Редно ли е детето да спи в една стая с баба си?

  • 4 249
  • 60
  •   1
Отговори
Здравейте приятели, моля ви посъветвайте ме дали е добре за детето ми, което живее с баба си в една стая, и се страхувам, че не му е много комфортно психически, но няма кой да се грижи за възрастната ми майка, а сме само в 2 стаи - в кухнята сме ние с мъжа, а в стаята детето и бабата?!Изнесохме се в кухнята, за да направим хубава детска стая за детето, но не може да е самостоятелно и да е напълно детска стая?!

# 1
  • Мнения: 1 897
На каква възраст е детето?

# 2
# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Няма ли някакъв начин да смените жилището с малко по-голямо?
Не е добре да са в една стая, всеки има нужда от лично пространство.

# 4
на 7г., но се налага да живеем така доста дълго и неопределено време, живот и здраве?!

# 5
  • Мнения: 812
принципно Не,но във вашият случай,май нямате избор!

# 6
Няма ли някакъв начин да смените жилището с малко по-голямо?
Ех, само да можеше, но нали всичко е с пари бе хора, би било да имаме и ние спалня като спалня и те стаи като стаи, а не да спим там където се храним и седим , а бабата да си ляга в 8 вечерта и да се събужда в 5 сутринта , а детенце с неговите игри до по-късно и доспиването до по-късно, събиране с приятелчета в стаята, игри, компютри и лудории от които бабата се втрещява и гледа като извънземно детето сякаш не си играе а обръща земното кълбо на обратно, страх ме е че детето може да се фрустрира от реакциите на бабето, което гледа като гръмнато на неговото адекватно за възрастта поведение мислене и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 109
Не виждам проблем,особено като нямате и друга възможност.Аз бях с баба в една стая до 15 годишна възраст и нито съм имала проблеми,не ми е пречила,нито пък аз на нея.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 891
Нямате избор,освен ако не спите вие и детето в една стая пък бабата отделно.
Все пак детето е голямо,то какво мисли по въпроса.

# 9
Нямате избор,освен ако не спите вие и детето в една стая пък бабата отделно.
Все пак детето е голямо,то какво мисли по въпроса.
Ами, в интерес на истината моето дете не е особено привързано към баба си, защото повече ходеше и повече я гледаше другата и баба, докато моята майка гледаше другото внуче - на брат ми, но те не искат да я вземат, защото и те са в двустайно жилище и според тях е абсурдно да са в една стая, но ние можем всичко,според цялата рода, която смята за престъпление ако аз нещо не направя за близките си  но братлето и потребностите на семейството му са над всичко и никой не го подлага на съмнение, а и аз не мога да си представя да си зарежа родителя, нали ще пукна от мъка, да е сама и да не може да се грижи сама за себе си като захвърлено куче, Боже опази ме!

# 10
  • София
  • Мнения: 15 463
А не може ли бабата да е в кухнята, а хола да преградите на спалня и детска?

# 11
А не може ли бабата да е в кухнята, а хола да преградите на спалня и детска?
ох, кухнята е бокс, ние сме в хол, което е и трапезария и кухня - всичко. няма как

# 12
  • София
  • Мнения: 15 463
А не може ли бабата да е в кухнята, а хола да преградите на спалня и детска?
ох, кухнята е бокс, ние сме в хол, което е и трапезария и кухня - всичко. няма как
Е, не е приятно, но като няма друг начин, така ще трябва да я карате.

# 13
  • Мнения: 577
За едно разпъващо се диванче няма ли място в бокса?За някакво разместване-има ли вариянти?..............................В противен случай-свийте малко перките на бабка,да се съобразява с детето и с вас.Те фактически възрастните се вдетеняват ,като натрупат годинки.Ще започне и да се сърди-защо за детето има шоколадче а за нея не.
Нямате избор,освен ако не спите вие и детето в една стая пък бабата отделно.
Все пак детето е голямо,то какво мисли по въпроса.
И този вариянт може да се обмисли.

# 14
  • Мнения: 1 475
Малко ми е странен, честно казано въпроса ти! Аз обожавах, като малка да спя при баба и дядо в тяхното легло Simple Smile, живеехме заедно и въпреки, че си имах стая, не стоях там-все на баба и дядо в стаята! И на гости при другата ми баба и дядо, като ходех  пак при тях обичах да спя- това до към 7-8си година.
В леглото на нашите не обичах да спя, но виж при баба и дядо е друга работа!!! Laughing

# 15
  • Мнения: 2 401
 А защо да не  е редно, че не мога да се сетя..

# 16
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Според мен, в случая е редно детето да се съобрази с възможностите на по-възрастните. Явно се е настроило да царства самосиндикално в помещението, обаче ситуацията се е променила. От вас зависи да я приеме като нормална, а не като натрапена по принуда.
А и като тръгне на училище, режимът им с бабата ще се доближи, поне така би следвало да стане. Wink
Ползването на разни облекчаващи ситуацията джаджи като слушалки за компютъра и т.н. е силно пожелателно. Laughing

Големият зор ще настане когато дойде време да си води гаджета Laughing, но дотогава, дай боже, да имате възможност да увеличите квадратурата.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако бабата си е жива и здрава, в смисъл да не е лежащо болна или със очевидни сериозни здравословни и психически проблеми, не виждам нищо лошо в това да спят в една стая. Колко от нас са отгледани и са спяли заедно с бабите си, ехеее, бедна ти е фантазията. Детето е достатъчно голямо, че да се разберат. Щом са такива възможностите на семейството към момента, това е за всички.

# 18
  • Мнения: 1 008
Мен ме отгледа баба и спяхме в една стая, въпреки че имаше много място, апартаментът беше тристаен. Дядо спеше в хола, но аз баба не си я давах.
Не виждам нищо лошо, още повече, когато няма и възможност.

# 19
  • Мнения: 600
на мен ми се вижда кофти идея. аз съм за самостоятелна стая, но във вашия случай не може. тогава по-скоро бих предпочела аз, мъжът ми и детето да сме в една стая, отколкото майка ми. ама това си е мое мнение. според мен е важно как се чувства детето - ако то казва, че е окей, добре. ама ако не е бих мислила за промяна. не можете ли с брат ти да плащате заедно наем на майка ви? не е редно само ти да се лишаваш.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
Малко странно ще се изразя може би но, тази баба да не би да е на 100 години, да хърка и да пърди  newsm78
Предполагам, че не е толкова стара, а те бабите умеят да намират общ език с внучките си.
Моите внучки спят не само в една стая с мен, но и дори в едно легло, при това откакто са се родили. Не е имало проблем досега, лошото е само за мен, че понякога се събуждам от някоя легнала върху мен.
А те вече са големички.
Ако няма друг начин, а виждам, че на тоя етап няма - не виждам проблем.
И пак според мен, по-голям проблем ще бъде, ако спи при вас. И за нея и за вас.

# 21
А защо да не  е редно, че не мога да се сетя..

Ако бабата си е жива и здрава, в смисъл да не е лежащо болна или със очевидни сериозни здравословни и психически проблеми, не виждам нищо лошо в това да спят в една стая. Колко от нас са отгледани и са спяли заедно с бабите си, ехеее, бедна ти е фантазията. Детето е достатъчно голямо, че да се разберат. Щом са такива възможностите на семейството към момента, това е за всички.
[/quote]
ами бабата ако можеше да се грижи за себе си и беше без здравословни проблеми, щеше да си остане в малката селска къщичка, но има здравословни проблеми и за това се грижа за нея, но ме е страх, че някой ден може сериозно да уплаши малката, ако например получи сърцебиене и се опъне на леглото, което доста често и се случва... Иначе?! да няма какво толкова лошо?!

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Като се притеснявате толкова вземете или детето или бабата в спалнята.

# 23
  • Мнения: 2 723
Аз не разбирам въпроса...
Нямате друг избор, нали?
Ако тук всички ти кажат, че не е редно, тогава какво ще правите?

# 24
  • София
  • Мнения: 344
Добре де- не е редно, но като нямате друг избор!
Не разбрах бабата твоя майка ли е или на съпруга ти? А детето момче или момиче е?
На твое място аз бих нощувала при бабата, детето при баща си.

