Пак за обиците да попитам...

  • 12 233
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 640
Това със слюнката май е метод от 19 век.
Не бих се плюнчила при наличие на антисептични и дезинфектиращи медицински препарати.

# 31
  • Мнения: 953
Добре де,
в яслите не е ли опасно с обички, чувала съм че си ги дърпат.

# 32
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Това със слюнката май е метод от 19 век.
Не бих се плюнчила при наличие на антисептични и дезинфектиращи медицински препарати.
И все пак си остава най-добрия естествен лечебен метод!  Peace  А ние сме фенове на естествените неща!

# 33
  • Мнения: 1 103
Ние се мазахме с гентамицин защото започнаха да и се зачервяват ушичките и носихме мед.обеци месец поне пък може и повече.

# 34
  • Мнения: 950
Казаха ни да почистваме около дупките със спирт или ако много щипе с кислородна вода за около седмица.. Медицинските обици ни препоръчаха да ги носим поне месец.

# 35
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Няколко дена почиствах ушите със спирт и памуче,след това проблеми никакви не сме имали.Медицинските обеци трябваше да ги носи поне 1 месец,но аз избързах и сложих златни на 2-та седмица. Peace

# 36
  • Мнения: 9 990
И на двете с нищо не съм промивала.Дупчени са преди яслена възраст.Голямата не е имала проблеми в яслата , никой нищо не и е дърпал.Това са малко, прилепнали по ушите на детето обички, няма къде да се закачат даже.Или е вариант да остане детето с медицинските по-дълго, или се слагат такива, че да няма опасност от инциденти, сиреч-не треперушки или халки.Интересно е, че малката си пипа обичките и си ги върти, но не си ги дърпа въобще, даже се кефи.Голямата никога като малка не е проявявала любопитство да ги пипа, камо ли да ги дърпа.Към днешна дата иска да ги сменя обаче, като мама...

# 37
  • Мнения: 455
Знаете ли  newsm78 какво научих скоро!?
Не е добре да се пробиват ушичките на деца на възраст между 1 и 3 години,защото точно през този период се формират центровете на различни органи от тялото.Ако при пробиването се засегне такава точка може да и повлияе и след години това да даде отражение на засегнатия орган.Аз мисля да изчакам до 3 годинки.  Peace
Дано да не е така!

# 38
  • Мнения: 9 990
Знаем, знаем... Grinning, но темата е с какво мазахте ушите, а не кога да ги пробием...т.е.-тук вече са нАдупчените.Има тема за нЕдупчените. Peace

# 39
  • Мнения: 1 674
Знаем, знаем... Grinning, но темата е с какво мазахте ушите, а не кога да ги пробием...т.е.-тук вече са нАдупчените.Има тема за нЕдупчените. Peace
да си дйдем на думата Peace

# 40
  • Мнения: 9 990
Сега, на голямата като ги дупчих не помня добре, ама беше на УНГ освен всичко.Та, намаза я жената с нещо като гел и тогава сложи обиците.И каза-никакво мазане с нищо.Сега на дребна не и намазаха с такъв гел, ма тя по-шавлива и бързо действахме и само лидокаин После и пръсна, не, че имаше нужда.И не съм мазала пак.Месец почти май мина.Тя си ги върти самичка, някак и е приятно или занимателно, незнам.

# 41
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Знаете ли  newsm78 какво научих скоро!?
Не е добре да се пробиват ушичките на деца на възраст между 1 и 3 години,защото точно през този период се формират центровете на различни органи от тялото.Ако при пробиването се засегне такава точка може да и повлияе и след години това да даде отражение на засегнатия орган.Аз мисля да изчакам до 3 годинки.  Peace
Дано да не е така!
Пък и ние повечто тук ги надупчихме преди 1 годинка, т.е. за нас не важи!  Joy  Хубаво инфо, може ли източника?

# 42
  • Мнения: 8 999
Само със спирт няколко дни. Обиците въртях поне месец. След това смених медицинските със златни.

Общи условия

Активация на акаунт