още с памперс

  • 14 559
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И аз имам същият проблеч. Моят син скоро ще стане на три, а още е спамперс. Определено вярвате ми му обрещам внимание, приятелите постоянно ме хокат, че още не съм го научила, но при мен проблема е друг, той още не ходи на детска градина, а баба и дядо го гледат през седмицата. През почивните дни, когато съм си вкъщи  се опитвам да го научи, но когато дойде понеделник, а после пак събота всичко започва наново. Опитах се да го държа без памперс, той изпада в изтерия . Не изка да обуе гащи.Незнам вече какво да права.

Дръж се спокойно с детето и не му разигравай истерични скандали.

# 16
  • Мнения: 1 103
Ние сме почти на две годинки и пишкаме в кукуто но за акането не казва .Ако я хвана в момента и я слагам на кукуто но мога ли да я дебна постоянно  Naughty

# 17
  • Мнения: 5 790
Въобще не е проблем това, че детето ти не казва. Твърде малко е и не е готово. Просто изчакай още месец-два, без въобще да й напомняш за казването. Остави да мине време и да позабрави. Като стане на 2 години и половина, почти съм сигурна, че ще махнете памперса от раз.

# 18
  • Мнения: 2 309
Не се тревожи,остави детенцето само да ти покаже,кога е готово! Peace

# 19
  • Мнения: 2 211
Мъничка е още. Дай и малко почивка и като се поуспокои и забрави, опитай пак. Ако не стане веднага не и се карай, не сравнявай, не заплашвай, а кротичко и кажи, че не бива така и обясни защо. Синът ми 1 месец акаше в гащите  Sick. Аз по цял ден му надувах главата колко е хубаво в ДГ, как децата играят, папкат, спинкат и т.н., за да го подготвя психически. Съответно той имаше голям мерак за ДГ. Един ден баща му се прибра и каза, че го е записал на ДГ, но директорката изисква да сме махнали памперса и да ходи на гърне. Аз се затюхках и запритеснявах, че не може да тръгне на ДГ, защото ака в гащите. Детето си играеше около нас и въобще не даваше вид, че слуша. Обаче още същият ден каза: "Мамо ака ми се", сложих го и си свърши работата. Оттогава винаги си казва.
 

# 20
  • Мнения: 1 091
Моето мнение е ,че взяко дете е различно.Ако едното е почнало да сяда на 2 месеца ,то другото може да вземе да сяда на гърне и след 3-тата годинка.Хубаво е да се има търпение.Мога да ви дам личен пример.Големия ми син като стана на 8 месеца ,ми казаха ,че вече трябва да се учи да сяда на гърне.Аз разбира се да слушам другите а не майчиния си инстинкт почнах да го тормозя да сяда на гърне.Резултатът да се научи на гърне беше нулев.И накрая какво стана,аз нервна ,то милото нервно и то закакво заради едно гърне.Научи се га сяда сам по свое желание на 3 години ,а до 4 години бяхме с памперс.Малкия днес става на 9 месеца и още не съм го слагала на гърне.Не мисля да го тормозя.Ще опитвам от време на време .но той сам ,ще си покаже.  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 931
Аз махнах памперса на синът ми на 1г и 7-8 месеца  Peace
И аз така със съни, но сега не става същото с Маринка.  Надявам се лятото да й сложа гащички и да махна памперса и да пикае и ака в гащите и дано да се усети милата, че й е мокро и така да мине номера. Надявам се и дано да стане. Иначе сега гърнето само за игра го използва. Слагам я и тя веднага става и прави с него всичко друго, но не и това което трябва. И на главата си го слага. Сега казва ака само като вече е свършила работата. Казва си да я измия и да не й е гадно на гъзето.

# 22
  • Мнения: 765
Да, всяко дете си е индивидуално във всяко нещо.
ни сме на 2г. и 3м. и сме без памперс през деня, не винаги де. Но пишка в гърнето, но не  казва и ака в памперса или гащите. когато пи на обед, съще и с памперс и нощем също. не давам много зор. тоест научих го до този етап, за да изпълним условието за вземане в яслата-да е без памперс. От три седмици сме там. Там го пробват даже на обед да спи без памперс и се е напишкал само веднъж. но в нас преди заспива не изпива много течности, а там не.
Не се притеснявам толкова. Както казва една позната-тинейджър с памперси няма. Всичко с времето си.

# 23
  • Мнения: 613
Чак на около 4 махнахме напълно всичко. До 3, дъщеря ми отказваше. Никога не съм я насилвала. После всичко стана някак като от раз. Тя се почувства готова, започна и даже и инциденти не сме имали. Аз временно и слагах pull-ups и после престанах. Интересното беше, начина по-който тя го реши сама, сякаш отсече "до тук" и край.
Не се тревожи, детенцето само ще покаже.

# 24
  • Мнения: 14 654
Не знам какво точно да кажа. Смятам, че памперсите трябва да се махат преди 2-годишна възраст, дори съм си говорила с детски психолог и той също твърди, че на малко преди 2 е нормално детето да може да ходи на гърне, без да е стресирано при това  Wink.

# 25
  • Мнения: 613
Разбира се, че има деца, които си ходят на гърне още преди 2. Само че, от дете, до дете има разлика. И когато едно дете, по някакви си причини не се чувства комфортно и най-важно сигурно на гърнето, тогава се препоръчва да не се насилва детето и да се пробва отново след няколко месеца.

А и има много други приоритети, които стоят далече преди гърнето, във възпитанието на едно дете  Wink

# 26
  • Мнения: 2 674
Чак на около 4 махнахме напълно всичко. До 3, дъщеря ми отказваше. Никога не съм я насилвала. После всичко стана някак като от раз. Тя се почувства готова, започна и даже и инциденти не сме имали. Аз временно и слагах pull-ups и после престанах. Интересното беше, начина по-който тя го реши сама, сякаш отсече "до тук" и край.
Не се тревожи, детенцето само ще покаже.



Стига бе! Толкова голямо дете и го намираш за нормално.Лично познавам деца на такава възраст,които са с памперси,но за разлика от теб родителите им го смятат за проблем.
По телевизията пък веднъж гледах дете на възраст(да не излъжа колко голямо беше) само си сменяше памперса.
Не мога да разбера твърденията на хората,че това е нормално...Ще си остана с чуденето.

# 27
  • Мнения: 2 897
Ще се откаже, когато дорасте до идеята.

И аз мисля така.

# 28
  • София
  • Мнения: 619
Запис!На 1.9г. сме и си нямам ни най малка идея как става това-махането на памперс!Оня ден за първи път се престраши или по скоро съгласи да седне на гърнето с  фото албум  в ръка и взе, че се изака-леле какъв рев падна, че сме изцапали гърнето.Беше шокиран!Е,сега сяда за по 2-3мин. но нищо не върши.Незнам.......Ще следя темата с голям интерес!

# 29
  • Мнения: 132
Както казват повечето мами,всяко дете си е индивидуално.Няма голямо дете с пелени,нали.Значи рано или късно всяко се научава.Аз мисля ,че насила нестава.Моята Маги на 1г.4м. беше вече без.През 30 мин.  я издържах на тоалетната.Не на гърне.На гърнето седна доста по-късно.Но вече е на 3г. и още нощно време е с пелена.Сега лятото и това ще махнем.Надявам се.

Общи условия

Активация на акаунт