# 25
  • Мнения: 1 447
А не може ли бабата да е в кухнята, а хола да преградите на спалня и детска?
ох, кухнята е бокс, ние сме в хол, което е и трапезария и кухня - всичко. няма как
Е, не е приятно, но като няма друг начин, така ще трябва да я карате.

# 26
  • Мнения: 1 172
Редно, нередно, няма значение. Ако ви е дискомфортно и нямате на разположение по-голямо жилище, давайте това под наем и излизайте на квартира в по-голям апартамент.

Ако пък е толкова проблемно преместването и те притеснява реакцията на детето, ако баба му има здр. проблеми, премести се ти да спиш при бабата, а остави детето при баща му.

# 27
  • Мнения: 1 763
Зависи какви са им отношенията. На неговата възраст, че и по-голяма, когато ходех на гости на баба и дядо, спях в една стая с баба. Не че нямаше къде, просто така ни харесваше и на двете. Но с другата баба никога не сме били толкова близки, не би ми било комфортно да живея с нея. Иначе до 11 годишна спях в една стая с родителите си и въобще не съм го възприемала като проблем или нещо ненормално. Когато бях на 11 години се преместихме в по-голямо жилище. На мен по-скоро ми беше мъчно за приятелчетата от стария квартал, отколкото се радвах на възможността вече да си имам самостоятелна стая. Малко се отплеснах, но мисълта ми беше, че не е задължително детето да го възприема като толкова голям проблем. За да си по-спокойна, просто поговори с него.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз съм спала в една стая и на едно легло с баба си до края на живота и. Не мисля, че ни беше зле, но пък ние много се обичахме. Тя ме е отгледала.
А нямате ли възможност да направите кът за детето в стаята, в която вие спите. Там то да може да си играе и да се занимава до по-късно и след като бабата си е легнала и после само да отива да спи при нея. Не знам колко ви е голяма стаята, където спят детето и бабата, но дори и нещо като подвижна преграда между леглото на бабата и мястото където детето играе би свършило работа, според мен.
Дано да намерите решение Hug

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за дете и баба ли говорим... или за дете и пра-баба му?

# 30
  • София
  • Мнения: 172
Помислете доколкото е възможно за допълнително преустройване на апартамента - ако балконът не е още усвоен - затворете го и го присъединете към стаята. А друго, за което се сещам е поне параван, с който да им поделите стаята на бабата и детето.


# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
принципно Не,но във вашият случай,май нямате избор!
и аз мисля,че щом няма друг начин....

# 32
  • Мнения: 347
Мен баба ми ме е гледала до четвърти клас и спях с нея в едно легло по мое желание, защото ме беше страх да спя сама. Много бях привързана към нея и много я обичах. Ако детето няма нищо против, не виждам и причина да се тормозиш.В крайна сметка на седем години е достатъчно голямо, за да разбере, че няма друг начин в момента.

# 33
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз съм спала с баба си в една стая до 3 клас. Нямам тежки поражения в/у психиката си към днешна дата.
Не разбирам авторката, като на този етап няма възможност за по-голямо жилище защо изобщо е пуснала тема. Thinking

# 34
Не разбирам авторката, като на този етап няма възможност за по-голямо жилище защо изобщо е пуснала тема. Thinking
[/quote]
А, защо да не я пусна , да споделя , да чуя мнения?! Нещо лошо ли има в това да искаш да общуваш във форум? Все пак който иска
чете и отговаря, който не иска подминава?!

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма лошо, ама вече започвам да се чудя какво всъщност искаш. Като няма място значи ще трябва да се сместите някак. Ако не искаш да разваляш своето си спокойствие в спалнята курдисваш детето и бабата в една стая. Ако не ти се местиш при бабата, а детето при таткото. Какво толкова има да се умува?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 390
Остави бабата при детето, но му създай по някакъв начин негов кът-завеска, параван... Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 750
А защо да не  е редно, че не мога да се сетя..
Абе и аз туй се питам! newsm78
Аз като съм спала с баба ми в една стая,к'во нещо да ми е станало!
Бабата да не е зомби!
Редно ли било! Shocked
Чакайте бе хора.....карате ме да се замисля....Ми,че моите и двете дечица спят в една стая с баба си!
Две са стаите,но без врата....преходни със стъпала.В едната стая е каката(8год.) в другата е бебка(1 год.) с майка ми!
И?
Редно ли е?
Ако не....да и бия шута на мйка ми в другата стая.Ай к'ъв голям диван има в хола,там ще я пратя! Mr. Green

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 09:31 от .ДЖЕЙН.

