? за развитието на бебетата

  • 11 915
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Няма нищо страшно според мен.Децата се обръщат по различно време.Голямата дъщеря се обръщаше на 3м и всички ми казваха че рано е започнала.Какво казва педиатъра?
Виж това: http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=205&WorkID=6426&Level=3

# 16
  • Мнения: 1 710
Буба, и аз мисля, че нама защо да се притесняваш. Мога да питам психоложката за още по-конкретни критерии, но не се страхувай.  И ще се обърнете .... още сте малки имате време.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 798
На консултация сме на 3-ти,ще я разпитам тогава по-подробно .лошото е,че на всякъде пише различна възраст за обръщане и за разни други умения...има разлики с по 2 месеца,което ме озадъчава допълнително. Wink
Не знам,гони ме явно параноята нещо.Уж нищо нередно не забелязвам,а ...Знам ли аз какво ми става.Страх ме е,ако има нещо нередно,да не би да не го забележа  Wink
Още едно голямо благодаря!

# 18
  • Мнения: 1 710
Виж, много малко са мамите, които не ги гони параноята. А ако ни видиш нас - особено, ако се решим на следващо дете - след като вече сме се напатили веднъж. Аз с Ния непрекъснато откачам на разни теми. Ту си мисля, че не гълта правилно, ту че си върти крачето, ту че и е странна походката, а защо пък не говори вече-я, виж на приятелката ми детето.... Тия са безкрайни. Не се учудвай и на разликата в критериите. Имам приятелка в Америка - тя като ми зачете от техните книги - ами то има огромна разлика с нашите. Техните педиатри имат основни неща, на които държат, останалите ги смятат за индивидуални за всяко дете. Например, за еди коя си възраст искат детето да казва две думи - ама то може да говори или да казва три - няма проблем, но ако тези двете липсват - тогава консултират.
Хайде пиши като минете консултацията.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 412
Да, така е за американските книга. Аз имам книгата "Какво те чака през първата година на детето", тя е американска и аз си я наричам "заспалата книга", в смисъл много спокоино са обяснени нещата и има по 1-2 изисквания задължителни, а в БГ и особено някои невролози искат да знам и с "кой пръст си чопли носа". Иначе разлика от 2 месеца е нормална. Книгата струва 25 лв., но може би в голяма книжарница ще можеш да я разгледаш. подробно

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
Ами за три месеца - долу горе по памет:
- да вдига глава /без да я извива към гърба/ когато е по корем;
- да разтваря длани когато е по корем - и да прави лакътна опора - това с отварянето на дланите е важно, но може и до началото на четвърти месец да се забави;
- да хваща предмети, които висят над него;
- да си държи отворени пръстите на ръцете през повечето време - а не свити в юмрук;
- да отпуска ръце около тялото - а не свити към тялото в ембрионална поза;
- да следи предмети - нагоре, надолу и в малйк диапазон в страни;
- да реагира на силни шумове - въпреки, че ДАни даже рехабилитаторката беше уплашил със своето нежелание да реагира;

A ако са свити пръстите в юмрук или не хваща предмети какво означава? Признак на какъв проблем е да не отговаря на някое от условията по-горе???? Confused

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не - но обикновено  повечето в комплект може да показват нещо
Все пак горното е изкл ненаучно и просто обяснение
А в юмрук може да ги стиска и до по-късно - но ако след края на трети месец си държи постоянно свити ръцете в юмрук и по корем не ги разтваря поне от време на време - това вече не е много доблре - въпреки, че може и да не е точно проблем - но тогава е добре да се иде на невролог

# 22
  • София
  • Мнения: 190
да е извива главата така че почти да опира в гърба
Плюс това за притеснение имаш причина ако:
-си имала проблемна бременност - отлепяне на плацента, високо кръвно и тем подобни;
- раждане сфорцепс или вакуум;
- мозъчен кръвоизлив на детето;
- загуба на тоновете;
- родено с ниско тегло - под 2.5кг
- недоносено бебе - под 9 месеца
и някои други.
Ауууу, ний май покриваме повечето точки. Sad  Три седмици преди термина, 2100г при раждане секцио, понеже няколко дни имах високо кръвно, оказа се че и плацентата се е отлепила (уж в болницата докато ме приемат) и се бяха влошили тоновете и за капак бебето не изплака като го извадиха. Та затова все се притеснявам дали му няма нещо увредено, да не пропусна нещо докато е време. Последно и аз се чудя дали си вдига добре главата, когато е по корем. Като му наместя ръцето и му повдигна главата високо както трябва, я задържа, ама сам не може чак толкова нависоко да я вдигне и гледа на една страна докато я вдига.

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Попаднах на този руски сайт,в който е описано развитието на детето според това какво трябва да прави,какво би могло да прави,какво още би могло да прави и т.н.Дано се оправяте с руския,ако не,питайте. http://mama.pp.ru/razv1.html

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Последно и аз се чудя дали си вдига добре главата, когато е по корем. Като му наместя ръцето и му повдигна главата високо както трябва, я задържа, ама сам не може чак толкова нависоко да я вдигне и гледа на една страна докато я вдига.
НАй-добре заведи малкото на невролог - вие спадате към рисковите групи и според мен е добре да идеш на невролог. Вземи направление за невролог и иди в "Света София" - ако искаш повече данни - пиши на ЛС ще ти да ми ако имаш въпроси питай.
За извиването на страни на главата виж тук какво сме обсъждали - има и лекарски мнения
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28851.0

# 25
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
здр искаm д споделя mоят личен опит може би ще ви успокоя мами.третото ми дете се роди 21дни по рано изтеглиха сецциото напред трето дете трета операция. роди се след като аз направих кава синдром ниско налиагне губене на зъснание и колабиране та детето се роди  аз си знам каква нощ изкарах в реанимациата  но сутринта геройски се качих да си го видя .реаниmаторката българка и приятелка каза че сmе били на ръба  и двете -ужас нали .ехм мина време детето не плаче кротко не си отваря очите до 26 ден .семейството на съпруга ми какжо добро бебем аз на нокти иmаm страхотен опит с другите две големи деца.значи бях права оказа се че бебето е с птоза (виснал клепач) на лявото око.сама си поставих диагнозата  от гледане на медицински предавания.в българиа саmо mи я потвърдиха. но бебето не се джижеше никак лежи като труп, както го оставиш така до 7месец а иначе родено  3400 и 52 сm но не mи се вярва да са го мерили точно.чаках като месия да се върна в бг  и тогажа mе уплашуха осте повече крачето несто имало,ох.но просто плаках и крещях от радост (като че ли е първо дете) когато една седмица след идването ни в бг тя се задържа седнала .стояхме три месеца при баба и на 10м  пропълзя вече сядаше сама а проходи на 1г 1 м точно и сега е фога говори три езика осте  на думи но перфектно равбира бг арабски и френски --така, че мили мами, просто споко и дайте вреmе да си дойдат нещата на място и когато то може да ги направи, ще се радвате като индианци около огъня.
Кураж и търпение ,ако искате питайте mога да споделя целия си немалък опит

# 26
  • София
  • Мнения: 4 412
marsy, поздравлявам те за късмета
но бебето не се джижеше никак лежи като труп, както го оставиш така до 7месец
Според мен не е добре да не се провери защо бебето е така 7 месеца, това са най-плодотворните месеци за работа с него и може после да се окаже късно. Разбира се паниката не е добър съветник, но и самоуспокоението също.

Общи условия

Активация на акаунт