килограмите - спрях да ги броя вече  Embarassed сигурно са над 25! А за мъжете - моя солидарно с мен качва вече 3-ти път, само дето не ги сваля после! Но тая път се е зарекъл че заедно ще отслабваме!

# 231
  • София
  • Мнения: 749
Аз пък напоследък взех да се замислям за името.........ами има още поне 5 имена, които ми харесват, как да си избера само едно  newsm78? И колкото повече седя, толкова повече се чудя, айде да се ражда докато не съм се разубедила!

Емма, ти си направо за завиждане - за името имаш между какво да избираш. Дето се вика, ако толкова много не можеш да решиш пишеш ги на листчета и после теглиш томбола.
Аз обаче и идея нямам Sad Знам, че не ща да е кръстено на никой, да не му свързвам името с никого,  лесно да се "превежда" на чужд език и...толкова.
В интерес на истината така беше и с втората ми дъщеря. Като се роди, мъжа ми идваше всеки ден в родилното по няколко пъти (нямаше гсм-и тогава). Той долу на двора, аз горе на прозореца. Той каже име, аз "Тц!". И обратното - аз име, той "Тц!". И така с часове...
По едно време на втория ден той вика "Десислава" и аз ...не ми дойде отвътре веднага да го отхвърля, почудих се и се обърнах към бебето (то си беше с мен в стаята): "Ей, бебе, харесвали ти името Десислава?". И онова ми ти бебе в съня си точно в тоя момент да вземе да направи гримаса тип "усмивка" Rolling Eyes Така реших, че отговорът е "ДА" и...ето ти мома Десислава...вече почти 10 години.

# 232
Емма, исках да ти кажа, че името,което си избрала е много хубаво. МОят мъж се казва Самуил и е страхотен човек, а и после за фамилия е супер. Откакто станах Самуилова все ми казват :"МНого хубава фамилия" Grinning.
Успех на всички чакащи! Исках да ви кажа само, че снощи една позната получила болки във 20.00, приемат я в болницата в 20 и 30 и родила в 20 и 50. Термина е бил за 12.04. Дай Боже всекимо такова лесно и бързо раждане Laughing

# 233
  • София
  • Мнения: 749
Успех на всички чакащи! Исках да ви кажа само, че снощи една позната получила болки във 20.00, приемат я в болницата в 20 и 30 и родила в 20 и 50. Термина е бил за 12.04. Дай Боже всекимо такова лесно и бързо раждане Laughing

Да не срещала и тя циганката на musito  Joy

Леле, как й завиждам .....

# 234
  • Добрич
  • Мнения: 52
Здравейте!   ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!!!
Ася,много ми харесва кошарката ти и много искам такава в оранжево.Аз не съм спешна,защото имам дървена,ама искам такава за да спи бебо при бабите,да пътуваме,да играе  вътре-мисля да поизчакам пък дано пуснат цветовете.

Искам да ви  запитам за една болежка-появава ми се една режеща болка ниско долу и е някак навътре,пробождаща.Странното е ,че корема ми не се втърдява когато ме заболи така,т.е. не е контракция,ама какво е .Дали бебето слиза надолу?Иначе почнах да дишам по-леко и не ми пречи тумбака толкова,много си го обичам и много свикнах с него-нещо ме тресе носталгията и мисля,че ще ми е мъчно за коремчето .
 
Отивам пак да чистя и ще се поява пак  Peace по- късно

# 235
  • Мнения: 6 713
Честит син на Миленаг! Hug

Аз имах няколко болезнени контракции тази сутрин, но ми отмина, после и бебка се разхълца. Прави ми впечатление, че хълца много по-малко от преди - през ден или два. При вас има ли нещо такова? newsm78

Относно предложението - Шегобиецът АПРИЛ цветна люлка е скроил-сладко бебче в нея скрил -   Peace Peace Peace


# 236
  • Мнения: X
А тъй nellymax, надъхвай ме, че аз и без това съм толкова нерешителен човек (чак ми иде да се ударя понякога), че съвсем малко ми трябва и после почвам да се чудя за съвсем елементарни неща! Абе странно племе сме ние бременните, то и жената която ни води курса за бременни каза, че се водим "невменяеми" до 40-ия ден след раждането, тъй че и да утрепем свекървата-закона щял да ни оправдае......та сега почвам да си правя списък на мизериите, които мога да направя, възползвайки се от състоянието си  newsm78!!!
 А относно тези сгъваеми кошари (Честито Ася)-ние нали взехме на Чиполино-Тигърче, ама на упътването пише, че е за деца до 14 килограма-ами то няма ли много бързо да стане 14 кг.-то като е на годинка бебето колко тежи  newsm78? Аз се надявах барем до 2-2,5г да откара в нея, пък тя каква стана......

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Стискам палци на Стефинка!  Hug
Ася, и едната от нашите баби вчера е взела кошарка за у тях, но оранжева. Като звъня беше в Метро, но не знам дали е от там...
Заглавието на Хеленблонди е супер!   bouquet
За килограмите - аз бях качила 16 някъде. Тея дни се престраших да се кача на кантара - е, останали са 10-тина...
Хубав ден от нас! Ние след обяд сме на консултация...

# 238
  • Мнения: 794
naana, и аз понякога си мисля, че ще ми е мъчно за тумбачето, така свикнах да си го нося! А относно кошарката - щом имащ дървена, поизчакай, ще намериш и твоя цвят. На мен тази оранжева ми е любима, но не знам къде я има:
 


И зелената е хубава, точно нея я имат в Метро:



Мисля, че t_ilieva ми показа тези разцветки.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 13:12 от asja

# 239
Емма, за кошарата. Ние имаме такава на Bertoni. Ясен си спи в нея от самото начало,но купихме допълнителен матрак,според мен с дюшечето не е добре,много е тънко и твърдо. Ясен е на 2 години и половина и е 14 кг. Предполагам ,че това с килограмите се отнася само за горното ниво.

Общи условия

Активация на акаунт