# 38
  • Мнения: 953
Е добре де бабата си ляга в 8:00, а детето ти на 7 години в колко си ляга, да не би в 23:00  и кога става, на училище не ходи ли??
На тази възраст дневният режим не би трябвало да е проблем.
Сложи един параван по между им, ако е толкова трудно да си напасват режима, детето да не пречи на  бабата с компютъра на примерно.
Спала съм в една стая с баба ми до към 12-13г възраст, това никога не е било проблем за мен.
Със същият успех можеш да пуснеш тема с въпрос " Редно ли е детето да спи в една стая с родителите си ? "
Човек се простира според възможностите си, в случая май нямаш много варианти.
А конкретно на въпроса ти  - Не няма нищо нередно в това детето да спи  с баба си

# 39
  • Мнения: 9 990
Кво се вайкате?За да пита жената, има причина да се съмнява за спокойствието на детето.Т.е.-надушвам, че проблем се е завформил.Ми не е нормално едно 7-годишно да  ляга в 8.00 и да му тропат в 5 сутрин.Или да е принудено да върши шепнешком всичко, присъщо на 7-8-9-10-годишните, да ходи на пръсти/ щото бабата тепърва ще подремва и следобяд вече/
Към авторката-тесничко е но-бабата на вашето място-детето с вас.Това е по-"нормално".Бабата тепърва ще става по-зле, да не говорим, че и сън спокоен детето така може и да няма, когато не му е комфортно.
Аз лично никога не съм се чувствала ок, когато се е налагало да  спя до, със или както е там с баба, дядо, прабаба, а не съм живяла в мезонет естествено.Просто е хубаво човек, па макар и на 7 години-да си има своя кът, да може да се усамотява, да си върши негови си неща.И по-освобождаващо ми се струва да е с майка си и баща си, отколкото с баба си в стая.

# 40
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

# 41
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката изрично подчертава,че бабата е в не добро здравословно състояние,не може да се грижи сама за себе си.....не бива детето да спи при болен човек ,та дори и при майката ,ако боледува....Преместете детето при вас.....всичко се случва при тежко болен....

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, голямо чудене за 4 кревата и 2 стаи! Направо световен проблем. А какво да кажат хората, които и 2 стаи нямат?

# 43
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Да, има напрежение   между нас, защото тази баба винаги е пренебрегвала мен и моето семейство, заради другото си дете и семейството му. Беше толкова отдадена на тях, че ме изоставяше и пренебрегваше заради любимите дете и внуче,  в най-трудни и важни за нас моменти - когато родих и имах огромна нужда от  помощ тя не дойде дори да ме види, камо ли да поостане за да ми помага, заради това, че нямало кой да гледа другата и внучка, родителите и работеха и си ползваха отпуските за почивки и никой не се съобрази и не ми влезе в положението както тогава, така и мн.др. пъти, а ме укоряваха, че не съм им аз влизала в тяхното трудно положение /прясна родилка, да мисли за грижите на безхаберни родители на 7 год.дете/???! Е , кажете ми как да няма напрежение?! И как да простя болката която ми причини с неглежирането и за мен тогава, не искам да изпитвам негативни чувства, искам да простя, но не ми се отдава все още???!!! А, другото и дете, което я бе окупирало само за своите нужди тогава, сега се прави на ни лук ял ни лук мирисал, той не може нищо да направи за майка си?!

# 44
  • Мнения: 1 367
Защо нападате жената не мога да разбера.Щом е пуснала тема,значи нещо я притеснява.Който иска,отговаря,който не иска-не.Не е нужно да се влиза в спорове,да се обяснява кой къде спал като дете и така нататък.Всяко семейство си е различно и това,че някъде не е имало проблеми,не значи,че никъде няма.Извинявам се за отклонението.На въпроса-няма нищо нередно,но щом това положение не е удобно за всички,наистина помислете за някакво разместване,както са те посъветвали вече.

# 45
  • Мнения: 9 990
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Принципно си права, ама принципно.С остаряването това нещо като толерантност и съобразяване изчезва.Подозирам, че бабата все по-често пъшка и охка.И хем тя има право да си пъшка, хем детето има право да не става за негова сметка всичко.И ако бабата може да мине с думите-аз съм по-старата, по-голямата, каквото кажа аз, такова ще е, то детето няма тази възможност.Да не говорим, че от една баба, станала в 5 часа е трудно да се очаква да ходи на прусти-почва се тропането с чехлите, пиенето на лекарствата и прочее.Едно е аз да влизам на пръсти в стаята на децата, друго е да накараш 70=годишен болен изхабен човек да го направи-мисия невъзможна, не само заради хипотетична липса на желание, чисто физически за възрастен болен човек не е веъзможно-ни да въздържа нуждите си за тоалетна,  нуждите си от пъшкане за болежките си, гледане на сериали и някой друг припадък между всичко това. Thinking

Хората, които няма и две стаи или нямат и компютър-щото контакт с ток в нищото, за да го пусне няма...или имат достатъчно средства да живеят под наем в мезонет.На който му се  струва световен проблем-да си пренасочи писанията в друга посока, казал си е мнението, предполагам, няма нужда да убеждава този с проблема, че всъщност проблем няма...

# 46
  • Мнения: 953
Сега ми се изясни малко картинката след последният ти пост.
Ти не можеш да съжителстваш с тази жена, защото се чувстваш много огорчена, обидена и не  можеш да простиш / никой не те и кара/ независимо че е минало много време. Проблема не е детето, стаята и бабата, той явно е далеч по - сериозен.
Тогава най-добре да говориш с другото дете на тази баба да се грижи за нея, защото ти не можеш и да му напомниш какво е уважение и че има дълг към тази жена.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Да, има напрежение   между нас, защото тази баба винаги е пренебрегвала мен и моето семейство, заради другото си дете и семейството му. Беше толкова отдадена на тях, че ме изоставяше и пренебрегваше заради любимите дете и внуче,  в най-трудни и важни за нас моменти - когато родих и имах огромна нужда от  помощ тя не дойде дори да ме види, камо ли да поостане за да ми помага, заради това, че нямало кой да гледа другата и внучка, родителите и работеха и си ползваха отпуските за почивки и никой не се съобрази и не ми влезе в положението както тогава, така и мн.др. пъти, а ме укоряваха, че не съм им аз влизала в тяхното трудно положение /прясна родилка, да мисли за грижите на безхаберни родители на 7 год.дете/???! Е , кажете ми как да няма напрежение?! И как да простя болката която ми причини с неглежирането и за мен тогава, не искам да изпитвам негативни чувства, искам да простя, но не ми се отдава все още???!!! А, другото и дете, което я бе окупирало само за своите нужди тогава, сега се прави на ни лук ял ни лук мирисал, той не може нищо да направи за майка си?!

Най-после изплю камъчето. Ами, така си кажи, че нещата не са до креватите че не стигали и стаите, а до това, че се чувстваш пренебрегната и изпързаляна от всеотдайността на бабата към другото си дете, а сега ти ще трябва да сърбаш попарата! Какво го усукваш, редно ли било, нередно ли било, ама болна била, ама тясно било, ама детето на 7 години. Ясно, въпросът е политически, а не икономически.

# 48
  • Мнения: 378
Ами ако бабката е пекана защо пък да има проблем?

# 49
  • Мнения: 9 990
Баба, с която не мелиш политически, много ясно, че ще те дразни, че притеснява и детето ти....Ще те дразни пъшкането и, жалването и, намесата в ежедневието ви.Това е логично.И да, точно до теснотия си е и брой кревати, щото едно е да си влезне и бабата в самостоятелна стая и да нямате много допирни точки, друго е да слагаш детето вечер при нея с ясното съзнание, че детето трябва да се съобразява с нея.

