Разлика м/у ПМС и бременност

  • 210 108
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
Прогестерона е виновникът за болките в гърдите, а това, че се приема допълнително може да ги засили. Аз по принцип нямам болки преди цикъл, но при прием на утрогестан ме болят ужасно, въпреки отрицателните тестове. Така че вярвай в успеха си и имай търпение до теста!!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 946
Да ви кажа, откакто съм бременна, почти не минава ден да не ми тече кръв от носа. Ей-това си е голяма разлика с ПМС'то.  Peace

# 32
  • Мнения: 3 092
Всички симптоми си бяха като при М.единствената разлика бе че гърдите ми много наедряха и бяха страшно болезнени при допир....и по корем не можех да лежа -все едно че щяха да се пръснат... Embarassed

# 33
  • Мнения: 4 589
И при мен симптомите бяха следните:  коремът ми се наду повече, имах силно напрежение в гърдите, чувствах придърпване ниско долу, което е по-различни от предменструални болки. Плюс това ми се спеше, дразнеха ме миризми, спрях да ям някои неща, а обичам да си похапвам, много често ходене до тоалетната, гадене и топли и студени вълни.
Абе при мен си имаше доста голяма разлика, предвид че моя МЦ трае 3 дни и е без никакви болки.

# 34
  • Мнения: 274
мммм ами да се запиша и аз - преди да разбера, че бях бременна, симтомите си бяха едно към едно с ПМС, даже си го чаках всеки ден с превръзка и в готовност  Simple Smile болезнени и подути гърди - както всеки път, болки в корема и кръста - както всеки път, гадене - както всеки път, главоболие - както всеки път, единствената разлика беше, че нямах апетит, не ми се ядяха сладки неща и не бях нервна изобщо, напротив - дори заспивах права, а преди мц не мога да спра да се храня и съм зверски крива. след закъснението вече разбрах защо не бях нервна и усетих и останалите симтоми като киселини, повръщане и отпадналост, болките не спряха, дори се засилиха, но причината беше друга. както и да е  Wink Успех на всички, които искат бебе  Peace

# 35
  • Мнения: 91
Много по-силни са болките при бременност, освен това ме болеше кръста имах безсъние висока температура и корема ме присвиваше ужасно на периоди, всичко друго си беше като при ПМС...Успех на всички  babydust7

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
добре де...чета аз чета...не съм била бременна досега...ама някак ми се струва че болките по-скоро биха били сходни с ПМС но....да има разлика....съдейки при болките по време на ОВУ и тези преди МЦ...вярно,на едно и също място са, но са много по-различни ..поне при мен...
в този разбъркан ред на мисли- въпросът ми- наистина ли са толкова еднакви??????? newsm78

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 10:29 от nuclearbaby

# 37
  • Мнения: 1 949
добре де...чета аз чета...не съм била бременна досега...ама някак ми се струва че болките по-скоро биха били сходни с ПМС но....да има разлика....съдейки при болките по време на ОВУ и тези преди МЦ...вярно,на едно и също място са, но са много по-различни ..поне при мен...
в този разбъркан ред на мисли- въпросът ми- наистина ли да толкова еднакви??????? newsm78

Както и всичко останало, и тези симптоми са различни при всяка жена - една я боли, друга не, на една й се гади, на друга не... и т.н., и т.н.
Отговарям ти как беше при мен - да, едно и също беше, все едно всеки момент ще ми дойде. Както си ме болят яйчниците преди М всеки месец. Обаче в случая тази болчица продължи така лееееко да напомня за себе си цели 2 1/2 - 3 м.

# 38
  • Мнения: X
А тези,които все пак сте успели да различите симптомите на бременността, спомняте ли си кога започнахте да ги усещате?

# 39
  • Мнения: 1 949
Единственото, което беше особено при мен, е че кафето почна да ми мирише гадно  Sick Това беше още преди закъснението .... Тогава обаче реших, че сигурно тоя път сме уцелили гадно кафе в офиса  Rolling Eyes А иначе много го обичам.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: X
хм,значи ще следя вкуса на кафето  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 152
При мен нямаше разлика. До последно бях сигурна, че си е ПМС, но не би baby_neutral

# 42
Моята колежка като забременя, още преди да беше разбрала тя  всички забелязахме, че налита много повече на кафенце от обикновено даже си купи бурканче с нес  Party Така че според мен кфенцето не е критерий  Naughty
Успех на всички!!!

# 43
  • Мнения: 179
 newsm78 Така като се замисля, от изчетеното, макар че още не съм била бременна, мисля, че може с БТ да се определи разликата. При ПМС, в деня, в който идва М, темепературата пада, а ако има бременност, то тя си остава висока.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
При първата ми бременност нямаше никакви симптоми- нито за бременност, нито ПМС. Единствено коремът ми лееееко се поду и започнах усилено да правя коремни преси  Crazy
Когато съм забременяла втория път, коремът зверски ме болеше. Освен напрежението в гърдите, и кръстът ме наболяваше. Сега това са ми нормалните ПМС  Tired Така че- аз не бих могла да отсея разлики за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт