Съседите ме побъркват

  • 5 346
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
 Все пак е дете какво да се прави с времето ще свикнеш.
Въпреки,че бабата може да се опита да му обясни,че има и други хора.Но като чета как ти е затворела вратата
явно няма да има обяснения май ще трябва да сменяте квартирата.Дано да попаднете на по точни съседи

# 16
  • Мнения: 676
Напълно разбирам как се чувстваш. Съседите над нас са същите. Имат две прекрасни момиченца, които явно са доста палави. Изобщо не ми пречат през деня, когато бягат по теракота и вдигат шум с играчките - все пак са деца. Аз още нямам деца, но много искам да имам и самия шум и гласчетата им ме радват.
Само че сутрин е нещо ужасно. Започват още от 5-6ч. и явно никой не им прави забележка, а шумът е ужасен точно, когато на човек най-много му се спи и е изморен. През деня и вечер не ми пречат, но сутрин наистина ме побъркват. А този сутрешен шум дори в повечето случаи май не идва от дечицата, а от майката, която ходи с токчета по теракота и ми идва да се кача и да й вдигна един хубавичък скандал.  #2gunfire Но не съм конфликтна личност и не искам да се разправям.
Лошото обаче е, че редовно ходя недоспала на работа, а това се отразява и на работоспособността ми.

Не знам какво да те посъветвам. Аз самата не съм намерила никакво разрешение на въпроса. Ако са разбрани хора - да приказваш с тях съвсем човешки и да им обясниш, че поне сутрин имаш нужда от спокойствие. Но щом са ти затворили вратата под носа - едва ли ще стане нещо съществено.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Не знам какъв съвет да ти дам, освен да се заредиш с търпение и да си внушаваш, че не го чуваш.. Бабката е постъпила доста грубо като ти е затворила вратата, но пък иначе децата са си такива - шумни. Поне сте на квартира и ако ви побърква прекалено, можете да я смените.
Нас от много дълго ни тормозят съседските дечица. Измислили са някаква игра с нещо като табуретка или стол на колела и по цял ден го търкалят от единия край на стаята до другия. Много е досадно вечер, когато си изморен на главата ти да минава това по 100 пъти, сякаш живееш под трамвая...
Не съм се оплаквала, защото живот и здраве и ние ще си имаме бебче, което сигурно ще реве посред нощ... та ... опитвам да проявя разбиране.
трудно е, но.. медитирай, мисли си за хубави неща.  Peace
Желая успех!  Hug

# 18
  • Мнения: 347
Ооо, Либи  , тя през седмицата сутрин яко си тътри краката по пода, но аз тогава така или иначе ставам рано за работа и не ми пречи. saxophone , от три месеца се опитвам да си внуша, че не ми пречи, че трябва да се науча да не го чувам, защото е малко детенце, че и моето дете вероятно един ден ще пречи на някого, че преигравам ... Просто тази сутрин ми дойде малко в повече, защото ми се спеше и затова така се получи. Даже вече ме е срам, че изобщо пуснах тази тема, след като попаднах на няколко много тъжни теми тук, пък аз занимавам хората с моите глупости.

# 19
  • София :(
  • Мнения: 215
Хубавото е, че е дете , някак маже да се оправдае - не разбера  все още , енергията му е в излишък и т.н. - съседското момченце - като си отвори очите сутрин почва да реве и да се тръшка и до към 21 - 22 ч. няма спиране. Да им е живо и здраво , въпреки че на двете му сестрички близначки гласчетата не им се чуват. Нооо съседката от горния етаж ме изкарва от всякякво равнонесие - я има 50 кила с напоения дюшек, я няма и толкова, но по 24 часа в денонощие тази жена препуща като подкована слоница или като нацист на парад - вие си харесайте сравнение. Първоначално много се дразнех, сякаш слухът ми беше концентриран в тези звуци, сега вече изобщо не се впечатлявам, стига разбира се да не запрепуща  в 3 посреднощ. Ама какво да я правя - така си ходи , а явно страда и от базсъние. Сигурно и на нея не и е хубаво, добре , че като заспа и топ не може да ме събуди без моето съгласие  Grinning

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
На мен ми го бяха пробвали тоя метод с музиката -  цяла нощ чалга, ама не за отмъщение, а от простотия.  Към 5 ч. си легнаха и щом бебето се събуди лепнах 4 тонколони в редица и им пуснах малко Дет метъл.  Mr. Green 
Чудесна идея  Peace

# 21
  • Мнения: 607
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 946
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

И какво ще каже на полицията?   newsm78  Че съседското дете ходи шумно? Тича из стаята..?  Joy

# 23
  • Мнения: 750
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

# 24
  • Мнения: 2 401
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.

 Joy Joy Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 946
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

Въпрос на гледна точка, но не мисля, че това е правилно - да се отвръща на лошото с лошо. Води единствено до ескалиране на проблема.  Naughty

# 26
  • Мнения: 205
Колкото и възпитани да са родителите, не можеш да обясниш на едно малко дете да не ходи, да не скача, да не тича, защото вдига шум.Спомням си като бях малка какво мъчение бе за мен да стоя на едно място.Знам, че е неприятно, но не може да се направи нищо.Виж, ако възрастни хора съвсем осъзнато вдигат шум, тогава нещата са съвсем различни....

# 27
  • Мнения: 529
Е, ако детето тряска нещо в пода или по парното, можем да говорим за възпитание на родителите, но за обикновен шум не съм съгласна, сама е го разбереш когато станеш майка ...

Нас от много дълго ни тормозят съседските дечица. Измислили са някаква игра с нещо като табуретка или стол на колела и по цял ден го търкалят от единия край на стаята до другия. Много е досадно вечер, когато си изморен на главата ти да минава това по 100 пъти, сякаш живееш под трамвая...
Не съм се оплаквала, защото живот и здраве и ние ще си имаме бебче, което сигурно ще реве посред нощ... та ... опитвам да проявя разбиране.

Хубаво е да проявяваш разбиране и да се надяваш друг да не ти се кара за шума, обаче ако всеки човек по време на ремонт си слага шумоизолация на пода (не струва скъпо), ще спести доста главоболия на съседите си. Обаче май не сме свикнали да мислим за това...

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
  Оплачи се в полицията. Кажи, че цяла седмица работиш и през укенда искаш като всички хора да си починеш . Може пък да се стреснат,ако имат респект от полицията.
 Пиши какво е станало.
Мислиш ли,че полицията ще се занимава с децата да не си играят събота и неделя....? Simple SmileТова дете във всички стаи ли тича....,та толкова ти е шумно?

# 29
  • Мнения: 750
Не се оставяй съседите дате побъркат.
Побъркай ги ти!

Въпрос на гледна точка, но не мисля, че това е правилно - да се отвръща на лошото с лошо. Води единствено до ескалиране на проблема.  Naughty
Явно незнаеш,че може да накараш някой 'тихо' да се побърка! Wink
Не е нужно да му запалиш двора или да пукнеш тонколоните! Sunglasses
Има начини....има! Whistling

Общи условия

Активация на акаунт