ДО КОГА В КОЛИЧКА?

  • 2 434
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Мами ,здравейте ! До каква възраст сте возили или още восите децата си в количка ? Голямата спрях да я возя на 1г и 3 месеца , защото забременях с малката и ми беше по - удобно да я науча да върви , а и на нея много и харесваше . Малката сега е на 1г и 6месеца , но не мога още да спра да я возя в количката , защото като излезем на по - дълга разходка и се доспива и си спи в количката . Кака и не заспиваше , докато не се приберем вкъщи , да си е в нейното легло . При вашите деца как беше или как е ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Моят е на 1,6г. и все още използвам активно количката. Често спи в нея.

# 2
  • Мнения: 454
На 1.2 месеца винаги излизаме в количка, защото откакто се стопли детето е по 5-6 навън. Иначе ходи много, но без количката не може защото следобедния му съм е в парка. 

# 3
  • Мнения: 363
Все още се возим, дори се случва и да спи в количката. И сигурно до 3 годинки ще се возим. Иначе си ходи, но аз съм по спокойна с количката, за да не се налага да го нося като излизаме.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много зависи от самото дете-някои се возят до 3 годишни даже.Аз на  синът ми махнах количката на 1г и 7-8 месеца  Peace

# 5
  • Мнения: 1 440
Моята дъщеря започна да върви сама на 1 година и 10 месеца,като родих бебка и нямаше друга алтернатива.
Иначе спеше сутрин в количката почти до 1,6 г.

# 6
  • Мнения: 109
Аз съм от майките, които спират да возят децата си в колички още преди да пуснат ръцете им. Дребната не беше проходила самостоятелно, когато престанах да използвам количката. Щом вече може да ходи, значи това ще прави. За спането си има легло.  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Все още я ползвам.Като излизаме на по дълги разходки.

# 8
  • Мнения: 110
Според мен всичко си зависи от детето. Моята дъщеря отказа да се вози в количката на годинка и 6 месеца. Но на скоро дадохме количката на едно съседско дете и тя изяви желание да се вози в нея. Количката съм я ползвала най-често като ходехме на пазар /като пазарска такава Heart Eyes/

# 9
  • Мнения: 472
Маги проходи стабилно на 1г.2м. На 1г.4м. отказа окончателно да ползваме количката. Всяко детенце е различно. Познавам такива, които са си ползвали количката до 3г.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако дъщеря ми продължава да иска да се вози,ще ползвам количката възможно най-дълго.Тя не спи навън,количката е основно удобство за придвижване.Не да я чакам да се спира на всеки ъгъл и да се щура напред-назад.

# 11
  • Мнения: 5 940
Синът ми вече не издържа.

# 12
  • Мнения: 752
Според мен докато детето иска да седи в количка. Имам приятелки, които возиха децата си до 3 годинки. Голямата я возих до 2 (защото също бях бременна, но така ми беше по-удобно), тя също спеше там и не възразяваше да се вози. Като се роди малката нямаше как да бутам 2 колички, пък и голямата нали е кака вече почна да си ходи сама. А пък малката, съответно като гледаше кака й, че не се вози в количка отказа да седи в нея още към 1 г. и половина.

# 13
  • Мнения: 1 273
Моят сладур е на 1г и 3м и в повечето случаи, излизаме без количка. Само дето той е от бързо уморяващите се. Ходи 50м и иска да го гушкам. И така 50м сам, 50м на ръце. Laughing Когато излизаме за дълга разходка  винаги сме с количката.  Peace

# 14
  • Мнения: 4 451
Всичко е много индивидуално. Голямата ми дъщеря возих в количка до около 1г8м. Сама се отказа. А малката не возя в количка от 1г.5м., поради същата причина. Но приятелка ползваше активно количка до навършването на 3г. на детето и.

# 15
  • Мнения: 1 044
Според мен докато детето иска да седи в количка. Имам приятелки, които возиха децата си до 3 годинки.
Аз ползвах количка до 3 годишна възраст. Може би и още щях да я ползвам, но се счупи. LaughingСупер удобно е, пазарувах свободно, без да тичам между щандовете и да озаптявам дете, ходех си на дълги разходки с часове, като не ме плашеше дъжд и вятър, защото количката защитаваше детето, носех дрехи за смяна, храна, вода, сок и много играчки за пясък, топки и т.н. Сега нося тежка торба с мен на разходка, не пазарувам, ако  няма и друг възрастен с мен и не ходя много надалеч, особено пък ако е лошо времето.  

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
До скоро я ползвах.Ако не ходех на работа а си я гледах аз все още щях да я ползвам.Тери не обича да върви много.

# 17
  • Мнения: 1 031
До 1,6г. ползвах количка, след това се метмахме на колело и може би от около 2г. сме изцяло на собствен ход Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 4 397
Със синът ми ползвах количка до към 3г. прекарвахме много време навън и ми беше удобно, а и той много спеше  Peace
Сега малката като я гледам хич не спи и не умира да седи в количката та при нея май рано рано ще я махна.
Количката се маха според детето  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
В случая аз съм егоист и "спирам" развитието му Mr. Green. Ако не бързам за някъде сме без количка, ако бързам сме с количка. Щя я ползвам докато ми е удобно.

# 20
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
До 2 г. и няколко месеца ползвах ме с баткото.Беше ми удобно като излизаме на пазар или на по-дълги разстояния.

# 21
  • Мнения: 2 467
До като иска детето.

Моето още се вози. Уморява се на дълги растояния. За пазаруване е супер удобство. Носим една камара багаж с нас  Grinning
Ще я ползвам докато иска детето.
Скоро пробвах без количка на по-дълго растояние. А не! Не ми стига чантата с играчки, вода и т.н., ами и дете на ръцете ми. Прибрах се скапана. Мерси такваз разходка  Crossing Arms

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Още я ползвам и като гледам няма да я махам скоро.Сутрин преди работа водя Велизар с нея на ясла, след обед го взимам.Ако трябва да върви трябва да тръгнем два часа по-рано.А и за разходки я ползвам.Нашето малко чудовище не иска да върви за ръка по улиците, тръшка се, бяга като свободен електрон...За това го пускам само в парк или в морската градина.През другото време е здраво вързан в количката  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 401
Ползвах активно количката до 1,3 г. Исках Каби да се научи на издръжливост, за да не съм ограничена с количката. Когато отиваме на по-далечно разстояние вземам слинг-а и така като се умори го нося по-удобно. Преди известно време засякох, че може да извърви пеш час и 1/2, после малко почивка и хоп, пак на крака.  Grinning  Peace

Напоследък през уикендите, ако решим да не се прибираме вкъщи, взимаме количката, за да спи в нея. За мой късмет имам що-годе разумно дете, което се съгласява да бъде возено и не роптае. Също така, откакто е проходил, правим тегели по Витош-ка и съседните ни улички, като всеки път му обяснявам, че трябва да ходи за ръчичка, защото улиците и тротоарите са опасни. Когато не слуша, го вдигам на ръце с поредното обяснение и скоро след това отново го пускам да ходи.

# 24
  • Мнения: 2 090
До годинка и половина я ползвах,от този момент малкия започна да ''влиза'' в количката с такива викове и крясъци,че... ooooh!,и коланите не можеха да го спрат да се измъкне,да става прав и да се опитва да слиза.Честно казано още и още би ми било по-удобно с количка(като пазарувам особено,или за по-дълги разходки,и като му се доспи...),но не става Rolling Eyes.И просто си промених ''настройките''-пазарувам в магазини където има колички(с място за дете),не излизам в часовете в които знам че спи,и винаги имам резервни пари за такси(че е тежък вече да го нося,а понякога слизайки уж само до магазина стигаме далеееече-далече Wink)

# 25
  • Мнения: 2 723
До към година и малко.
На година и четири месеца тръгна на ясла. От тогава количка сме ползвали 2 или 3 пъти.

# 26
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Все още я ползвам количката Peace
Като излизаме на разходка ми върши страхотна работа. Grinning

# 27
  • Мнения: 8 999
Количката е удобство за майката, а не за детето. Ако нямаше колички, майките трябваше да разнасят на ръце бебетата си, нямаше да могат да ходят на дълги разходки, нямаше да могат да изнасят освен детето си, още куп играчки в коша на количката и поради тази причина щеше да се налага да не се отдалечават на повече от няколко метра от входа на жилището си.
Та, в този ред на мисли, съм ползвала количката толкова дълго, колкото аз съм имала нужда от нея. В момента, в който ми стана по-тегаво да бутам това съоръжение, отколкото да си хвана детето за ръка и да върви до мен, зарязах количката.

# 28
  • Мнения: 1 931
Йони проходи рано и след като стана на 1 год и 2-3 месеца не искаше количка, което пък беше добре и за мен защото бях бременна и количката малко си почина и после за малката. Сега с Маринка не знам как ще е. Количката я ползвам само за по-дълги разходки. Задължително се пребираме за обяд и спи вкъщи. Пробвала съм на вън да спи в нея, но не иска. Не я бях ползвала 2 седмици, но вчера ми потрябва и седна. В повечето време не иска да седи, предпочита да ходи и ми е по- удобно да си държа с всяка ръка по 1 детенце вместо с 1 да бутам количка, с другата 1 дете, а другото дете да си ходи само.
А и Йони от малък си ходи доста дълго време. Няма носене, когато се умори сяда на първата пейка да почине малко и продължаваме. И 2 часа сме ходили и не се уморява.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
сина ми все още обича да се вози в количка,но аз не му давам,защото няма как да бутам две едновременно Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 614
Дъщеря ми отказа окончателно на 1г8м. Не, че аз не искам да я возя, понакога ми е по-бързо и удобно, но та си има собствено мнение по въпроса!  Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Ами на мен ми е удобно с количката  Peace,ако изкараме още 6 месеца ще съм много доволна , че започна много да тежи  Rolling Eyes. Тоест много ми се ще до 2год и 6 месеца поне Joy

# 32
  • Мнения: 165
Самото дете ще ти покаже до кога да ползваш количката. Моят син я ползва до 1 година, защото му купихме от кученцата, които се бутат. От този момент нататък той в количка не пожела повече да се качи.

# 33
  • Мнения: 27 524
Още си я ползваме.  Peace Ако се разхождаме дълго или надалече не мога без нея, нито когато ходим двамата на пазар.

# 34
  • Мнения: 1 897
Ползвам я все още и нямам намерение в близко бъдеще да се отказвам от това удобство.
Синът ми е изключително темпераментно дете. Да го хвана за ръка и да го водя спокойно на разходка е немислимо.Той се движи постоянно 'в галоп' и всеки опит да го хвана за ръка бива съпроводен с истерия и тръшкане по улицата. Така че го товаря в количката и по пътя от дома до парка (където лудува на воля) и обратно ми е мирна главата и ми е спокойно на душата.

# 35
  • Мнения: 9 814
До 1 г. и 8 м. ползвахме редовно количка. Сигурно Кати още щеше да си се вози в нея, но аз реших, че е твърде голяма и вече може да ходи пеша. Но и до сега, когато ходя да пазарувам с нея и нося по пет торбички ми се ще още да се вози. Mr. Green
Наистина количката е удобство за майката, но пък и не може да искаш от дете на 1-2 да ходи по 5 километра пеша без да се уморява.

# 36
  • Мнения: 310
Малкия е на година и девет и може да се каже че вече не ползваме количка. Ходи си сам, знае пътя и къде отиваме. Много рядко се сещам за количка - можа би само ако бързаме за някъде.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Докато детето стои в нея,не се отказвам Wink.Когато ходим на по-дълги разходки или да пазаруваме,то няма и друг начин.А когато сме по-близо до нас в количката носим играчките-топки,кофички и др.,които не виждам ако сме без нея как ще се придвижим. Peace

# 38
  • Мнения: 610
Все още я ползваме за по-дълги разходки.Но на къси излизаме за ръчичка.Много ми е удобно особено като ходим на пазар. Peace

# 39
  • Мнения: 172
Все още си я ползваме,особенно за дълги разходки,а и малкия много обича да се вози.

# 40
  • Мнения: 1 666
Не мисля, че има правила за такова нещо. Количките трябва да се използват докато са необходими, било то на детето, било на майката.
Моят син вече не го возим в количка, ходи си без проблем, но предвид, че съм бременна, за по-дългите разходки, на които очаквам да се измори по някое време и да поиска да го нося или пък когато отиваме на пазар, тръгваме с колелцето (триколка с дръжка за бутане).

# 41
  • Мнения: 74
Каката я возих в количка до 1г и 8;9мес.Изобщо не обичаше да ходим на разходка пеша

# 42
  • Мнения: 4 596
ние още сме в количка
удобно ми е , може би като тръгне на градина и ще е прибера
и на него му е приятно тя си има масичка отпред и той си играе на нея

# 43
  • София
  • Мнения: 3 271
До 1г и 6 месеца.

# 44
  • Мнения: 4 784
Детето ми е на 1,2г, ходи отдавна, можем и без количка да излизаме, защото парка е близо, но още си го возя в количката, защото като тръгнем пеш, трудно стигаме навреме където и да е - все се спира, разглежда, пипа... Ще го возя, докато той иска.

# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Возих го до 2г. в количката!  Peace

# 46
  • Мнения: 2 587
Докато проходи на десет месеца.Отказа да седи в количката,искаше да си ходи и започнахме да излизаме пеша,като и парка и магазините са на къси разтояния.За по дълъг преход тръгвахме мнооооооооого по-рано,като се умореше сядахме на някоя пейка за почивка и после пак продължавахме.
Предполагам че ако сега я сваля от тавана пак ще се вози......

# 47
  • Мнения: 1 049
Слагам я отвреме навреме в количката, но ако не й дам нещо да яде в нея не мога да я зальжа да стои и секунда там.  Confused Откакто проходи изобщо не обича да стои в количката, характера й е такьв буен.  Laughing Всяко дете само си показва докога, ако не се бунтува използвай това удобство докато можеш.  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 12 554
От два месеца не иска да стои в количката. Ходи пеша и то по много. Мисля даже да я продавам вече тази количка

# 49
  • Мнения: 686
До две години и два-три Embarassed месеца я возих в количка

# 50
  • Мнения: 523
За тебе мамо Яни знам, ама на мен ми писна да бутам колички вече четвърта година , та затова питам .

# 51
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
До около година и шест месеца возихме Дани! Peace

# 52
  • Мнения: 742
Ние все още ползваме количката, когато настъпи часа -детето да спи и времето е хубаво...
Но ако излизаме само на разходка сме или пеш или с колелото Hug За да не се наложи по няко е време да се носим Hug

# 53
  • Мнения: 3 500
Моника беше на 1г. и 2м., когато "захвърлихме" количката и оттогава сме пеша. Laughing

# 54
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Няма правило до кога.Аз лично я ползвах до година и осем месеца.

# 55
  • Мнения: 274
Малката е на 2 г и 1 мес.,но много рядко използвам количката,ако е лошо времето и се налага да изляза,а няма кой да я гледа.В повечето случай използвам триколката.   Blush

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Количката се счупи, когато детето беше на 2 години. Тогава я махнах  Grinning Иначе можеше още да се вози в нея- и за мен е много по- удобно, не губя време по пътищата, детето не се изморява излишно и т.н. Но беше немислимо на такава възраст да й купувам нова количка все пак  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 3 929
Моят син е на 2 год. и 5 мес. и още го водя в количка, особено когато ми се налага да пазарувам. Иначе вече се разхождаме пеша, но ми е трудно с торбите, защото той не ме държи постоянно за ръка и ако хукне нанякъде, трябва да съм свободна да го стигна.

# 58
  • Мнения: 1 479
В момента още си я ползваме с малкото ми момче,но ако се наложи да ходим на по-дьлги разстояния.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 160
до2 и малко не излизахче без количка, сега също чат-пат си я ползваме....абе до към 3 все ще се налага от време на време;)

# 60
  • Мнения: 2 312
Ползвам си количката почти всеки ден без никакво притеснение!
Пък и тя обича да се вози!

Общи условия

Активация на акаунт