Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 356
  • 330
  •   1
Отговори
# 300
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
А като размери как е този инхалатор?
В последната брошура на метро не видях, сега отивам да търся пак. ТСМ избрах, защото лекарката и каза, че е добър като размери и върши добра работа. Вие какви ползвате?
Не искам да вземам по-скъп, защото засега не се е налагало да правим инхалации, но при мото питане лекарката каза, че е добре да правя с физиологичен разтвор, когато започне да прокашля, та затова ми и препоръча по-лаишки инхалатор.

# 301
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз този път като, че ли успях! Hug Не искам да се хваля, защото може би малката изобщо да не е била болна, а от зъбите, че сега и никнат кътници и да и е протекло нослето. НО и правя инхалации с физиолог. р - р. по 3 - 4 пъти на ден и и давах едни хомеопатични хапченца за засилване на имунната система, а също и Вит. Ц и Противоалергичен сироп, както и много витамини и учудващо на втория ден сополите спряха.
А за Вентолина исках да ви кажа, че не е никак безвреден - отразява се на сърцето. Те затова и когато се налага по чест и продължителен прием приемат дечицата в болница. Ако си пазите листовката на Вентолина от кутията- прочетете на нея  през колко часа може да се дава при по тежките случай или се обадете на лекар. Аз например на моята като и правя инхалации, ги правя на не повече от 4 часа, дори инхалациите не може да се правят по често. А ако се пие сиропът мисля, че приемът му беше на 6 или 8 часа, защото в кръвта се задържа по дълго време.

Мартини и една приятелка търси такъв небулайзер, че май излизат по евтино, ако намериш пиши откъде. Тук при нас наблизо има магазин на ТСМ и като се оправи днес или утре врмето ще излезем и ще попитам дали имат.

# 302
  • Мнения: 504
Кото размери Омронът, който видях беше много компактен и струваше 120-130 лв, ако не ме лъже паметта. Но беше в някоя от предишните метровски брошури. Ние ползваме един "огромен" Омрон. Е, не чак толкова, но има капак отгоре , който се отваря и в пространство вътре му се събират всички джаджи. Това го прави не много удобен, много ми е писнало от него, но разпрашава прекрасно разтвора, а и ни е настолен уред, за съжаление.
Щом вашето положение е такова, че може и да не се стигне до инхалация, пък и тя ще е с физ. р-р май наистина няма нужда да се изръсваш за профи апарати. Дано хич и не ви трябва като го купите. Wink

# 303
  • София,
  • Мнения: 4 267
А като размери как е този инхалатор?
В последната брошура на метро не видях, сега отивам да търся пак. ТСМ избрах, защото лекарката и каза, че е добър като размери и върши добра работа. Вие какви ползвате?
Не искам да вземам по-скъп, защото засега не се е налагало да правим инхалации, но при мото питане лекарката каза, че е добре да правя с физиологичен разтвор, когато започне да прокашля, та затова ми и препоръча по-лаишки инхалатор.

Ами чесно да ти кажа аз си купих съвсем обикновен - те даже всичките са еднакви и като размери и като форма, аз поне съм виждала няколко - така, че като че ли нямат разлика. Но да ти кажа ако ще купуваш си взими наистина нещо, което ще ти върши работа. И гледай задължително вътре да има повече принадлежности - напр. две маски за лице малка и голяма, както и накрайници за нос. Аз даже  мисля да си купа и още две тръбички за да може и двете деца да го ползват. Моят инхалатор не е от евтините, ама когато ни трябваше и то спешно никъде не намерихме по евтин, та се принудихме да го купим, но не съжалявам - защото от тогава почти не съм спряла да го ползвам, в смисъл че той си изби ралите стократно. Малката само да кихне и го вадя веднага, много я облекчава, дори когато е само с хрема.

# 304
  • Мнения: 1 434
Ако пристъпа  е много  тежък   и   инхалацията с небулайзер  със  вентолин просто не помага и детето продължава   да кашля и се задушава  е препоръчително да се даде едно хапченце  метилпреднизолон  . Със него всичко приключва  ...но     изрично казвам ако   инхалацията на 4  4аса не помага  само тогава ...

Задължително  е   да    разполагате с небулайзер ,физ.р-р(ако нямате на момента ,може и    вода),вентолин за инхалация,метилпреднизолон (бях се заредила както  със    урбазон за мускулно поставяне  така и със  хапченца)
Хапченцата  действат изключително  бързо  ...просто пристъпа   отминава  Hug  bouquet

# 305
  • Мнения: 636
А дали е достатъчно 1 хапче.Ние при тежък пристип сме пили по схема метилпреднизолон.

# 306
  • Мнения: 1 434
Миналата зима  ..беше направил много  тежък пристъп  ,правя инхалация ,вентолина грам не помага   и той се задушава  боже   ревнах аз  викам край отиваме във  болницата пак ,възможно най  4ерния сценарий  Sad  Звъня нали4ната лекарка обяснявам колко инхалации съм направила и тя казва бягай да  купи6 метилпреднизолон   мисля 4е дадох хап4е и половина  стрити  с малко сок   - пристъпа из4езна .Разредих инхалациите  и така,затова  човек  е по добре  да е подготвен отколкото да се чудиш  какво да правиш  Peace

# 307
  • Мнения: 11
Здравейте момичета . Имам дете с астма от 3ри години до момента е влизала в болница 3ри пъти като последният беше преди седмица не съм купувала инхалатор и сега реших да купя препоръчайте някой модел и знаете ли дали от З.К. се отпускат с някакво намаление? Предварително благодаря Heart Eyes

# 308
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте момичета . Имам дете с астма от 3ри години до момента е влизала в болница 3ри пъти като последният беше преди седмица не съм купувала инхалатор и сега реших да купя препоръчайте някой модел и знаете ли дали от З.К. се отпускат с някакво намаление? Предварително благодаря Heart Eyes

Ами чесно да ти кажа не съм чувала такова нещо! Каква здравна каса  Mr. Green тия гледат да орежат всичко Sick

# 309
  • Мнения: 11
Ами чесно да ти кажа не съм чувала такова нещо! Каква здравна каса   тия гледат да орежат всичко

Това ми го каза лекарка в болницата като я попитах какъв инхалатор да купя тя ме попита дали е диспансеризирана и като казах да тя каза да говоря с нея и че има намаление от З.К. От З.К. ми казаха по телефона че няма но ... те се чудят как да те отрежат за всичко . Така едвам взех безплатен флексотит преди време Whistling

# 310
  • Мнения: 658
нЕ, ЗК НЕ ПОЕМА ИНХАЛАТОРА, САМО ФЛЕКСОТИДА, ВЕНТОЛИНА-НЯКАКВА ЧАСТ БЕШЕ ОТ ЦЕНАТА НЕ ПОМНЯ КОЛКО
и  НИЕ ВЕЧЕ ВТОРИ ДЕН СМЕ СЪС СПАЗМИ, ДАЖЕ ПРЕДИ ПОЛОВИН ЧАС  МИНА ПОРЕДНИЯТ
фЛЕКСОТИДА МИ Е СВЪРШИЛ, А АЗ НЕ СЪМ РАЗБРАЛА, СИГУРНО ВЕЧЕ 2-3 ДЕНА  ДАЛИ ОТ ТОВА ЗАПОЧНАХА ПАК ПРИСТЪПИТЕ , ИЛИ НЕЩО ГИ ПРОВОКИРА, НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ - НАВЪН КАТО ИЗЛЕЗЕМ-НЯМА ПРОБЛЕМ, В КЪЩИ ooooh!

# 311
  • Мнения: 737
Явно у вас е проблема-дом.любимец,дом.прах и т.н.
Трябва да го тествате за алергия.

# 312
Здравейте,
Аз също ползвам ОМРОН, страхотен е! От две инхалации, малката става друг човек, много ми помага и откакто го купих не се е налагало да влизаме в болница.Препоръчвам го на всички нуждаещи се. И ви съветвам, НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ ЗА ТСМ. Не си струва.
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=1 … mp;SID=1&LG=2

# 313
  • Мнения: 11
Мерси за отговорите момичета . Желая здраве на всички дечица Praynig

# 314
  • Мнения: 872
И ви съветвам, НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ ЗА ТСМ. Не си струва.
И аз съм на това мнение, имам и на ТСМ. Вярно ,че веднъж спаси положението, но по-добре някакъв друг.

Общи условия

Активация на акаунт