Микровълнова фурна - за и против

  • 3 257
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Поне нашата поставка е метална, което ме хвърли в размисъл. Нали уж метал не бива да се поставя вътре...
 Всъщност функцията на въпросната поставка е да вдигне нивото и сандвичите да са максимално близо до реотаните горе. Не повече от 4 минути за сандвичи с колбас и кашкавал Peace

Благодаря за съветите  bouquet...при първа възможност за закуска в къщи ще пробвам  Peace
Колкото до металната поставка...знам ли  newsm78 явно е някаква сплав, която не се 'опъва' на микро вълните... Thinking

# 16
  • Мнения: 5 255
При функция грил металната поставка се ползва безпроблемно  Peace

# 17
  • Мнения: 4 740
Ако искаш вярвай, но изобщо не се сетих Embarassed ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 255
Пробвай и двата случая - на микровълнова и на грил и ще усетиш разликата  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 11 117
Пробвай и двата случая - на микровълнова и на грил и ще усетиш разликата  Mr. Green

По добре недей  Wink

# 20
  • Мнения: 2 962
Имам LG /без грил/ - много съм доволна, въпреки че не използвам всички функции /като рамразяване /.Чаша вода се топли за 1 минута, претопля се бързо храна без да изсъхва/слагам в чиния от аркопал, иначе с порцеланови с златен кант бръжди, похлупвам с пласмасов капак, специално за микровълнови и е готово за1-2-3 мин.Специално я взех , когато децата бяха по-малки ,за да си стоплят сами храната/няма опасност от забравен котлон, а и многократно напомня със сигнал, че е готово/.Изхвърлих и прибрах някои метални чинии и купички, за да не се ползват по грешка.Някои замразени зеленчуци също съм правила там, но тогава трябва да се разбъркват, затова предпочитам бързонагряващ котлон. Знам, че яйца не трябва да се варят, затова се учудих по-горена изказването.Въпреки, че няма грил пак се правят сандвичи  с кашкавал, който се разтапя.Правим и пуканки.Еми това е - аз съм доволна.

# 21
  • Мнения: 4 740
Хич и не мисля да пробвам. Вече знам с какви светлини се приземяват космическите кораби на извънземните, след като сгафих да бутна в микровелете обикновена чинийка с един едниствен златен кант Mr. Green

# 22
# 23
  • Мнения: 2 962
Просто прибирате далече всички подобни посуди

# 24
  • Мнения: 74
Това с варенето на яйца и мен ме хвърли в размисъл, вижте на какво съм попадала по темата
http://www.nalov.com/forum/lofiversion/index.php?t4174.html
във всеки случай, не мисля да пробвам...  Mr. Green
А иначе - микровълните (или каквито са там) наистина никак не са полезни за храната - просто я променят и биологичните й качества заминават - не че става вредна, просто вече не е полезна... един вид не е храна. Тъй че аз лично ограничавам до минимум ползването на микровълновата - и без друго сме една чета народ, и претоплянето на котлона в нашия случай е оправдано (в микровълновата докато ще пъхам и вадя чинийки, на котлона е готово), пък и то рядко се стига до претопляне всъщност при нас... Confused. Най-много децата я ползват за сандвичи, това е.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
необходима вещ. НЕ лукс. Нещо като гсм-ите. Вредят, но ги ползваме.
На въпроса, каква:
- механична (еле пък ако имате хлебарки е задължително да е мех.);
- никакви грилове, тостери и подобни "екстри";
- с иноксово покритие отвътре.

Марката и модела са без значение, но все пак - заложете на уред с цена над 180-200лв. И си пожелайте късмет.

И последно - ако правите пуканки в нея, слагайте и 1 чаша с вода. Иначе ремонтите са солени, а гаранцията е никаква.

# 26
  • Мнения: 2 962
И за какво е тази вода? Аз си правя от пуканките специално за микровълнови, които са в книжен плик вече години, без проблеми

# 27
  • Мнения: 5 255
Явно всяко правило си има изключения  Mr. Green
Пу-пу - да не ми се налага да те посещавам  Rolling Eyes

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз съм против, но не го казвам, за да споря с някого. Rolling Eyes

Преди десетина години си купихме микровълнова, защото много ме съблазни идеята за бързо топлене и размразяване, но след по-малко от година окончателно я "изселих" на балкона и сега я ползваме, от време на време, за бързи пуканки.
От гледна точка на практичност - цена нямат, но ако изборът ти е на друга основа, помисли си пак. Thinking

# 29
  • Мнения: 2 388
Вкъщи имаме Мидеа. С доста функции е, като гледам в указанията и за ползване. Има даже готварски рецепти към нея за приготвяне на разни ястия в микровълновата( не че съм направила нещо).
По принцип това е уреда без който не мога вкъщи ( както и тостера).

Общи условия

Активация на акаунт