Съседи

  • 4 593
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 294
Ние вече близо 6 години живеем в къща - съседите ни от едната страна са големи симпатяги - за всичко помагат като стане въпрос .... ограда правихме заедно, дърво рязахме и така.....
От другата страна ей сега се нанесоха нови собственици и са много приятни - мъжа вече цял месец работи по двора, чисти, подрязва да не ви разправям....
до тях пък е къщата на майка ми - много ми е добре така - дели не една ограда пък през лятото няма нужда и от телефон - само да викне човек през прозореца... и така  Mr. Green

Oх, идилия, завидях ти мигом  Wink

# 46
  • Мнения: 689
Много интересна тема,ама и съседи имате повечето  Crazy

Ние скоро се нанесохме в блок в нов квартал.Със съседите ,,се запознах,, предимно през шпионката Mr. Green,често се изнасят и идват нови,всеки месец почти и нанасянето е придружено със съответните пробивания на дупки в стените-невероятен шум и то късно вечер..

Интересното е,че всички в 6-те апартамента на нашия етаж са от различни националности.

До нас са млада двойка от Йордания,жената скоро роди,караха се и докато беше бременна и една вечер тя си взе бебето и си тръгна.Мърморещия и съпруг я гони точно до асансьора,после се върна и настъпи тишина...Така и не успях да и занеса пай.
Сега му носят дрехите от лондри,закачват ги на вратата му и си поръчва храна от ресторант..

В другите апартаменти са семейства от Сирия(с 3 момченца и съответните стрелби и викове);пакистанци,с 2 деца и мноооого гости всеки ден;местно семейство от друго емирство с 2 тийнейдж,момчето пушеше в коридора-предупредихме го и спря;другите са араби-тихи и без желание за познанство с любопитни съседки(като мен Laughing)
Най-новите са със смесен брак-египтянин и рускиня,имат едно момченце и само ходят на плаж и BBQ,носят съответните екипировки,товарят ги в огромен лъскъв джип,който заема двойно място на и без това тесния паркинг.

На горния етаж също са от различни страни,скоро се запознах с ливанка,много модерна,винаги нагримирана и фризирана..Тя излиза когато аз отивам да прибера детето от уч-ще(следобед),винаги пуши в асансьора и е нервна,че закъснява за среща.Долу я чака мъж с новичък мерцеседес..
Друг интересен съсед е американец с ужасен акцент,който все моли пазача на блока да му върши разни неща,като да му отпушва канала на мивката Simple Smile

Това е от мен Simple Smile
 

# 47
  • Мнения: 2 567
Над нас живее немско семейство с две деца, поддържаме изключително добри приятелски отношения, непрекъснато се каним на гости, децата играят заедно, заедно хапваме в общата градина. Peace
Под нас е сам мъж, почти не ползва градината, тих, скромен човечец.
С една от къщите до нас поддържаме също добри отношения, баба, дядо и дъщеря чехи, много симпатични хора.
През къща обаче има едни сноби, баба и дядо млади пенсионери, по цял ден се чудят явно с какво да се занимават, освен да плануват на кой остров да отидат да си починат. Написали мило писмо на хазяите ни, че сме правили грил оргии в градината, пламъците от барбекюто ни се издигали на 3 метра и застрашавали околните къщи и подобни врели некипели.  Shocked

# 48
  • Мнения: 1 505
Нашите съседи са леко казани луди.Единия,който живее срещу нас е англичанин и има наистина някакъв проблем този,защото вечер когато се прибира към 1-2 през нощта преди да си отвори вратата крещи силно и след това си влиза.Случвало се е и да не вика,но много рядко.И всеки път когато си затваря вратата я тряска много силно.
Този под нас е един бивш полицаи вече пенсионер,разделил се е с жена си,но все още си говорят по телефона и то предимно сутрин към 10 и го прави на балкона като буди всички с виковете си и освен това е голям клюкар постоянно дебне кой на къде отива с кого и т.н.
На по долния етаж имахме един германец стар,но винаги за най малкия шум крещеше и налиташе на бои на всеки един от кооперацията,всички го мразеха,той почина-лека му пръст.
Над нас има едно младо семейство и спалнята им е точно над нашата,страхотно скърца всяка нощ,а пъшканията и охканията са номер едно.
На долния етаж има едно семейство кубинец и испанка и те също крещят по децата си постоянно и също така тя крещи като правят секс,ама много силно всякаш я колят.
На етажа над нас има един гей,които се прибира почти всяка вечер с различни типове и по стълбите до тях винаги са пощипвания и прочие,добре,че са малко далеч от нас,че не се чува нищо ,освен течащата вода през нощта в банята. 
А на първия етаж има едни испанци,които скоро се разделиха,но преди това постоянно псуваха децата си единия на майка а другия на баща.И така идилията при нас е пълна.

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ние тези дни сме без холандските ни съседи. Фирмата, където работи мъжът празнува 30-годишнина и получиха подарък 4- дневно пътуване в Унгария. В началото не знаеха къде ще е, за да е изненада и в деня, когато разбрали, съседката мигновено дойде да ни каже. Зарадвах се на ентусиазма й, но ми стана супер гадно как се намъкна през задната врата. Имат този навик с другата съседка, но аз го смятам за невъзпитано.

# 50
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Калинна - има резета, така няма да ти идват неканени гости( и аз не обичам такива) Peace. А снощи при нас беше като филмите, към 10 малкия идва и вика - вънка има полицейски коли Shocked часът беше около 10 вечерта, поглеждаме навън 6 коли. Минаха около 2 часа и през това време взлизаха и излизаха от мъжете с куфачетата( тези дето вземат отпечатъци) и накрая дойде не линейка а катафлката. Sad Така и не разбрах какво е станало. Ни никой от съседите ми не отиди да гледа какво става.. Жал ми е за семейството там, жената наскоро загуби майка си, не е и синът и защото днес го видях, но който и да ми е мъчно за тях.

# 51
  • Мнения: 126
Съседката ни е французойка,която през по-голяма част от времето дава апартамента си под наем на туристи-особенно лятото.Много е досадно!Пристигат все-различни хора....с деца-шум и висока реч! Напроскано съхнещо бельо по перилата на прозореца,който е точно срещу моя на  кухнята....
Като излизам винаги старателно поверявам дали съм заключила вратата
Самата френска съседка е тиха и самотна жена на средна възрст....с голямо куче- болудог-който обаче не вдига шум!

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 14:50 от dala

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинна - има резета, така няма да ти идват неканени гости( и аз не обичам такива)

Имаме, но при хубаво време оставям задната врата отворена, все едно съм на двора. Преди моята поява тя си е влизала така и никой не й казвал нищо и затова е свикнала така. не беше го правила много дълго време....Втори път няма да й се случи.  Wink

Много неприятно за твоите съседи.....

# 53
  • Мнения: 2 786
Нашите съседи са леко казани луди.Единия,който живее срещу нас е англичанин и има наистина някакъв проблем този,защото вечер когато се прибира към 1-2 през нощта преди да си отвори вратата крещи силно и след това си влиза.Случвало се е и да не вика,но много рядко.И всеки път когато си затваря вратата я тряска много силно.
Този под нас е един бивш полицаи вече пенсионер,разделил се е с жена си,но все още си говорят по телефона и то предимно сутрин към 10 и го прави на балкона като буди всички с виковете си и освен това е голям клюкар постоянно дебне кой на къде отива с кого и т.н.
На по долния етаж имахме един германец стар,но винаги за най малкия шум крещеше и налиташе на бои на всеки един от кооперацията,всички го мразеха,той почина-лека му пръст.
Над нас има едно младо семейство и спалнята им е точно над нашата,страхотно скърца всяка нощ,а пъшканията и охканията са номер едно.
На долния етаж има едно семейство кубинец и испанка и те също крещят по децата си постоянно и също така тя крещи като правят секс,ама много силно всякаш я колят.
На етажа над нас има един гей,които се прибира почти всяка вечер с различни типове и по стълбите до тях винаги са пощипвания и прочие,добре,че са малко далеч от нас,че не се чува нищо ,освен течащата вода през нощта в банята. 
А на първия етаж има едни испанци,които скоро се разделиха,но преди това постоянно псуваха децата си единия на майка а другия на баща.И така идилията при нас е пълна.

 Joy Joy Joy
Наистина при вас е весело!
При нас няма нищо толкова особено - съседите ни са млади хора, типични норвежци, на здравей-здрасти сме Simple Smile
Няколко пъти са идвали да ни питат нещо или ние сме ходили да питаме.
Веднъж дойде един от съседите да ми търси нокторезачка, че си бил изгубил неговата Crazy
Друг път един ми донесе писмо, което е за нас, но са го пъхнали в тяхната пощенска кутия по погрешка.
Като цяло са много тихи и кротки и не вдигат шум или купони, дори веднъж се чудихме с милото тия хора правят ли секс изобщо  hahaha

# 54
  • Мнения: 98
ние сме от скоро тук, живеем в къща с два входа. съседите са жена на около 50 (кара училищният автобус) с две деца- едното е тинейджър (момиче) по цял ден виси в къщи, пуши и говори по сел фон-а, другото е приятелчето на голямата дъщеря (момченце, чийто баща очевидно е от друга раса). купили са къщата скоро, преди това са живели във флорида. отначало си мислех, че съседката им е майка, но тя каза нещо, което ме озадачи, че куклите в стаята на детето са били на майка му. сега се чудя дали тийнката не е всъщност майката на момченцето newsm78, ама то е на 5 и не ми се връзва много- много теорията Simple Smile. от другата ни страна и отсреща съседките не съм ги виждала изобщо за 2 месеца Shocked, само съпрузите. наскоро обсъждах със съпруга, че са по-зле и от арабките (да не се обиди някой, ей! Simple Smile), не се показват навън по цял ден, щорите спуснати. в самия край на улицата, има един комшия, който е маниак на стари американски автомобили, редовно има няколко в задния двор и ги ремонтира. има и една спортуваща част от комшии, предимно мъже , която редовно си прави джогинга по улицата.интересно ми е, че мъжете се поддържат във форма и изглеждат по-добре като цяло, а жените са доста занемарени.

# 55
  • Мнения: 323
Като ви чета разбирам колко интересни съседски отношения имате.Аз като дойдох в Австрия преди година бях решила да се запозная с по-голямата част от съседите.да ги поканя вкъщи,да си побъбрим по женски,но не стана.От едната страна живее семейство сърби от Босна.С жената само се поздравяваме,а с мъжа едва като сключих брак с моя мъж започна и той да ни поздравява,но дотук.Под ужасно невъзпитана стара сръбкиня-вика и крещи както и за каквото и дойде.На първият етаж(ние сме на междинен) австрийци живеят,те освен да поздравяват дурго не правят.На гоните етажи доколкото знам има турци и всякакви елементи,но тук има ред.
Никой не може да вика и прави купони посред нощ.Няма навик да се канят гости просто така,обикновено се ходи ресторант.
ДА разчиташ на помощ от съсед за сол или каквото ида е от този вод,можете да забравите.Или ще си легнете гладни или ще се научите да си купувате всичко на време.

# 56
  • Мнения: 1 381
Ние живеем в къща. Нямаме съседи отгоре и от долу. От едната ни страна живеят две лесбийки. Едната е учителка, другата медицинска сестра. Готини са. Каним се на чай, разменяме си картички за Коледа. От другата страна сега живее един младеж. Наскоро се нанесе, но бързо се заговорихме. Работи като управител на голям магазин и фирмата му е наела къщата. Преди него живееше едно странно семейство.Имаха куче, но го държаха само в задния двор и то виеше по 24 часа в денонощието.Голям кошмар беше. Заради кучето се запознах със съседите от нашата улица. Оказа се ,че кучето не пречи само на нас и се оплакахме на собственика на къщата. Малко след това семейството се изнесе.
Като цяло е нашия квартал няма много чужденци. Малко по надолу по улицата живее семейство негри. Много често правят партита и гостите задръстват улицата с колите си.

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 10:54 от Slim

# 57
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хахахаха,ох как се смях с ваШите истории Joy Joy Joy,но мисля ,4е с тази на МАМА К и сьс сьдед4етата по ноЩтници ме уби hahaha hahaha hahaha,представям си как са цьфнали в 23.00 4са ве4ерта да се запознаят с нейното дете bowuu hahaha hahaha hahaha.
Ние като се нанесохме имахме само едни сьседи,които бяха то4но над нас,мьж и жена на вьзраст сьс синьт им студент,който всеки пьт като ни се развалеШе бойлера идваШе да го оправя Laughing.Сьседката омирисваШе двора сьс омекотителя си Sunglasses,аз даже ходих един пьт да я питам какьв използва,4е направо само да навьн киснех да мириШа Embarassed hahaha
След това те си отидоха и изведньж вси4ко се напьлни Thinking.До нас имаме двойка застаряваЩи пияници които всьЩтност се оказа ,4е са били там през целите две години докато ние мислехме ,4е сме сами в блока Thinking,нито сме ги видели ,нито сме ги 4ули,за това пьк сега всяка ве4ер се водят разговори от рода на "стига си пил"Или "толкова алкохол ни е достать4ен ве4е".Като се има в предвид ,4е при нас стените са от "картон",ноЩем като хьрка този 4овек направо ми се набива в главата Tired.Все едно до мен спи Confused.
Толкова са ни тьнки стените ,4е като му вибрира телефона на сьседа от горе аз мисля 4е е моя Shocked,и това най_серозно го казвам Crossing Arms.
Новите сьседи(те ве4е не са хи4 нови),са (бяха)млада латиноамериканка има няма 22 години(хубава като кукла) и застаряваЩ злобен адвокат_испанец.
Като се нанесоха беШе 4удо luvbed luvbed luvbed luvbed luvbed,ВСЯКА НОЩТ.Тя креЩи,той креЩи,тя креЩи,той креЩи..брей Ще кажеШ ,4е се колят(както беШе писал някой по нагоре).Като стигнат до кулминацията ве4е можем да пляскаме.... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!,и те сьЩата история ,все едно са ми в леглото Tired.Алекс така един ден гледаШе уплаШено кьм тавана Mr. Green.
След известно време моми4ето си доведе детето и се по4наха ужасни скандали Sick,всяка ве4ер ooooh!,на отворени прозорци,заЩо храната била студена,заЩо имал рьб на панталона,заЩо била купила този вид сок а не другият,но девойката все оЩе надвиваШе Laughing,след което тя забременя и пак се по4на бурният секс...брех...голямо 4удо Laughing .4увахме как детето обикаля из апартамента докато тя скьрца на леглото Sick.После роди и се поуспокоиха малко.Сега той я третива като някаква ули4ница Confused,която е прибрал за да му слугува...... #Cussing outонзи ден я праЩаШе да си ходи в нейната страна не с много доброжелателни думи Confused.А тя не смее да му отговори Confused.Преди една седмица по4на да я обижда ,4е била глупа4ка и всякакви ей такива ,заЩото изхвьрлила някакво писмо погреШка.Девойката ве4е няма ниЩо с преди ,лицето и е помра4ено,одряза си страхотната дьлга коса и има белези по лицето :?8най_вероятно са петна от бременността,заЩото ако я бие Щяхме да сме разрали ве4е Crazy,сьстарила се е с 30 години с този 4овек Confused

До тях то4но имаме адвокат ,който е супер вьзпитан и секретарката му сьЩо,винаги поздравяват.
Над тях са домуоправителите Laughing,които сьЩо живеели през цялото това време в блока ,но ние разбрахме за тяхното сьЩествуване когато им се роди детенце....ве4ер пла4еШе от време на време,милите те>направо незная какво правят в този блок с толкова много луди хора Laughing.Искахме да си сложим кабелна и трябваШе да минем през техният балкон за да я зака4им,то голям проблем стана кьде да се сложи ooooh!,аз накрая се отказах....цяла филусофия излезна слагането на една антена Crossing Arms.

И ние bowuu bowuu bowuu,с две малки деца в апартамента,които винаги все за неЩо се бият и карат,онзи ден бяха изхвьрлили едно голямо ку4е(игра4ка) в двора ooooh! ooooh! ooooh!,та и ние не сме от най_тихите.

Общи условия

Активация на акаунт