Редно ли е детето да спи в една стая с баба си?

  • 4 268
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Принципно си права, ама принципно.С остаряването това нещо като толерантност и съобразяване изчезва.Подозирам, че бабата все по-често пъшка и охка.И хем тя има право да си пъшка, хем детето има право да не става за негова сметка всичко.И ако бабата може да мине с думите-аз съм по-старата, по-голямата, каквото кажа аз, такова ще е, то детето няма тази възможност.Да не говорим, че от една баба, станала в 5 часа е трудно да се очаква да ходи на прусти-почва се тропането с чехлите, пиенето на лекарствата и прочее.Едно е аз да влизам на пръсти в стаята на децата, друго е да накараш 70=годишен болен изхабен човек да го направи-мисия невъзможна, не само заради хипотетична липса на желание, чисто физически за възрастен болен човек не е веъзможно-ни да въздържа нуждите си за тоалетна,  нуждите си от пъшкане за болежките си, гледане на сериали и някой друг припадък между всичко това. Thinking

Хората, които няма и две стаи или нямат и компютър-щото контакт с ток в нищото, за да го пусне няма...или имат достатъчно средства да живеят под наем в мезонет.На който му се  струва световен проблем-да си пренасочи писанията в друга посока, казал си е мнението, предполагам, няма нужда да убеждава този с проблема, че всъщност проблем няма...

# 46
  • Мнения: 953
Сега ми се изясни малко картинката след последният ти пост.
Ти не можеш да съжителстваш с тази жена, защото се чувстваш много огорчена, обидена и не  можеш да простиш / никой не те и кара/ независимо че е минало много време. Проблема не е детето, стаята и бабата, той явно е далеч по - сериозен.
Тогава най-добре да говориш с другото дете на тази баба да се грижи за нея, защото ти не можеш и да му напомниш какво е уважение и че има дълг към тази жена.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Да, има напрежение   между нас, защото тази баба винаги е пренебрегвала мен и моето семейство, заради другото си дете и семейството му. Беше толкова отдадена на тях, че ме изоставяше и пренебрегваше заради любимите дете и внуче,  в най-трудни и важни за нас моменти - когато родих и имах огромна нужда от  помощ тя не дойде дори да ме види, камо ли да поостане за да ми помага, заради това, че нямало кой да гледа другата и внучка, родителите и работеха и си ползваха отпуските за почивки и никой не се съобрази и не ми влезе в положението както тогава, така и мн.др. пъти, а ме укоряваха, че не съм им аз влизала в тяхното трудно положение /прясна родилка, да мисли за грижите на безхаберни родители на 7 год.дете/???! Е , кажете ми как да няма напрежение?! И как да простя болката която ми причини с неглежирането и за мен тогава, не искам да изпитвам негативни чувства, искам да простя, но не ми се отдава все още???!!! А, другото и дете, което я бе окупирало само за своите нужди тогава, сега се прави на ни лук ял ни лук мирисал, той не може нищо да направи за майка си?!

Най-после изплю камъчето. Ами, така си кажи, че нещата не са до креватите че не стигали и стаите, а до това, че се чувстваш пренебрегната и изпързаляна от всеотдайността на бабата към другото си дете, а сега ти ще трябва да сърбаш попарата! Какво го усукваш, редно ли било, нередно ли било, ама болна била, ама тясно било, ама детето на 7 години. Ясно, въпросът е политически, а не икономически.

# 48
  • Мнения: 378
Ами ако бабката е пекана защо пък да има проблем?

# 49
  • Мнения: 9 990
Баба, с която не мелиш политически, много ясно, че ще те дразни, че притеснява и детето ти....Ще те дразни пъшкането и, жалването и, намесата в ежедневието ви.Това е логично.И да, точно до теснотия си е и брой кревати, щото едно е да си влезне и бабата в самостоятелна стая и да нямате много допирни точки, друго е да слагаш детето вечер при нея с ясното съзнание, че детето трябва да се съобразява с нея.

# 50
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
А тази баба колко е годишна?И като става в 5 часа сутрин я научете тихо да си пуска компютъра и да си чати с разни приятелки!Аз също ставам сутрин рано/ не е въпрос на възрастови изменения/ и си намирам някакво тихо занимание , без да притеснявам другите!Всичко е въпрос на толерантност и разбиране! Явно при вас има някакво напрежение!!!По-добре си го разрешете помежду си!!!А бабите са незаменими!!! Hug

Да, има напрежение   между нас, защото тази баба винаги е пренебрегвала мен и моето семейство, заради другото си дете и семейството му. Беше толкова отдадена на тях, че ме изоставяше и пренебрегваше заради любимите дете и внуче,  в най-трудни и важни за нас моменти - когато родих и имах огромна нужда от  помощ тя не дойде дори да ме види, камо ли да поостане за да ми помага, заради това, че нямало кой да гледа другата и внучка, родителите и работеха и си ползваха отпуските за почивки и никой не се съобрази и не ми влезе в положението както тогава, така и мн.др. пъти, а ме укоряваха, че не съм им аз влизала в тяхното трудно положение /прясна родилка, да мисли за грижите на безхаберни родители на 7 год.дете/???! Е , кажете ми как да няма напрежение?! И как да простя болката която ми причини с неглежирането и за мен тогава, не искам да изпитвам негативни чувства, искам да простя, но не ми се отдава все още???!!! А, другото и дете, което я бе окупирало само за своите нужди тогава, сега се прави на ни лук ял ни лук мирисал, той не може нищо да направи за майка си?!
Виж няма нужда да се ядосваш.Постъпваш правилно като я гледаш жената.Ще видиш че след време го оцеяват и ти го и казват.А това да простиш просто трябва време.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай бабата се слага със сина й в една стая и готово. И без това са си родна кръв, доколкото стана ясно. А той след някой и друг месец сам ще пропищи и ще я накара да се премести при другото дете, накоето е помагала толкова много и така всички ще са доволни.
Но поне на мен неща от сорта редно ли е или не, при положение че има предишно напрежение, което не опира нито до възраст на детето, нито до броя на стаите е малко лицемерно. И 100 стаи да имаха, и бабата да беше сама в другия край на къщата, пак снахата щеше да се дразни,защото смята, че е прецакана.

# 52
  • Мнения: 243
Само че става въпрос за майката на авторката, а не за свекърва и Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 541
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280947.msg7050006#msg7050006

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно, това съм го пропуснала. Така или иначе, сърдечните отношения са мираж и веднъж събрали се под един покрив положението ще се обостри. Надявам се да съм лош пророк, но в много семейства се случва така.

# 56
  • Мнения: 343
Щом на детето не му е комфортно, значи не е редно. Ще ме извиняваш, разбирам, че ти е майка и си я обичаш независимо от всичко, но е доста неетично (на върха на пръстите ми беше доста по-остра дума) тя и брат ти да те поставят в такава ситуация. Ако продадете селската къщичка, няма ли да успеете да съберете пари за малко по-голям апартамент? Ако не смята да я гледа, брат ти не би трябвало да има претенции към парите от продажбата. Ако не става така, поне би било редно да се редувате в грижите за нея, тоест да кажем да стои няколко месеца при вас и няколко при тях. Защото хич не е честно всички привилегии да са за единия, а всички задължения за другия. Явно си много благороден човек, но аз лично със собственото си удобство съм склонна да правя доста компромиси в името на добрите отношения, но когато става въпрос за детето ми картинката се променя драстично.

# 57
Е, тогава защо не казва "майка ми" и "брат ми или сестра ми", а говори за "бабата" и "другото й дете"? На мен това по-скоро ми насочва мисълта към свекърва, а не към родна майка.  newsm78

За да й се вържеш и да направите темата й няколко стотин страници.
Защото няма да е интересно да получи най-логичния съвет - да си седнат на задниците и да изработят още една стая, или поне да пусне едно чертежче с  разпределение на апартамента да му измислите на това бабе легло зад параван в хола или стена м/у бокса и хола, да отделят помещението.  Важното е да има драма, отношения, сто епизода, ако може и втори сезон.

# 58
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичето още в първия пост пише,че се грижи за родната си майка.....А ....ама много сте изнервени тази вечер....отпуснете малко.... Simple SmileКойто не е гледал стар и болен човек,той не знае за какво става на въпрос....., особено ако не са в добри отношения ,не са поддържали нормална връзка преди това и се налага детето им да е буфер в цялата тази ситуация....Трудно се живее в дядовата ръкавичка....

# 59
  • Мнения: 25 669
Важното е да има драма, отношения, сто епизода, ако може и втори сезон.

О, и трети има вече, за комшийката.  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт