За яслата

  • 3 349
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 611
arrows , детето което описваш има всички симтпоми на хиперактивност с дефицит на внимание.Това е състояние ,а не липса на възпитание. Прочети нещо по въпроса и не излагай детските учители, че направо ме е яд да те чета. Изследванията показват ,че около 3 процента от децата са хиперактивни. Така че в всеки клас или група може да има поне едно такова дете.

И кво предлагаШ да направя? Да го оставя да ми проваля Часа ли?  Crazy

# 76
  • Мнения: 607
 

Не мога да ти кажа, зависи от много неща, но мисля, че никой не може да ти провали часа. Ако поднасяш материала интересно, децата ще гледат и  слушат само теб, а онова `проблемното` детенце  го остави да си прави нещо ,каквото иска, в границите на разумното.
 За колко големи деца става въпрос и часове по кой предмет?

# 77
  • Мнения: 3 611


Не мога да ти кажа, зависи от много неща, но мисля, че никой не може да ти провали часа. Ако поднасяш материала интересно, децата ще гледат и  слушат само теб, а онова `проблемното` детенце  го остави да си прави нещо ,каквото иска, в границите на разумното.
 За колко големи деца става въпрос и часове по кой предмет?

С другите деца няма проблем, на всиЧки им е интересно... но вьпросното се стреми да ги zаинтригува _ вика ги да гледат преz проzореца, мьЧи се да дрьнка на пианото, другите се раzсейват... Става вьпрос zа Час по муzика при 4_ 5 годиШни.
Там е работата, Че то прави неЩата, така Че да преЧи...
Мисля, Че родителите му би трябвало да го науЧат, Че има граници и не всиЧко е поzволено. Няма кой да му играе постоянно по свирката. Най_ малко пьк аz.

# 78
  • Мнения: 607

 
Мисля, Че родителите му би трябвало да го науЧат, Че има граници и не всиЧко е поzволено. Няма кой да му играе постоянно по свирката. Най_ малко пьк аz.
[/quote]

   Да , съгласна съм, че това дете трябва да разбере, че всичко има граници. Ето това е трудното. Ето затова е трудна нашата професия. Затова сме педагози, затова сме учили толкова години,за да знаем как да постъпваме в такива ситуации. А възможно е и самите родители да не могат да се справят с буйното си дете и да разчитат на това ,че ти си длъжна да се правяш. Поговори с тях приятелски,добронамерено. Първо им изтъкни хубавите черти на тяхното дете,не може да няма такива! Ако искаш даже кажи им колко много ти е симпатичен( дори и да не етака). Ние трябва да показваме на родителите че обичаме техните деца, иначе за какво сме там! И след като ги настроиш положително към себе си, тогава с мил тон кажи ,че ти е трудно да провеждаш часовете, защото той пречи ,отвлича вниманието на децата и т. н. и ги помоли да поговорят с него. То едва ли с един разговор ще променят детето ,но сигурно и  другите учители са им казали същото. Дано пък да вземат мерки.Защото иначе той от година на година ще става все по-неконтролируем.

# 79
  • Мнения: 845
В нашата ясла на видно място е поставен дневния режим на децата.Заниманията които се правят през деня.
След задължителните занимания винаги има игри за раздвижване.След което което децата играят свободни игри.
И при нас е така. И колкото пъти съм го вземала и то все по различно време се е чувало детски глъч. Сутрин моето дете винаги се пързаля на пързалката или се люлее на люлката, докато стане време за закуска. А за това, че децата стоят по столчетата от време на време е възможно. В нашата група има и големи и малки деца. Над 2 годишните се занимават с пластелини, лепят, рисуват, а малките за да не им пречат вероятно ги карат да слушат-това си е мое предположение все пак. Като го вземах на обяд винаги лелките излизаха с по един чувал с играчки и ги подменяха с други, за да не им е скучно на децата.
БО-май много се разводни темата ти. Все пак твоето питане беше за деца от 1 до 3 годинки, а не за такива, които посещават градина.

# 80
  • Мнения: 765
Моето момченце ходи на ясла от три седмици.
Сутрин в никакъв случей не може да стои на столче,защото той се съдира от рев. Гледам,че повечето дечица плачат също. С влизането госпожата го гушва и започва да го забаламосва. Другите дечица си играят на килимчето или си разнасят разни играчки. Има по пейката,  на килима, на пързалката. навсякъде има дечица. Столчетата им са прибрани под масичките.
В тази ясла, практика е , първия ден майката да стои с детето, за да опознае без притеснение помещенито и хората вътре.
Обясниха ми, че режимът им е следния/питах за всичко и разгледах всичко/:
-сутрин се събират до към 8:30
-правят импровизирана гимнастика
-папкат
-гърнета и приказки след това
-свободна игра и разни музикални забавления и рисуване и игри-редиват ги по график
-обед
-папкат и започват свободна игра и песнички до идването на родителите.

# 81
  • Мнения: 2 018
arrows прочети отново началото на темата и си помисли, преди отново да се впускаш в обяснения относно, кое дете е "гаменче", "асоциално" и т.н.
Начинът ти на изразявяне буди в мен съмнение относно твоят професионализъм. Ако не съм права, моля да бъда извинена! Ще ти бъда много благодарна, ако ми спестиш поредния си пост!

# 82
  • Мнения: 3 611
arrows прочети отново началото на темата и си помисли, преди отново да се впускаш в обяснения относно, кое дете е "гаменче", "асоциално" и т.н.
Начинът ти на изразявяне буди в мен съмнение относно твоят професионализъм. Ако не съм права, моля да бъда извинена! Ще ти бъда много благодарна, ако ми спестиш поредния си пост!

Бо, темата, каквато и да е била в началото, се променя, разШирява, разводнява и пр. Така е не само с твоята, ми с всички...
Пьк ако смятаШ, че всички деца са еднакво умни и разбрани...
браво.  Laughing

# 83
  • Мнения: 9 052
arrows , детето което описваш има всички симтпоми на хиперактивност с дефицит на внимание.Това е състояние ,а не липса на възпитание. Прочети нещо по въпроса и не излагай детските учители, че направо ме е яд да те чета. Изследванията показват ,че около 3 процента от децата са хиперактивни. Така че в всеки клас или група може да има поне едно такова дете.

Танюшка, а някой раzвихрен пубертет и той ли е с хиперактивност и дефицит? А някой по агресивен шофьор, а някой пиян простак ... Писна ми от това всяко невъzпитано или темпераментно или иzнервено дете, което не е научено , чЕ zемята не се върти около него и че може да привлече внимание и по друг начин, освен като прави напук да се нарича "състояние". Как пък иzведнъж такава епидемия от състояния? Според мен има епидемия от прекалено zаети родители нямащи време zа децата си и иzнервени и невъzпитани деца .

# 84
  • Мнения: 607
 jabata_dil ,   хиперактивността може да протече през целия живот на един човек .  Специалистите са дали названието `хиперактивност`, не за да оправдаят поведението на тези хора, а за да се назове проблема, да се систематизира информацията по въпроса и да се прави нещо полезно за тези пациенти.  Съгласна съм,че точно тези деца имат най-голяма нужда от възпитание. Възпитание ,дисциплина , най-различни терапии.

# 85
  • Мнения: 9 052
jabata_dil ,   хиперактивността протича през целия живот на един човек. Специалистите са дали названието `хиперактивност`, не за да оправдаят поведението на тези хора, а за да се назове проблема, да се систематизира информацията по въпроса и да се прави нещо полезно за тези пациенти.  Съгласна съм,че точно тези деца имат най-голяма нужда от възпитание. Възпитание ,дисциплина , най-различни терапии.

аz не каzвам, че такъв проблем не съществува, а чЕ диагноzата се раzдава с твърде лека ръка. Ето например ти по описана случка от нета съдиш zа дете, беz да zнаеш нито неговото семейно състояние и среда, нито неговите навици, нито неговото ежедневие и не поzнаваш историята на раzвитието му поне в последните 2 години.
Едно дете може да е най лъЕчzарното и дружелюбно същество и след 1 г. при която не си го виждал , след раzвод на родителите му и преживени тежки моменти , да е дистанцирано, недружелюбно , нервно, агресивно и какво ли не. Но то не е хиперактивно, то има нужда просто да намерис табилност в живота си, да види майка си zаета несамо с прехраната и делата zа раzвод ,а и играеща с него, да види баща си не враждебен и като чужд човек ,а да кара колело с него ...
ПРосто недейте спекулира така с таzи хиперактивност. Не всеки, който има проблем и не се вписва в рамките в момента е със синдром на хиперактиовност и дефицит на концентрация.

# 86
  • Мнения: 607

Днес например,  едно супер асоциално дете 10  мин. след zапоЧването на Часа реШи, Че не му се стои ...
Как на всиЧки им е интерсно да пеят песниЧки, свирят с муz. инструменти, да играят хорца... а само на "вьпросното" му се Ще преz това време да се вре под стола, да бяга иz стаята (като Че ли Ще трьгна да го гоня), да се мьЧи да докопа пианото, да си трьгва когато му скимне....

jabata_dil ,  гореописаното дете  на мен лично ми прилича на хиперактивно, това не пречи да е и невъзпитано.
Може и да греша. Но да не разводняваме темата.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 18:49 от Танюшка

# 87
  • Мнения: 607
jabata_dil ,   хиперактивността протича през целия живот на един човек. Специалистите са дали названието `хиперактивност`, не за да оправдаят поведението на тези хора, а за да се назове проблема, да се систематизира информацията по въпроса и да се прави нещо полезно за тези пациенти.  Съгласна съм,че точно тези деца имат най-голяма нужда от възпитание. Възпитание ,дисциплина , най-различни терапии.

аz не каzвам, че такъв проблем не съществува, а чЕ диагноzата се раzдава с твърде лека ръка. Ето например ти по описана случка от нета съдиш zа дете, беz да zнаеш нито неговото семейно състояние и среда, нито неговите навици, нито неговото ежедневие и не поzнаваш историята на раzвитието му поне в последните 2 години.
Едно дете може да е най лъЕчzарното и дружелюбно същество и след 1 г. при която не си го виждал , след раzвод на родителите му и преживени тежки моменти , да е дистанцирано, недружелюбно , нервно, агресивно и какво ли не. Но то не е хиперактивно, то има нужда просто да намерис табилност в живота си, да види майка си zаета несамо с прехраната и делата zа раzвод ,а и играеща с него, да види баща си не враждебен и като чужд човек ,а да кара колело с него ...
ПРосто недейте спекулира така с таzи хиперактивност. Не всеки, който има проблем и не се вписва в рамките в момента е със синдром на хиперактиовност и дефицит на концентрация.

  Това е верно. Можеш да го споделиш тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283507.0

Общи условия

Активация на акаунт