Боядисване на яйца с естествени бои

  • 27 325
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Най накрая приключих с боядисването. Боядисах общо 8 яйца в червена боя от люспи от червен лук, като цвета стана хубав тъмно кафяв, но много време ми отне, защото държах по 2 -3 яйца във водата около час и половина. Така си и откарах от 12 на обед до сега. Та за който има много яйца да поядисва, става бавно, но съм доволна!

# 31
  • Мнения: 1 505
Lindita,моля те покажи една снимчица,да видя какво е станало,че аз също опитах едно яичице така,после го потопих в розова боя и стана леко розовко.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 236
  Аз успях единствено да боядисам две яйца в кафяво като ги варих с имераторски ориз  Mr. Green
  С лук имаше леко оцветяване но не достатъчно.

# 33
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita,моля те покажи една снимчица,да видя какво е станало,че аз също опитах едно яичице така,после го потопих в розова боя и стана леко розовко.

За съжаление ни се развали фотоапарата, яйцата са определено кафяви с медночервеникъв оттенък, но наистина трябва да имаш търпение и непрекъснато да ги обливаш с една лъжица докато са вътре във водата, след около час някъде хващат цвят
Аз сварих 3 големи глави червен лук в някъде 400 мл вода, нарязах ги на 4 части всяка и ги варих  заедно с люспите някъде около 35 мин.
После прецедих водата от люспите , която вече беше станала червена на цвят и сложих сварените яйца вътре  но не всички, а на части, но не врящи, а вече охладени.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 21:35 от Lindita

# 34
  • Мнения: 339
Нещо не можах да разбера седят един час в отварата от лук без да ги вариш след като нея си я варила 35 мин или пак вариш и яйзата в отварата newsm78?
оцет слага ли се и ако да кога?

# 35
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Нещо не можах да разбера седят един час в отварата от лук без да ги вариш след като нея си я варила 35 мин или пак вариш и яйзата в отварата newsm78?
оцет слага ли се и ако да кога?

Не, първо си сваряваш яйцата и после ги слагаш във прецедената вода от люспите, където стоят един час като ги заливаш през 5 мин с лъжица и ги обръщаш. Ето и снимка...снимах с телефона



# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ех, че интересно!  Peace

# 37
  • Мнения: 413
Гледала съм баба ми ,която слагаше да вари яйцата заедно с голямо количество коприва -около 15 минути.Ставаха много хубави зеленички Simple Smile

# 38
  • Мнения: 6 442
С коприва стават идеални.  Peace

# 39
  • Мнения: 264
Ето яйцата с люспи от лук по тази технология.



Където е намазненото листенце остава жълто, където не е мазно става кафяво червеникаво.
Отварата трябва да е от много люспи, два пъти я възварявам за 24 часа, после варя яйцата в нея 25 минути и това е резултата. не слагам нищо допълнително в нея, нито оцет нито сол.

# 40
  • Мнения: 6 442
А какво трябва да е количеството лучени люспи,за да се получи такъв резултат?  Rolling Eyes


 

# 41
  • Мнения: 264
Това бяха 7 яйца в една малка тенджерка ( колкото да се поберат яйцата) с люспите от 15 тина глави лук.

# 42
# 43
  • Мнения: 27
Досега не бях боядисвала яйца с естествени бои... Сега вече никога нямаа боядисвам с готови! Благодаря на автора на темата и момичетата, които споделиха какво знаят!  bouquet
това е с люспи от лук
това с червено вино
, а това с отвара от червено цвекло и после в червено вино...

# 44
  • Мнения: 264
Много хубави са станали, браво. Ще пробвам до година и аз с червено вино.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 13:17 от иглика333

Общи условия

Активация на акаунт