от кога млечна кухня и проблем ли е прясното мляко в нея?

  • 2 333
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 329
вече сме захранени с почти всичко от плодове и зеленчуци,остана само видовете меса,започвам да се замислям за млечна кухня,но се питам как стои въпроса с прясното мляко с което приготвят десертите и киселото с което застройват супите,ами яйцата-имам впредвид най вече белтъка ,нали прясно мляко и белтък може след годината,аз досега съм давала пюрета където пише че има млечен протеин,а на етикета има каничка с мляко,тъпо е да питам ама това означава ли че съм захранила с прясно мляко,давам също и млечни каши,но те са със ам нали? от днес почнах и изварата,въвела съм и глутена какво още за да почна млечна кухня? някъде четох че прясно мляко не чисто а във крем или супа не пречи,какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 367
Не разбрах колко е голямо детето,но щом вече е захранено,трябва да е на поне 6 месеца.Значи доколкото знам,ако е предразположено към АБКМ,досега щеше да си проличи.А прясното мляко на здраво дете не се дава до определена възраст,защото е по-трудно смилаемо.Аз имах същите колебания,преди да запиша сина си на кухня,точно заради млякото.Беше на 9-10 месеца,не си спомням точно,но при нас кухнята е най-рано от 4 месеца.Колкото до белтъка,слушах в "Часът на мама" май беше за това.Там една жена обясняваше,че дори да се използва белтък за застройка на супа да речем,той е в толкова малко количество,че няма как да навреди.А за кашите-те май са със сухо мляко,не знам,да не те объркам.Дано съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 745
При нас супите не са застроени,гледам плуват малки парченца жълтък.
Кремчетата и десертите са с прясно мляко приготвени,но са толкова сладки,че избягвам да ги давам.само по 2-3 лъжички за да опита .
Аз записах детето преди 2 седмици,на 7 и половина месеца.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 738
Аз също се чудя дали да взимам кухня,но пък не съм въвела яйца Rolling Eyesа млякото знам,че е сухо поне в тази държавна кухня Peace

# 4
  • Мнения: 1 367
Аз също се чудя дали да взимам кухня,но пък не съм въвела яйца Rolling Eyesа млякото знам,че е сухо поне в тази държавна кухня Peace
Хм,дали не е по-добре първо да въведеш яйцето и тогава на кухня?Аз почнах с по четвърт жълтък два пъти в седмицата,само информативно го казвам.Но ти си знаеш най-добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 738
Разбира се,че ако трябва да давам това което е с яйце първо ще го въведа! Peace

# 6
  • Мнения: 5 940
Супите са със застройки, яйцето е задължително. Прясното мляко най-добре след годинка. Синът ми хапва вече няколко седмици от детска кухня, но избягвам да му давам десертите. Следобед яде пресни  плодове.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм привърженичка на държавните кухни  Peace по-добре готви сама

# 8
  • Мнения: 2 908
Аз например записах дъщеря си на 6 месеца на кухня,но тогава и вземах кисели,не взимах десерти.Кремчета започнах да вземам към 9-тият месец.Не е имала проблеми,не съм се чудила да вземам ли,да не вземам ли.Всеки обаче решава сам за детето си.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
В нашата кухня десертите ги приготвят със сухо мляко и малко захар.
Яицата в застройките на супите първо ги варят,и след това ги настъргват.
Наистина са много малко белтъците.В буранчето обикновенно плуват максимум 2-3 парченца
от настъргания белтък.
 Rolling EyesАма и аз го обясних Laughing

# 10
  • Мнения: 213
Десертчетата наистина ги правят със сухо мляко. Иначе аз съм пред същата чуденка. Дребният ми е на 10 м и половина, но може би ще изчакам да стане на годинка и тогава ще го запиша на кухня.

# 11
  • Мнения: 857
Аз не съм привърженичка на държавните кухни  Peace по-добре готви сама
newsm10
Ako имаш възможност по-добре готви сама!  Аз не бих си записала детето преди годинка на кухня...( дори сега не съм).
Мисля, че  ще ти е по-лесно ти да готвиш, защото на децата не се правят кой знае колко сложни манджи, нарязваш и оставаш на котлона да ври... А с кухнята всеки ден трябва да ходиш да я взимаш, да се чудиш дали е направено както трябва и как ще понесе на детето с всичките му млека, яйца, захар и сол....

# 12
  • София
  • Мнения: 329
сухото мляко не е ли пак прясно мляко ,само че сухо прясно мляко-то не е ли също така опасно до 1,5 години да се дава?  и  не отговорихте на най голамата ми чуденка ----  след като съм давала млечни каши и пюрета с каничка мляко на етикета, извара -- това означава ли че бебка която е на 8 месеца вече е захранена с пр. мляко и че ако и давам такова във крем или в пюре не чисто - няма да има проблем? предстои ни още доста неща да захраня и вероятно ако се реша на кухня това ще стане след 2 месеца...

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На дъщеря си готвех. А сина си записах на кухня, но чак след годинката. Не смятам за разумно да се дава храна от млечна кухня на деца преди 12 месеца. Peace


# 14
  • София
  • Мнения: 329
а би ли пояснила защо,аз например имам и времето и всичко което е нужно за да й готвя,но не смятам ,че мога да намеря чисти зеленчуци тук на пазара,а тези в пюретата са екологично чисти и проверени и второ да готвиш по разнообразно от мл. кухня  и в подобни количества т.е. за деня си е истинско предизвикателство....но кажи все пак какво лошо има да яде куня преди годината,може да не съм запозната ....

# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
а би ли пояснила защо,аз например имам и времето и всичко което е нужно за да й готвя,но не смятам ,че мога да намеря чисти зеленчуци тук на пазара,а тези в пюретата са екологично чисти и проверени и второ да готвиш по разнообразно от мл. кухня  и в подобни количества т.е. за деня си е истинско предизвикателство....но кажи все пак какво лошо има да яде куня преди годината,може да не съм запозната ....
Ами основно заради прясното мляко (тук в Добрич използват прясно мляко), яйцата, солта и какво ли още не. Но най- вече прясното мляко за мен е проблем.  Peace Виждала съм в меню за деца под годинка да предлагат и зеле например.

# 16
  • София
  • Мнения: 329
млякото,да но зелето защо аз давам броколи,карфиол  е попръцква малко но какъв е проблема нали всичко трябва да опита...

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
млякото,да но зелето защо аз давам броколи,карфиол  е попръцква малко но какъв е проблема нали всичко трябва да опита...
Естествено, че всичко трябва да се опита, но в подходящата за това възраст.
Разбирам, че така или иначе си решила за кухнята.  Wink
Аз само си казвам мнението. Peace

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 19:28 от anuschka

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
сухото мляко не е ли пак прясно мляко ,само че сухо прясно мляко-то не е ли също така опасно до 1,5 години да се дава?  и  не отговорихте на най голамата ми чуденка ----  след като съм давала млечни каши и пюрета с каничка мляко на етикета, извара -- това означава ли че бебка която е на 8 месеца вече е захранена с пр. мляко и че ако и давам такова във крем или в пюре не чисто - няма да има проблем? предстои ни още доста неща да захраня и вероятно ако се реша на кухня това ще стане след 2 месеца...
Това което аз знам е,че в пюретата на ХИПП млякото е адаптирано,а йогурта и изварата пак са преработени и пригодени за малки бебета.Виж,за Ганчев много се съмнявам да е така.
На въпроса дали е захранена-да,и 5 лъжичкида е хапнала,захранена е.
Не знам каква е разликата м/у сухото и прясното мляко точно,но поне сухото ми се вижда по-безопасно newsm78

# 19
  • Мнения: 745
Преди няколко дни пюрето беше приготвено от картоф,зеле и пилешко.Моят син не беше ял зеле,но го прие без проблем.
За млякото както ти бях писала по горе просто не давай десертите.Нищо няма да загубиш.Има толкова много неща,които могат да се предложат следобед.

# 20
  • Мнения: 502
и ние сме на кухня от 7 месец. попитах за десертите и разбрах че ги правят с прясно мляко. затова не й ги давам, а и наистина са много сладки. иначе всичко друго го харесва, а от моите пюрета не иска да яде. стиска устните и не отваря устата. а супите не ги правят с застройка, само жълтък и сирене пускат на парченца. та затова трябва да е захранено детето с жълтък и сирене- всеки ден има жълтък- в супата, а и в пюрето когато е безмесно.

# 21
  • Мнения: 1 428
Заради прясното и сухото мляко няма да записвам скоро детето си на кухня.

# 22
  • Мнения: 8 242
Записах Виктор на кухня на 4.5м. Той пиеше АМ ХА, защото се изриваше от обикновеното. Кремчетата в кухнята ги правеха с прясно мляко и бяха съвсем леко сладникави. За мое учудване се оказа, че от тях нямахме никакви проблеми. Кожата си му беше чиста, а само да хапнеше пюре със сухо мляко в него веднага се зачервяваше. Супите дори и в трета група бяха без застройка

Общи условия

Активация на акаунт