За консултантките в България

  • 2 736
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мислиш ли ,че само с  курс от два месеца ,ще можеш да бъдеш полезна със съветите си....и ще ни препоръчаш най доброто за нашите кожи? Thinking

# 31
 Peace Съгласна съм , че навсякъде е различно , наистина не знам как ще е в нашия магазин, но аз съм амбицирана да помагам Simple Smile просто може да съм изключение Simple Smile Надявам се да съм полезна. А за мострите Винаги можеш да си поискаш, и не трябва да ти отказват поне това е политиката на нашата фирма. Има управители ако случайно откажат консултантките. Целта на консултантките е клиента да се чувства доволен от покупките си... Това е!
Вече клиентите сами си решават дали да ги слушат или не. Пък и никой не може да ти даде отговора на въпроса. Отговорността остава на клиентите. Така е и  в психологията Никой не ти дава отговора просто ти дава алтернативни решения ти избираш най доброто решение.

 Решенията за покупката е само на клиента  Laughing
 Flutter


А ти колко време предлагаш да е обучението, ако имаш идея как обучението да е по добро сподели го може да го взема от внимание
Винаги може да има недоволни и по знаещи от теб, но човек се учи цял живот и ще бъда благодарна ако някой клиент ми помогне да науча още нещо. Аз ще предложа според мен най доброто твой е избора, не мой

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
С последните  ти две изречения ,съм по съгласна.... Simple Smile

# 33
# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Колкото пъти съм поискала мостри, не ми отказват, но  все се оказва, че са свършили.  Wink

Попадали ли сте подобна гледка из Бюти зоните- младо момиче се гримира от-до с мостри от магазина - фдт, спирала, сенки, червило.. всичко, което е от класа на Диор, Ести Лаудер...
Накрая се полива обилно с тестера на някой Шанел и си продължава невъзмутимо "шопинга".  hahaha Joy

# 35
  • Мнения: 3 459
От тук получавам много повече информация. Не се доверявам на консултантки.
Именно  Peace

# 36
  • Мнения: 9 865
Моля ви не прехвалвайте и аптекарките! Допускам, че пишман-консултантките на бюти магазините са полу-грамотни по отношение на химия, съставки на продуктите, таргети на отделните марки или серии... и като ги питаш нещо те ти отговарят като навити пружинки, почти едно и също за всеки продукт. Обаче в една от тези аптеки-дрогреии, освен на ужасно нелюбезната касиерка, се натъкнах и на една интересна консултантка. (споменавала съм и преди) Уж ме пита дали имам нужда от помощ и се върти около мен и на молбата ми да направи сравнение м/у два шампоана, да ми каже повече за този дето не съм го ползвала, тя учудено взкликна "Ма, какво да ви кажа?", викам "Мерси, довиждане!". Поне да се беше постарала да измисли нещо за мозъка... знам ли?!  Crazy

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
По мое скромно мнение,за да препоръчаш продукт,би трябвало да си го ползвал лично и в зависимост от типа кожа който имаш да изкажеш мнение.Да следиш мненията на редовните клиенти за отделните продукти.....да си на ясно със съдържанието на крема и да прецениш ,тези съставки дали са подходящи примерно за клиент с чувствителна кожа......и куп други неща....С научени фрази и зубрене на съставки не става.... Wink

# 38
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
По мое скромно мнение,за да препоръчаш продукт,би трябвало да си го ползвал лично и в зависимост от типа кожа който имаш да изкажеш мнение.Да следиш мненията на редовните клиенти за отделните продукти.....да си на ясно със съдържанието на крема и да прецениш ,тези съставки дали са подходящи примерно за клиент с чувствителна кожа......и куп други неща....С научени фрази и зубрене на съставки не става.... Wink

много то4но Peace

# 39
  • Мнения: 3 314
От тук получавам много повече информация. Не се доверявам на консултантки.
Именно  Peace
     Peace

# 40
  • Мнения: 8 462
Обикновено тръгвайки да търся нещо предварително съм се информирала, изчела съм разни брошурки и други неща из нета и търся нещо определено. Винаги, абсолютно винаги установявам,че така наречените консултантки не знаят и една десета от това, което съм прочела./макар да съм с пълното съзнание,че прочетеното не ме прави специалист и съм пълен лаик/ Joy
Примери:
-Не знаят разликата между физични и химични филтри при слънцезащитните, как ли пък не да ми кажат, кои от кремовета са с физични, кои с химични. На въпроса ми кой крем е с физични, ми бе отговорено-Ама те всички са хубави, нали са за бебета. Това в аптека. ooooh!
-Когато попитам за крем без парабени, ме питат,какво е това????
-Повтарят заучени фрази, например кремът със защитен фактор се ползва 24 часа. На въпроса ми, кому е нужно това, кремът да ме защитава и през нощта от слънце, ми отговарят,че било добре за кожата. Колко е добре, разбрах наскоро, от една друга тема за вредностите в козметиката. Mr. Green А и сами може да прецените, повече ненужна химия по-добре ли е.
Такива са повечето консултантки.
И бюти зоните не правят изключение. Напудрени кукли, които стоят като мумии в някой ъгъл.
Една такава кукла от бюти зоната ми отговори, че щом парфюмът - лимитка, за който питам, е изчерпан, повече няма да се появи. Явно си мисли,че лимитираните серии се продават само тук и само в рамките на 2 седмици. Може би трябваше да и кажа да отвори разни сайтове и да види , как лимитки се продават с години, преди да бъдат спрени от производство.
На въпрос, защо един парфюм е с две различни опаковки, да не би да има някакъв нов вариант, едно момиченце ми каза- ауу,не бях забелязала. Амии,не знам.
Изводът е ясен. Консултации, ...но не с консултанта. Stop Търсете други източници! Laughing
І

# 41
  • Мнения: 7 723
Моля ви не прехвалвайте и аптекарките!...
Няма по- лошо нещо от аптекарките.
Това са фармацевти, на които им се иска да са и търговци.
Не мисля, че двете понятия се побират под общ знаменател... Crazy

# 42
  • Мнения: 454
Не знам от къде пазарувате, но аз от доста време си купувам от Beauty Zone в Сити Центъра и винаги ме обслужва една и съща жена. Никога не ми е "пробутала" някакъв крем, аз казвам какво ми трябва, тя се замисля, предлага ми поне 2 варианта, дава ми тестери и след няколко дена знам какво да си взема. Наистина е гадно да се слагат всички консултанти под един знаменател. А в крайна сметка, вас кой ви кара да се връзвате и да купувате каквото ви дават?

# 43
  • Мнения: 264
Пазарувам точно от Beauty Zone и ми е много интересно къде някой е казал, че купува на сила под натиск Whistling Все пак смятам, че сме достатъчно запознати хора, за да знаем компетентни съвети ли ни дават или не  Peace

# 44
  • Мнения: 3 695
същото мога да кажа и аз, мисля, че всички тук говорим за големите магазини където се предполага, че консултанта ще знае как да ти помогне - има толкова много продукти нормално е да имаш нужда от информация за различните козметики - затова и те са назначени там

моят коментар за това как показвах на една консултантка как се прави теста на Клиник беше точно в Beauty Zone в Мола  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт