Фурна на газ-за или против?

  • 15 673
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 777

 Имам печка изцяло на газ от около 5 години и съм много доволна.
Във фурната се пече всичко, така както и ако е на ток.
 В началото трябва да и свикнеш/ както при всяка нова фурна или печка/.
 Пека баници, кексове, пиле на сол и всички друго каквото можеш да се сетиш. Моята е чешка на фирма Mora, мисля че така се пише, и не беше и много скъпа. Сега имат по-нови модели, а има и други марки.
 Относно горните мнения, аз не бих се доверила на изказвания от типа " чувала съм че.....", " някой ми беше казал..." и т.н.

 Успех при избора!


Подписвам се под това мнение .Вече почти 10 години имам печка на газ. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 449
От руски форуми знам(а там, както е известно, са предимно на газ), че НЕ съветват фурната да е на газ. Котлоните-да, но  не и фурната...

# 17
  • Мнения: 1 777
От руски форуми знам(а там, както е известно, са предимно на газ), че НЕ съветват фурната да е на газ. Котлоните-да, но  не и фурната...
A защо и тук сме предимно на газ ,но не съм чула някой да се оплаква. Simple SmileЗа мен няма разлика в яденето дали е опечено на газ или на ток. Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
От руски форуми знам(а там, както е известно, са предимно на газ), че НЕ съветват фурната да е на газ. Котлоните-да, но  не и фурната...
A защо и тук сме предимно на газ ,но не съм чула някой да се оплаква. Simple SmileЗа мен няма разлика в яденето дали е опечено на газ или на ток. Simple Smile
Старата ни печка беше с фурна на газ-печеше перфектно месо,повечето печива също ставаха ОК,но определено не ми печеше добре сладкишите/точно заради регулирането на градусите/......сега взехме с фурна на ток,но газовите котлони си ги исках.....за тях против нямам.

# 19
  • Мнения: 1 777
Явно си зависи от печката.Моята фурна мога да си я наглася на колкото градуса искам и добре ми изпича сладкишите и питките. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 505
Аз в предната си квартира тук ползвах фурна на газ и наистина не пече равномерно и яденето не е толкова вкусно както на ток,но пак за котлоните гласувам с двете си ръце,страшно сам доволна и в момента сме с изцияло газова печка,но фурната не я използвам и затова се наложи да си купим само фурна на ток.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
5 години ползвах фурна на газ. Въобще не ми харесваше как пече. Сладкишите ставаха отврат. Не бих си купила втори път такава.
Котлоните на газ са друга работа  smile3521

# 22
  • Мнения: 19
Майка ми има печка изцяло на газ от около 3 години. Тя ме запали и аз си взех зимата Indesit с 4 газови котлона и фурна на газ. За нищо на света няма да я сменя. Намалява драстично сметката на тока и нямам никакви забележки към регулирането на температурата. Много съм доволна и при условие че сте централно газоснабдени направо ще е грехота ако не се възползваш.
Успех  Grinning

# 23
  • Варна
  • Мнения: 441
Газта не повлиява по никакъв начин на миризмата на нашите гозби, като свикнеш как да си нагласяш температурата няма проблем с печенето, малко по- силничка е. Говоря за природна газ, не за пропан- бутан в бутилки, за която е и въпроса на авторката. Природната газ е много по- безопасна от пропан- бутан в бутилки.
Правя всевъзможни сладкиши в нея, опичат се чудесно.
Това за гръмването щях да го разбера донякъде, ако го беше казала баба ми  Shocked. Всяко нещо, което не се поддържа правилно може да гръмне, колко гръмнали ел. бойлери даваха по телевизията?
Проблема е, е в България има много малък избор на газови фурни за вграждане. Ние намерихме Аристон.
Много е икономично да се готви на газ, препоръчвам го  Peace.

# 24
  • Мнения: 3 830
Не знам защо, но ме е малко страх от газта. Имаме комбинирани котлони на газ и на ток, но фурната е на ток.
Аз предпочитам фурна на ток Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 026
Взехме си печката да е с комбинирани котлони, но фурната е на ток. Нещо ни беше страх.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не знам защо, но ме е малко страх от газта. Имаме комбинирани котлони на газ и на ток, но фурната е на ток.
Аз предпочитам фурна на ток Simple Smile


Много даже ме е страх.Не искам да готвя на газ,не ми харесват ястията,сготвени на газ.Предпочитам на ток.

# 27
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Газта не повлиява по никакъв начин на миризмата на нашите гозби, като свикнеш как да си нагласяш температурата няма проблем с печенето, малко по- силничка е. Говоря за природна газ, не за пропан- бутан в бутилки, за която е и въпроса на авторката. Природната газ е много по- безопасна от пропан- бутан в бутилки.
Правя всевъзможни сладкиши в нея, опичат се чудесно.
Това за гръмването щях да го разбера донякъде, ако го беше казала баба ми  Shocked. Всяко нещо, което не се поддържа правилно може да гръмне, колко гръмнали ел. бойлери даваха по телевизията?
Много е икономично да се готви на газ, препоръчвам го  Peace.

Аз мога да кажа същото и за готвенето с пропан-бутанова бутилка! За безопасността важи същото - все пак тове е нещо, което трябва да се поддържа! При родителите ми от много години се готви изцяло на газ пропан-бутан и никога не е имало проблеми! При това е доста по-икономично и времеспестяващо във всяко отношение!

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Удобна е, защото загрява бързо. Яденето ми никога не е имало различен от очаквания вкус. Неудобството при моята е, че не запича отгоре - например ако правя кекс, макарони на фурна...Ако имаше отгоре реотан... Rolling Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 441
Удобна е, защото загрява бързо. Яденето ми никога не е имало различен от очаквания вкус. Неудобството при моята е, че не запича отгоре - например ако правя кекс, макарони на фурна...Ако имаше отгоре реотан... Rolling Eyes
Нашата има грил на ток. Повечето имат.

Общи условия

Активация на акаунт