Въздуха в София не ви ли се струва още по-замърсен от преди???

  • 4 682
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 479
RadostinaHZ - поминък на село има, но има и много мързеливи хора, които държат да седят зад бюро по цял ден. Преди години баща ми опита да създаде малък бизнес на село, е, не можа да намери 10 човека, които да работят. Всички искаха да са чиновници.  
А една проста сметка показва, че животът в София не ти повишава стандарта особено. Аз лично убедих едно младо семейство с бебе да си остане на село. Те пробваха все пак в София и се върнаха. Ето и сметката:
Всеки от тях получаваше грубо по 400 лв., квартира - 200 /едностайна/ , транспорт - 100 лв, гледачка на бебето - 200, значи остават 300 за всичко друго  Sick
 Сега си живеят в голямата и хубава къща, тя си гледа детето, той работи за същите пари като в София, но не плащат квартира и гледачка, храната им е чиста и хубава, от собствения двор...като видяха, че аз, софиянката, мило и драго давам да стоя повече на село, като видяха и лудницата в София, малко си промениха нагласата за това кое е "селско" и кое е по-добре за детето им. Вярно е, че училищата на село не са добри и понякога въобще липсват, но големият областен град е на 20 км. - колкото да пресечеш София, но там няма трафик  Simple Smile
Всичко е въпрос на нагласа. Мисля че светнатите хора започнаха да проумяват, че е тъпо да драпат да идват в столицата. Ако им липсва поминък и по-добра среда, един европейски град е по-добрият вариант. И няма да е много по-трудна адаптацията, защото тук, в София често имам чувството, че главната цел на хората е да си пречат един на друг. Има работа, но заплатите са мизерни, а цените гонят тези в Европа.  
 
Точно така!И ние убедихме едно приятелско семейство от село да не идва тук.Много искаха замяна на кьщата им/обзаведена сьс всичко/за един от апартаментите ни.Я да видиш,като се "взеха в рьце"започнаха п-во на:картофи,марули,боб и други неща.Купиха си трактор,намериха си пазар в Самоков и Боровец за продукцията.Изкараха си пари,купиха на детето компютьр и т.н.Могло значи. Grinning

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен тези изказвания ми приличат на начин да се задържат потенциалните пришълци по родните им места. Ако кърската работа беше толкова привлекателна и печеливша селяните щяха да са милионери. Като е толкова хубаво фермерството и земеделието защо си натискате парцалите в София, а не си купите трактори и не орете и доите крави?
Колко села имат училища? Къде са тези китни места с безброй възможности за допълнителни занимания на децата? Ако едно дете може да изкара максимум до седми клас в селското училище, то какво правите след това? Можете ли всеки път да палите колата и да минавате пътя до София, за да заведете децата си на плуване, на пиано или на пеене?

# 92
  • Мнения: 673
  Извинявайте ...темата не беше ли за мръсния въздух в столицата??? newsm78

# 93
  • Мнения: 24 467
 Laughing Ами то от там се тръгва, за да се стигне до вечния и безсмислен спор... ясно кой.

# 94
  • Мнения: 673
  Е да де! Всеки има право да живее и работи където сметне за добре. Поне аз така мисля. София е да речем около 2млн жители , а как ,мама му с**ра, се оправят в Париж/ около 10 млн/, Лондон /около 10 млн/, Ню Йорк/около 18 млн/? Всичко е въпрос на управленска далновидност и малко акъл. То само с ядене не става... Outta Joint

# 95
  • София
  • Мнения: 708
  Извинявайте ...темата не беше ли за мръсния въздух в столицата??? newsm78

 Peace
Съжалявам че и тук се разразиха безмислени спорове.

# 96
  • Мнения: 2 759
                     Нека съм третия човек, който ще каже това: слезте от колите, за да запазите здравето си и това на децата си  Peace.

# 97
# 98
  • Мнения: 226
Просто не се диша в тоя град. Като тръгна да слизам към центъра направо се задушавам. Мъка ми е за дробовете ми и съм тръгнала да спирам цигарите. Какъв е смисъла?  Колкото до Лондон, Париж била ли си там, защото аз да. Виждала ли си каква инфраструктура имат, трябва да съборим половин София и да я построим наново, за да евентуално да заприлича малко на нормална столица. А относно това да слезем от колите, разбира се, във Виена, Париж и Лондон е истинско удоволствие да пътуваш с метро и градски транспорт, а ние хубаво ще слезнем и .... на какво да се качим? Освен на камили на друго не виждам на какво. В другите градове препоръчват на хората да се возят с велосипед, има алеи свързващи целия град, а тук е живо самоубийство. Баща ми лятото вечно се придвижва с колело, хората го мислят за луд, а да не ви казвам колко пъти през дъждовни дни пропадаше в канавките, на които им бяха откраднали капаците и на какво приличаше после. Всеки път като излезне с колелото се моля да не го прекази нещо или да не пропадне някъде.
Няма да се оправи скоро, ами и не чак толкова скоро тоя град. Или като Нерон да го изгорим целия и да го изградим наново.   #2gunfire #2gunfire smile3528 Weary

# 99
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Искам да видя как някой с велисипед ще се спусне по Цариградкото например.

# 100
  • Мнения: 673
  Със шуз! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт