Родители, дали болните си деца за отглеждане - тема 2

  • 35 545
  • 447
  •   1
Отговори
# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
па кще питам Лавендърче, но ти задействай среща с някой адвокат и продължавай да търсиш отговор и от дома
мсичко паралелно и накуп движи и не стой без да действаш
усепх

# 46
  • Мнения: 1 615
Mъничко виртуална подкрепа и прегръдки и от мен!!!

# 47
  • Мнения: 3 835
Още се чудя какво да правя - дали да изпращам възражението си или да настоявам за писмен отговор от дома. Но времето си тече и ако не предприема нещо това ще да значи, че аз наистина не се интересувам от сина си и не се защитавам, нали?
Съжалявам за дългия пост.
До скоро


Абсолютно, много правилно са те посъветвали социалните, изпращай, дано си го изпратила вече и да не си губила време. Трябва да направиш всичко, и да изпратиш възражението си, и да се свържеш с адвокат и да разговаряш с директорката на дома. Те в края на краищата, дори и в съда ще й искат мнението, тъй като тя е попечител на децата, тя и социалните. После са София и ДАЗД и т.н..Бъди спокойна, винаги първо гледат интереса на детето, това е определящия фактор, това е, за което трябва да апелираш.

# 48
  • Мнения: 317
vh, от социалните не можеш да очакваш никаква смислена стъпка. Аз в такива случаи пиша и им стъжнявам живота. Не се притеснявай - в съда много добре знаят за какво става дума при социалните. Предполагам, че като се явите и обясните човешки, всички ще разберат за какво става дума. Ние например не можахме да присъстваме на делото за настаняване на детенце, защото бяхме в болница с малкия в София, а делото беше във Варна - изпратихме едно дълго писмо с обяснения и документи, и нямаше проблеми. Не забравяй, че насреща ти има хора. Незнайно защо обаче последното ми твърдение обикновено (за щастие не винаги) не важи за социалните служби...

# 49
  • Мнения: 572
vh, стискаме палци! Praynig

Надето77, как сте вие?

# 50
  • Мнения: 23
Здравейте мили момичета! Благодаря ви! Мейз - целувки и благодарност за съобщението в лични. Вчера изнамерих социалната в Плевен, който отговаря за децата от Дома. Доста я изпотих и снощи изпратих и писменото си възражение към тяхната служба. Решила съм да направя най-доброто за сина си и за всички други родители, които като нас освен че трябва ежесекундно да живеят с болката, да търпят и неадекватните действия на поредица безхаберни държавни чиновници.
Но днес е Велики четвъртък и трябва да гледаме на нещата по-отвисоко - да боядисаме пъстри яйца, да наречем първото и най-хубавото за нашите слънчица и да помолим Господ да направи най-доброто за тях.  easter
Ще ви пиша за развитието на ситуацията ни. Прегръщам ви горещо всички.  newsm51

# 51
  • Мнения: 2 172
vh, прегръдка! Hug
Бях потресена от случката с вас, позволих си да те цитирам в друга тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268394.80
Надявам се , че са се свързали с теб и ще помогнат с каквото могат.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 12:30 от Аист

# 52
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз малко късно се вклю4вам,но..... Tired

за да има призовка-има социален доклад.За да има доклад-има писмо от дома и подаден редовен списък с деца .....Някой май се е престарал или както винаги от много работа и "заинтересованост" са оплескали пейзажа.Ето стъпките според мен:
1.Писмо до дома с опровержение на изложеното в призовката.
Вземи си някак копие от документите,в които пише,4е сте били при детенце и ги приложи.
2.Същото писмо до ДАЗД Плевен и соц.служби.АСП също.
3.Същото до ДАЗД Сф,АСП и МТСП Сф.

задължително в писмото пиши,4е не няма хронология на посещенията ти защото по4ивнит дни няма кой да отрази влизането на външни хора в дома.Пиши,4е искаш свидетелски показания от персонала на дома ,директора и соц.работник ,който е отговорен за детето ти Peace
Притисни ги с пропуските им,не се бави и си пусни писмата до вси4ки инстанции.Искай протоколи и цялото досие на дететто ти ,което са изготвили от ДАЗД.Както и до Омбудсмана на БГ Гиньо Ганев пиши .
Ако вси4ко което пишеш е истина  никой няма право да ти отнема правата над детето,а да ти помага да се справите със ситуацията Peace

питай каквото прецениш,на линия съм.Не 4е съм адвокат,но с каквото мога ще помогна Hug

# 53
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
VH послушай съветите на LAVENDER /благодаряяяяя!знаеш си другото!/, тя от години се занимава с домовете в Бг /е не цялата страна ама доста/
и е участник да не кажа повече в Движение на българсикте майки
това го пиша защото думите й и знанията й не са за пренебрегване

успех, знам че няма да ти вземат детето, он е толкова тъпа тази грешка, когато по погрешка върнати или дадени деца умират или биват осакатени...
няма мдуми, много ми е мъчно, че хората така разбират "добре съвршена работа"

# 54
  • Мнения: 30
Здравейте на всички!
vn ,Ела ми каза за проблема ти не бях влизала в темата от седмица че с малката сме болни и двете.Много съжалявам мила,направо съм ......бясна,шокирана.....ох не знам какви думи да ползвам.Как може такова нещо,аз уча право макар че не съм си взела държавните още..в сами я закон ми се запечата"....ако децата НЕ СА ПОТЪРСЕНИ от родителите....едиси какъв срок.."някой от вас знаели какво имат в предвид под "непотърсени",1.-не са изявили желание да си ги вземат в бъдещ период или 2.-не са се интересували изобщо от тях.
Моят малък мъж е в същия дом и същото отделение "за малформации" където е и Анди на Ела,както тя е споменала ,на портала има човек който всеки път ми записва данните по лична карта и името на дететио иначе не допускат никой.Понеже социалната която отговаряше за нашия случай заминала в чужбина,новата и заместничка ни беше извикала да се запознаем,а и е практика на всеки 6 мес.да говорят с родителите за това какво ще става с детето...та тогава сама видях в досието че пише че майката го посещава редовно.....дано четът тези доклади...макар че със случая на  Vn се доказва че не четат.
Поради това че "Могилино"нашумя решиха да "ОПРАВЯТ" точно болните дечица,и както казаха другите правят го с такива като нас защото ние поддържме връзка с домовете виждаме си децата а така те знаят ТОЧНО КОИ СМЕ И КЪДЕ ДА НИ НАМЕРЯТ ,докато при ромите е невъзможно да се почне дело като дори не знаят срещу кого да е ,това дело...
Когато приведоха малкия в дома,ни викаха на дело с което съда определи престоя на малкия да е за 3г.(дома в който е децата са до 3г.),не би ли трябвало през този даден от съда срок,да не ни закачат.Vn твоя Крис за какъв срок се води там?
Извинявам се за дългия пост......сега ще си поплача без глас.........и можеби и ще поспя.А на тези дето са сътворили това мъчение за семейството на  Vn нека им се върне безхаберието,което те са проявили.
VN ЖЕЛАЯ ТИ ВСИЧКО ДА СЕ ОПРАВИ В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ
ЦЕЛУВКИ НА ДЕЦАТА ОТ МЕН

# 55
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!
Подадох официално възражение към плевенската служба по закрила на детето (с копие към тази в нашия град - нашите социални ми показаха докладите от дома, в които пише, че родителите много често посещават детето и се интересуват за здравето му!!!), като приложих към него диск със снимките ни с Криси от дома и копие на детайлизираната ни сметка на домашния ни телефон. Това са ми наличните доказателства, които имам в къщи. Иначе говорих с директорката на дома - една изключително мила дама, която ми обясни процедурата при тях - социалните просто искат списъка на децата с родителски права... Вече незнам кой е крив и кой прав, но е безобразно отношението на службите към нас - родителите на болни деца! Преди да подам официалното си възражение към Плевенската социална служба изнамерих главния експерт, която отговаря за децата от този дом. И тя ми каза, че очаквали да има такива случаи!!! Представяте ли си? Това именно ме амбицира да не оставям нещата само с телефонни разговори, а да подам писмено свидетество за ситуацията.
Е, както казват руснаците - поживьом - увидем. Засега това са ми действията.
Целувки на всички.

# 56
  • Мнения: 23
Продължавам, защото имам ново развитие ... И вече ще спирам да досаждам с моя случай.
Току що говорих с директорката на дома отново, за да я информирам за действията си. Тя ми каза, че социалната веднага ходила при нея и видяли най-накрая грешката къде е! Тъй като сина ни е с много честа гърчова симптоматика от отделението ни разрешиха да го посещаваме в стаята му и то с лице от персонала там, поради лошото му състояние. Аз мисля дори че съм ви писала по-рано, че дори вече не ме съветват да го взимам, за да не предизвикам нов гърч и ме молят тихо да му говоря и т.н. Хубаво, но социалните въвели някакви листи за попълване, ама не предупредили персонала от отделенията и срещу името на детето ми няма нито един лист за посещение!!! Както и да е - вече всички по веригата са уведомени и ми се извиниха за ситуацията. Въпроса е друг обаче - нашите нерви кой ще ни ги върне?
Чао отново и се моля на Господ да направи най-доброто за сина ми и за всичките болни дечица. Целувам ви горещо и ви благодаря покорно за подкрепата. Толкова много ми помогнахте, че дори нямам слова, с които да опиша това.

# 57
  • Мнения: 869
Идеята на МЕЙЗ беше такава.Едно местенце само за нас,където може да си говорим и помагаме с каквото можем.Ние всички сме сестри по съдба.Радвам се,че най-после тази тема е по-полужителна и че въпреки трудностите пред нас успяваме с помощта на тези мили хора,които ни подкрепят да се справим.Казвам най-после,зашото имаше и време в което освен нападки от някои хора,нищо не се правеше тук.И ми харесва,че сега е различно.Прегръдки на всички......И приятен ден.Дано всичко е наред.

Е ,аз май не съм споделяла напоследък ,че Анди от месец е много добре.Няма системи и тръбички.Лекарствата са сведени до минимум.Минала седмица беше в настроение.И аз покрай него се чуствам много по-добре.

# 58
  • Мнения: 199
Ела 79 радвам се за вас, lovekissна Анди
vh ори се докрай и успех  Hug

# 59
  • Мнения: 317
Ела 79, много се радвам! Тук е мястото да кажем и добри думи за персонала в домовете: едно огромно благодаря от мен на персонала в ДМСГД - Виница и в ДМСГД Св. Параскева - София. Те са с нас във всичките ни грижи за децата, и въпреки мизерните заплати и ужасните условия, при които работят, наистина полагат много грижи. Виждам как се грижат и за "безперспективните" ни деца, както обикновено ги наричат много бюрократи, с колко любов и търпение го правят. И така понякога, когато Господ е дал, се стига и до подобрение, или поне успокоение и малко ведър лъч за детенце и за неговите родители!
Мейз, ние вече сме общо взето стабилизирани и подадохме молба за прекратяване на заповедта за настаняване. Hug За съжаление обаче сега откриха едни много големи кисти в мозъка, които сега трябва да оперират... А толкова се надявахме, че поне с операциите сме приключили. Но няма как, ще се борим.
Молете се и за нас Praynig

Общи условия

Активация на акаунт