Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 4

  • 71 620
  • 575
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 1 891
Анатоли,разбира се,че всички тук се интересуваме.Хубаво би било да ни разкажете накратко в какво се състои терапията и да дадете информация за организационните детайли-времетраене,записване на часове и т.н. Така ще ни спестите много въпроси и тел.обаждания.Иначе аз влязох в сайта и нищо конструктивно не направих.Налетях на писмото и ревнах... Sad

# 571
  • Мнения: 3 504
Привет,

Марианка, позна! Тази е жената! Четах разни интервюта нейни, има и лечителна дарба. Ще пробвам, искам да опитам, да знам, поне, че съм направила опит и шанс.

Днес на Гери й сложиха ваксините за 7 годишните. Успяхме, тоз път се получи, че с мантуто стана на половина работата.

Относно млякото - кисело, Гери го обожава, особено със захар, все иска да й се сложи в млякото.

Вече хапва кайсии и праскови като плод, не само да й ги цедя като сок. Круша също обича и гризи, както и ябълката, банана също.

Относно линка на А. Кръстев, е чудесно като идея, но пак е ще "намажат" софианци. Тук в Пловдив всичко е толкова трудно, така се закучват нещата, с една дума нищо не се прави.
Много се радвам, че все пак има такова нещо и ще бъде в услуга на родителите.
Дано и цените са поносими, сигурно има такива, avicom, това мисля, че ще е доста подходящо за вас.

# 572
  • Мнения: 1 710
Момичета, моля ви, ако някой от вас може да пусне нова тема - прегледайте добре старите и вижте информацията, която ще ви е важна. Тази тема стана вече близо 30 страници. Ще съм ви благодарна да го направите. Моя нет на работата е много слаб и ще се измъча, а вкъщи не знам дали ще успея. Ако не става - ще опитам аз. Благодаря.

# 573
Здравейте Avicom,
Пиша Ви по-подробно за мен и музико-терапията.
Завършил съм Музикалната Академия , работил съм с Младежкия оркестър в София и после като преподавател по виолончело в Претория, ЮАР. В съседство с моята школа имаше кабинет за работа с деца с увреждания и колегите бяха учудени, че постигат по-добри резултати, когато с моите ученици репетираме леки класически пиеси. Заинтригувах се и започнах да чета, всичко което излиза по-тази тема.Постепенно интереса ми стана професионален и посетих техни центрове за работа с деца, страдащи от аутизъм. След завръщането ми в България записах Магистърска програма в Нов Български Университет.
У мен постепенно се оформи разбирането, че децата трябва да се почустват удобно първо в своя свят и  за да пожелаят да общуват терапията трябва да им предложи ненатрапчиво нещо по- различно и по- приятно от усещанията досега.
Определена музика, в приятна среда постига по-добра нагласа за слушане, а да различават шума и звуците е първата стъпка към възпроизвеждането им.
Децата имат по-добра нагласа за връзка, с това което става около тях, намаляват повтаряемостта в говора и движенията,
изискват повеяе внимание и са любопитни макар и за кратко.
Работя категорично само с едно дете индивидуално, съобразявайки се с неговите възможности и най-вече желания.
Знам, че имат добри и лоши дни и че резултат не е светкавичен,не лекувам аутизъм,старанието ми е насочено към намаляване на негативите му.
Благодаря Ви за вниманието, което ми отделихте.
Можете да се свържете с мен на хххххххххххххххххххх от 9 до 17 часа.
Анатоли

Желателно е телефони да си разменяте на лични, за да не стават злоупотреби!

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 23:11 от Mama Igi

# 574
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Момичета и момчета, ще пусна след малко нова тема, но сега нямам време да преглеждам за неща, които биха могли да се включат в списъка на първия постинг, затова само ще дам линк към старата тема. Ще съм благодарна на всеки, който ми прати на ЛС линк към нещо, което иска да бъде включено в списъка.

По повод на запека, за който Desi говори на предната страница - малко съм позабравила вече, но май се свързваше предимно с кандидата. А че се задържат токсините, то е ясно. Моето дете пък имаше обратния проблем - хронично разстройство, което излекувахме с диетата, сега си ходи съвсем нормално по нужда.

# 575
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313471.new#new

Общи условия

Активация на акаунт