# 50
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Да, има напрежение   между нас, защото тази баба винаги е пренебрегвала мен и моето семейство, заради другото си дете и семейството му. Беше толкова отдадена на тях, че ме изоставяше и пренебрегваше заради любимите дете и внуче,  в най-трудни и важни за нас моменти - когато родих и имах огромна нужда от  помощ тя не дойде дори да ме види, камо ли да поостане за да ми помага, заради това, че нямало кой да гледа другата и внучка, родителите и работеха и си ползваха отпуските за почивки и никой не се съобрази и не ми влезе в положението както тогава, така и мн.др. пъти, а ме укоряваха, че не съм им аз влизала в тяхното трудно положение /прясна родилка, да мисли за грижите на безхаберни родители на 7 год.дете/???! Е , кажете ми как да няма напрежение?! И как да простя болката която ми причини с неглежирането и за мен тогава, не искам да изпитвам негативни чувства, искам да простя, но не ми се отдава все още???!!! А, другото и дете, което я бе окупирало само за своите нужди тогава, сега се прави на ни лук ял ни лук мирисал, той не може нищо да направи за майка си?!
Виж няма нужда да се ядосваш.Постъпваш правилно като я гледаш жената.Ще видиш че след време го оцеяват и ти го и казват.А това да простиш просто трябва време.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай бабата се слага със сина й в една стая и готово. И без това са си родна кръв, доколкото стана ясно. А той след някой и друг месец сам ще пропищи и ще я накара да се премести при другото дете, накоето е помагала толкова много и така всички ще са доволни.
Но поне на мен неща от сорта редно ли е или не, при положение че има предишно напрежение, което не опира нито до възраст на детето, нито до броя на стаите е малко лицемерно. И 100 стаи да имаха, и бабата да беше сама в другия край на къщата, пак снахата щеше да се дразни,защото смята, че е прецакана.

# 52
  • Мнения: 243
Само че става въпрос за майката на авторката, а не за свекърва и Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280947.msg7050006#msg7050006

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно, това съм го пропуснала. Така или иначе, сърдечните отношения са мираж и веднъж събрали се под един покрив положението ще се обостри. Надявам се да съм лош пророк, но в много семейства се случва така.

# 56
  • Мнения: 343
Щом на детето не му е комфортно, значи не е редно. Ще ме извиняваш, разбирам, че ти е майка и си я обичаш независимо от всичко, но е доста неетично (на върха на пръстите ми беше доста по-остра дума) тя и брат ти да те поставят в такава ситуация. Ако продадете селската къщичка, няма ли да успеете да съберете пари за малко по-голям апартамент? Ако не смята да я гледа, брат ти не би трябвало да има претенции към парите от продажбата. Ако не става така, поне би било редно да се редувате в грижите за нея, тоест да кажем да стои няколко месеца при вас и няколко при тях. Защото хич не е честно всички привилегии да са за единия, а всички задължения за другия. Явно си много благороден човек, но аз лично със собственото си удобство съм склонна да правя доста компромиси в името на добрите отношения, но когато става въпрос за детето ми картинката се променя драстично.

# 57
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78

За да й се вържеш и да направите темата й няколко стотин страници.
Защото няма да е интересно да получи най-логичния съвет - да си седнат на задниците и да изработят още една стая, или поне да пусне едно чертежче с  разпределение на апартамента да му измислите на това бабе легло зад параван в хола или стена м/у бокса и хола, да отделят помещението.  Важното е да има драма, отношения, сто епизода, ако може и втори сезон.

# 58
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичето още в първия пост пише,че се грижи за родната си майка.....А ....ама много сте изнервени тази вечер....отпуснете малко.... Simple SmileКойто не е гледал стар и болен човек,той не знае за какво става на въпрос....., особено ако не са в добри отношения ,не са поддържали нормална връзка преди това и се налага детето им да е буфер в цялата тази ситуация....Трудно се живее в дядовата ръкавичка....

# 59
  • Мнения: 25 603
Важното е да има драма, отношения, сто епизода, ако може и втори сезон.

О, и трети има вече, за комшийката.  Mr. Green Joy

# 60
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не мога да разбера защо си набутала детето си при бабичката.

Ми иди ти там, на хубавото.

Или няма място и за него в хола?

Или просто така ти е удобно?

Общи условия

Активация на акаунт