Бездомните кучета.

  • 3 187
  • 111
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 991
Ох , вдигам ръце от тая тема вече , явно на някои хора няма да им се промени начина на мислене.От незапомнени времена на кучето се казва'' НАЙ ДОБРИЯ ПРИЯТЕЛ НА ЧОВЕКА'', а вие сега ми скрихте топката направо. И се убеждавам човек колко е податлив на медийна манипулация. Колко кучета са спасили човешки живот и ще продължават да спасяват това не се брои или поне се е забравило за момента от вас . И сега е модерно да се говори ,,Уличните кучета''. Медийна сензация. Ама утре Азис ако излезне и каже ''аз съм за защита на ''помиярите'' '', ще си промените начина на мислене и гледната точка.Ама проблема е , че сме царе на негативните сензации. Ами няма как да мислите по друг начин , нали медиите така са казали. Мисля си по новините ако се говори не само кой са убили и какво лошо е станало хората ще имат по друг начин на мислене. За децата от дом майка и дете , НЯКОЙ да им е подал ръка/ЛИЧНО/ , ама като се заговори по телевизията и много се загрижихме всички. Ама как да се мисли по различно като на нас няма кой да ни подаде ръка и се борим с нокти и зъби в тоя живот.Сами сме жертва на домашно насилие например, детето ни се друса.''Защо да сме милостиви към животните ''.Сигурно така си мислите, и за себе си сте прави.А ако хляба който изхвърляте ежедневно , вместо да го метнете в кофата за боклук го дадете на '' тези/злобни/ кучета пред блока , се съмнявам че пак ще ви лаят и хапят. Ама защо да сме добри като е по лесно да сме гадни, нали живота така ви е научил.Единствените кучата от които ме е страх във Варна/и са хапали майка ми/ и далеч не са бездомни са от един двор на някаква фирма, пазят и вечер като съм минавала така ме лаят че заобикалям.
Е
http://www.vb ox7.com/play:1c126e85

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 16:04 от adelinda

# 106
  • София
  • Мнения: 5 743
Кучетата, когато са на глутници, винаги имат водач. Ако водача е агресивен те се водят по неговия акъл. И какво като съм го настъпила дай доброволно да си дам  крака да го перфорира. Браво на теб ,че толкова много ги защитаваш,но не можеш за момента да пребориш моята позиция,трябва да дадеш много по добри аргументи.

# 107
  • Мнения: 73
Ти колко кучета осинови?И за колко от тях се грижиш,а не си ги пуснала отново на улицата?Аз нямам куче защото не мога да се грижа за него и не смятан,че това е престъпление.Имам куче на село на двора на каишка и то не пречи на никого.Никой не е длъжен да се съобразява с бездомните кучета мястото им НЕ на улицата.Това,че страдат е вярно ,но ние като човешка единица не можем да променим това.Искам да ви кажа,че колкото повече кучета има на улицата толкова повече хората се озлобяват към тях и започва да действа законът на джунглата

# 108
  • Мнения: 1 218
И аз вдигам гълъбите от тази тема. Отказвам се. Който разбрал ... разбрал. Който не - няма милост и не вижда по-далече от носа си. Обикновено това са хора, които никога не са познали любовта, която едно куче може да дари. Никога не е виждал признателните очички, никога не е погалил куче ...
Обаче много ви моля не гледайте на всяко куче , като на убиец. Има много добрички , има много страдащи ....
Повече са убийците сред хората, отколкото сред тях.

Забравих да ви кажа, че дядо ми Бог да го прости човека , дължи живота си на едно улично и бездомно кученце. Един изоставен сетър.
Дядо бил в полето, когато намерил кучето. Дал й да хапне , погушкал я и тя милата тръгнала по дире му , едва ли не молеща се , дядо да я прибере.
Поработил дядо, а тя се свила до дрешките му да ги пази. Тогава някаква ловна дружина , минаваща на близо , стреляла по нещо и един рикошет  ударил дядо в гърдите. Паднал той сам, никой от никъде няма. Тогава кучето изтичало до пътя и когато се задала кола, отказало да се мръдне от пътя. Човека спрял , а кучето се опитвало всячески да покаже нещо. Мъчело се и ... човечеца решил да види. Така намерил дядо в полето. Кучето живя дълго и щастливо със своя старец, докато не се намери един умник, който да го отрови.

Това е от мен. Всеки сам си избира - дали ще предпочете да убие ... или да помогне.
Няма по-добро усещане от това, след като си спасил живот ...
Не знам какво е след като си отнел живот - и не искам да знам ...

Лек и успешен ден от мен. Няма да отварям повече тази тема.  

P.S.Прибрали сме около 10-тина кучета от улицата. Аз и мои роднини , които имат къщи с дворове. Но направо от улицата, не мога да си представя как ще влезна в приюта и ще избера едно куче, което ще се спаси, а другите ще умрат. Няма да мога да го понеса, колкото и да искам.

# 109
# 110
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Поне един от участващите в спора, запозна ли се с петицията по въпроса, само няколко теми по-нагоре е темата.
Участва ли в обсъждането при създаването и, даде ли светлите си идеи за решаване на проблемите.
Или просто е мега-яко, да заемеш крайна позиция (независимо от кой край) и да анатемосваш всичко и всички, които не са на твоето мнение.
Тенденциозно не поставям въпросителни.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 570
Аз съм подписала петицията.
Прочела съм и Закона.
Осведомила съм се какво точно правят Екоравновесие.

И най-учтиво моля Татмана да тури един ключ на тая тема.

Общи условия

Активация на акаунт