Дюканки с палачинки, трици и меса топим сланина и кила - 93 тема

  • 42 652
  • 951
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 526
Момичета, не мога да се справя с този желатин, не ми се получава... Опитах се да си направя тирамису  Sad Сигурно има тънкости...
Моля ви кажете ми къде е тайната - 4 желатина изхабявам вече...

Ти само 4  Laughing а аз да не ти казвам колко  Joy Joy Joy Никога не ми се получава, само последния път какво направих, че стана  newsm78 Сложих го на слаб огън и той май стана  newsm78 Joy



Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор.

# 76
  • Мнения: 3 640
Мънки,   love001
Шуши, ето как работя с желатин: Накисвам 1 пакетче в 1 кафяна чашка студена вода. Оставям го да набъбне хубаво - става гъста топчеста каша. След това слагам на водна баня и разбърквам от време на време, докато се втечни напълно, като внимавам да не заври (моите котлони са с 9 степени, слагам го на 6). След това при постоянно бъркане го изливам в сместа, която ще желирам.
Танич, най-добре иди на лекар да ти види обрива.  Peace
Цветиив, браво!  smile3501

# 77
  • Мнения: 12
Здравейте! Току-що се регистрирах в този чудесен форум. Искам да се присъединя към отбора на Дюканките, моля! Embarassed
С удоволствие чета за вашите постижения. Надявам се и при мен да се получи. Може ли някой да каже как точно започнахте?

# 78
  • софия
  • Мнения: 3 382
Добрютро!!! newsm47 Главата ми си е на място,Вещи,благодарско за което! newsm51 Благодаря и за хубавата нова тема на теб и останалите момичета. smile3501
Перлее,честит рожден ден ,мила!Бъди щастлива!!! newsm51  
Гуудииии,браво момиче! smile3501УбичЪм тАААААа!!!
Кате,честита ти месечинка! smile3525
Момичета,след снощното неконтролируемо ядене,днес кантара ме наказа! smile3502 Ама и аз главата проста,хем казах,че няма да се меря,хем със ставането се метнах на кантара(от кВо му е душата,незнам).И те така.Лек и отслабващ ден на всички!!!  love001  love001  love001

# 79
  • Мнения: 6 782
Момичета, не мога да се справя с този желатин, не ми се получава... Опитах се да си направя тирамису  Sad Сигурно има тънкости...
Моля ви кажете ми къде е тайната - 4 желатина изхабявам вече...
Шуши,давам ти пример за една кофичка мляко.За нея е нужен 1 желатин.Накисваш го с 3-4 с.л. студена вода за 3-4 мин.След това го разтапяш като непрекъснато го бъркаш (може и на водна баня или директно на котлона) ,но внимаваш да не заври.Ако го правиш на МВ процедираш по същия начин в началото,но го разтапяш на малка мощност на 2-3 пъти по за 10 сек. като отново го разбъркваш след всяко спиране. Още докато е топъл го изливаш при подсладеното млякото,като непрекъснато разбиваш.Наливаш в чашки и оставяш в хладилника да се стегне.

# 80
  • Мнения: 274
Да се драсна и аз.
Втори ден, кило назад....Чак не ми се вярва. Току-що ома'ах без ник'ви угризения 200 гр. пуешка шунка с почти литър вода и съм доволно прасе. Sunglasses
Тия обриви....взех да се притеснявам - от какво може да са?
И съвет към тези от вас, които пият сена /майчин лист/ - НЕДЕЙТЕ!  Naughty Привиква се към него и последствията са гадни. Говоря от личен опит.
Успешен и усмихнат ден на всички. А, да - и отслабващ!   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 5 828
Привет момичета  Grinning
Честит празник на всички празнуващи    bouquet

Сигурно съм стотната, която пита  Embarassed, но пиете ли някакви витамини и какви ще ми препоръчате  Praynig

# 82
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Перле, честит рожден ден. Дълги години безоблачни дни за да си носиш новите дрешки  Hug  bouquet и да си хапнеш тортичката от снимката на фенси без ръце  Laughing
вещи- мерси за труда   bouquet
Мамо Веси - ако ям само палачинки си ги ям до обяд..ако имам и сладкишче, ям трици и привечер  Blush
Силиконовата форма на някой се беше стопила, защото те издържат до около 200 С май. Ако слагаш в МВ гледай да е на по-ниска Т. Иначе аз използвам капака на йенска тенджера  Peace
катеджин, гуди-айде бре къде ходите  Hug
горгона- това е онуй прегрешенийце  Mr. Green напомня за себе си
бъги- душко, мойта 3 фаза в момента е 2 1/2  newsm78....нещо ми е по-лесно така да карам....3 или 4 п и 3 или 4 всичко  Laughing
абе мишле- тоя вече го мина перлето, или ти гледаш по тънката лайсна да минеш  Joy Joy Joy Joy
мънки- хайде честито бабо-лельо  Crazy
таничHug
 Joy Joy казах ви аз, че някой пусна вируса с пришките в темата  Joy Joy Joy Joy Joy Joy
дочка 1- привет.., как започнахме..раз ,два, три и изядох 1 яйце  Laughing

амидала- калмацин  , а и пия нещо от рода на детския саностол

# 83
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте, момичета-  bouquet
Искам специално да честитя рожденния ден на Перлата- пожелавам здраве, щастие и много, много, много преливащи от смях моменти- Hug Hug Hug Hug Hug
Вещи - темата както винаги е супер-   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 14 070
Дочка, добре дошла!   bouquet Ами започнахме с месо. И продължаваме главно с него Simple Smile

# 85
  • Мнения: 37
Здравейте всички и от мен!

Вещи, страхотно си я оформила темата! newsm74

ЧРД на Перличка    bdbaloni smile3510 много много усмивки и любов!

Доволна съм днес - от вчера имам още -1кг! Само че забелязвам нещо странно за мен - не ми се спи. А обикновено, след  10ч. само да се мушна в леглото и вече съм се отнесла. Снощи към 12:30 насила си легнах - то не беше пране, простиране, гладене... свърших всичката изостанала работа вкъщи  wash 1ironing  hang.
Дали е от режима, или някой бушон ми е прегрял?
 smile3501

# 86
  • Мнения: 274
Вещичка,
грешно ли е, че наблягам основно на млечните продукти? Нещо не ме влече месото....с изключение на тази сутрин.
Mi_Lady,
същата съм и аз. Дано да е от диетата, че да престана да съм бубата, дето не й стигат по 9 часа сън....

# 87
  • Мнения: 831
slave   #Crazy
dochka1 добре дошла и успех Peace
Орелия, Sun,Мишлеcolor]
[Франциии Hug Hug
Странно Дамаянти нещо се загуби Hug
Amidala аз взимам калмацин Hug
Mi_Lady smile3501

# 88
  • Мнения: 397
Малиии, голяма забава съм изтървала снощи.  Joy Сега се хиля в офиса, ма много сложно да се хилиш тихо, като ти иде да ревеш с глас. Убихте ме, бе хора!  Joy

Славче Авче, голяма си късметлийка!  Simple Smile Аз само веднъж намерих трици по 1.60 лв. Все по 1.80 и 2.00 лв купувам.
Деатка, тихо молим те, че и без това се червя безконтролно (нали така беше?). Даже не пиша, 'ко мой тъй д'ма позабравят.  Grinning
Ривела, много як аватар си сложила. Дай му по-малки слушалки на жУвотното, че ще му се схване вратът.  Laughing
Амери, и аз уж давах от гръдната обиколка, ма да видиш сега като намаля с 15-16 см как ми се реве.  Rolling Eyes
Щампата, ха добре поседнала на пейката при осмичките! Пожелавам ти да не се задържиш дълго там.
Мама Веси, шоколадът, който аз направих, си е моя измишльотина. От дете правя такъв, но не ми бе хрумвало да го пригодя за Дюкан. Перфектен е за палачинки, гофрети и т.н. Още не съм проверила всички рецепти в темата (да не дублирам, ако някоя умница като мен го е изобретила вече), но ако го няма, ще го пусна.
Ако съм пропуснала някой человек или някое килце дъ дубявъ или курегиръм - спамъркити съ виновни. Пишете пак дъ съ управъ.   Mr. Green
Вещолино  Joy
Фенси, веднага се раждам през пролетта, ако и на мен такива торти ще носиш.  Joy
Кате, честити минусче и трети месец!
Я, Гуди се върнала.  Hug Ти сваляш, пък аз качвам и, ако не спра, ще ви стане още по-тясно на пейката на седмичките.  hahaha
Атракция и тя при седмиците. Бравос!
Перле, честити ти пет месеца!   bouquet Направи ми е дин такъв пират и на мен, моля, моля, моля...  Praynig
Хармони, пожелай ми пак онова за сутиена.  Crazy
Бачи, подлуди народа с тез' бухти.  hahaha Ама и аз снощи ги правих.  bowuu  И ся как да блесна с течния си шоколад (   chef ), като ти удари всичкото ядене в земята?   Joy
Играчка-плачка  Embarassed Добре, че сте варненки - да ни подсещате.  Laughing Ще се купонясва довочера...
Цвети, аз купувам трици за 4 къщи в семейството. Сигурно и мен ме мислят за презареждаща се.  Joy А за Дюканките под прикритие - ми то всяка трета вече е на режима. От всички мои познати само аз експериментирах. Сега още 10 са на режима. Лошо няма, трябва да сме хубави, слаби и здрави!
Мънки, много ти продуктивна родата, бре!  Laughing
Ета, поздравления за удоволствието ти от режима.
Шуши, какво му желираш на тирамисуто? Явно е рецепта, която аз не знам. А желатина го сипвам в чаша за уиски, доливам студена вода и го оставям просто така около печката, докато се тамъня с другите работи. И той сам си набъбва. После - бух в сместа, която ще желирам, миксера за качествено разнасяне и в хладилника. Виж дали на опаковката не пише как да го употребиш. П.П. Сега видях как го правят другите... аз нямам толкова търпение.  Laughing
Клеми, влизай по-честичко и ще се стимулираш.  Peace
Дочка, добре дошла!   bouquet
Милейди (извиняйвай, ако се произнася различно), от режима е. Тепърва ти започва приливът на енергия.  Hug

Фоли, Хали-гали (Халеева ти си, ако не се сещаш), Куки, Кри, Славеее, Мишле, Мише, Сън, Майка Зайка, Креми, Ори с хищния аватар и всички, които имат плюсче днес  Hug

Геци, Мамс, Играчка, Дори и Ели, засрамихте ме, момичета.  Blush Благодаря ви за всичко!   bouquet  П.П. Много сте мили и експедитивни.  Hug

# 89
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
Нямам време напоседък да влизам честичко:)
Момичета,снимките от срещата в София са супер!Всички сте адски лъчезарни и го има онзи блясък в погледа......Горди от постигнатото;)Поздрави на всички Hug Heart Eyes
Тези дни нямам кой знае колко намаление на кг.Към момента съм -19.700кг:)Наближава 3-ия ми месец с Дюкан и се надявам да прехвърля двадесетака:)
Обичам ви
Поздрави Hug Hug  bouquet  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт