още с памперс

  • 14 563
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Тази седмица беше топло и я оставях по гащички. Напикава се, но не реагира въобще. Оставям я с мокрите гащи и казвам, че тя е напикана и няма да я взема, няма да играя с нея. Разбира какво и говоря, мръщи се, поглежда си гащичките и почва сама да си играе /все едно че нищо не е станало/. Мислих си, че така ще и е неудобно, но пък тя изляза непукист. Ще продължавам с опитите и ще чакам вашите съвети.
За съжаление не мога да помогна със съвет, защото синът ми е на 2 г и 7м и съм в точно тази ситуация от година и половина.... С малката разлика, че хич не придирям лято ли е, зима ли е... но пък и на него хич не му дреме дали е напишкан или наакан.... Освен това вече не вярвам в момента, в който детето ще стане готово само....

# 76
  • Мнения: 5 790
Чета заглавието на темата - викам си, за някое 3-4 годишно детенце става въпрос.
Твърде малка е още да се учи на каквото и да било. До 2 годишна възраст не могат да контролират мускулите, които отговарят за физиологичните нужди. Дете се учи да ходи съзнателно на гърне около и след тази възраст. Всичко друго е дресировка.

# 77
  • Мнения: 126
на повечето хубави гърнета е написано :  18+  /месеца/   Peace

# 78
  • Мнения: 2 818
При всички положения не бива да я насилваш. АКо си решила да го махаш сега, просто се зареди с търпение и дрехи. Но си постави реални очаквания. За месец, два едва ли ще се научи да пишка извън памперса, ако досега изобщо не го е правила. А пък когато го е правила на плота за повиване например да са й се карали.
Ако нямаш търпението по-добре я остави с памперс и пробвай след 2-3 месеца.

(Инак е реално на тази възраст да махне памперса)

П.П Отдавна не бях срещала думата цукало Mr. Green

# 79
  • Мнения: 5 255
Аз почнах да го слагам на 6 мес. колкото по рано с гърнето толкова по добре
Опитът ми казва обратното, т.е. след навършени 2 г.
Преди това - НЕ  Naughty

# 80
  • Мнения: 2 587
Още не е готово детето,не го насилвай.Много добре знам че не е лесно и аз минах през всичко това,докато не реших че ако ще и в първи клас да тръгне няма да настоявам.Върнах си памперса,като все пак постоянно обяснявах къде,как,защо ........ Малко преди да стане на две дъщеря ми като на пук започна да си казва и дори сама да сваля памперса.Няколко месеца по-късно пак сама каза че не иска памперс за обедния сън.Сега все още слагам за през нощта,но от месец насам сутрин го свалям сух.
А да я оставяш с мокри гащички не мисля че е правилно.Може да свикне и съвсем да не й прави впечатление.Наказанието също не е решение-разбере ли че ходенето в гърнето е много важно за теб има вариянт да започне нарочно да се напишква за да те "накаже",ако нещо не си й угодила.

# 81
  • Мнения: 2 732
Аз почнах да го слагам на 6 мес. колкото по рано с гърнето толкова по добре
Опитът ми казва обратното, т.е. след навършени 2 г.
Преди това - НЕ  Naughty
Е чак пък НЕ  ooooh!.
Всяко дете си е индивидуално ,както и родителите му -стига с тези заключения .Примерно пък моето точно на тази възраст махна памперса Peace.Не се отказвай дали това лято или другото все трябва да го махнеш

# 82
  • Мнения: 2 908
Всяко дете е индивидуално-аз започнах да я слагам от 8 месечна на гърне,не поиска да чуе за него до 10 месечна.Тогава седна на него и си стои там и като я хвана на късмет си пишка и си ака там.Сега вече знае защо я слагам-всяка сутрин чака сама да седне,но не винаги прави нещо вътре-пак на късмет.Обикновено не прави нищо,а после като и сложа гащичките и пишка вътре,гледа виновно,дори плаче,защото аз съм и се карала,след като съм говорила да си носи гърнето,ако и се пишка,затова разбира,че прави нещо нередно.Спрях да се карам,защото видях,че тя разбира всичко,но явно не може да стиска докато ми донесе гърнето.Просто ние сме виновни,че ги оставяме до такава възраст с памперси-вече съм твърдо ЗА ранното приучване.Те свикват и им е по-лесно така-рефлекса става условен,на тях им е по-удобно така да пишкат и акат.Преди седмица започнах да махам памперса в къщи и да ходи с гащи,но постоянно пишка в тях,два пъти и ака ooooh!Не смея да я изведа без памперс и това ми е голяма грешка,но не смея-това е.Не знам как ще е и до кога,септември я пускам на ясла и там ако направят нещо-ако не ще се мъчим вече по-нататък отново,не че сега ще прекъсна обучението.Важно е,че сега разбира поне това,че прави нещо грешно.

# 83
  • Мнения: 3 718
Ще ти кажа аз как махнах памперса на Алекс, пък ти ако искаш пробвай. Той никога не е сядал на гърне, просто не го харесва. Бях решила да не го насилвам и към 1.6 г. започнах да го питам " Има ли пиш". След въпроса свалям гащите (гащи-памперс в началото) и проверяваме има или няма. Ако се дърпа, оставям го. Ако се напишка не му се карам, а му обяснявам, че трябва да ми казва и да ме води в тоалетната да пишкаме. Най неочаквано за мен съвсем скоро той започна да си казва "пиш" и да ме дърпа за ръчичка. Все по рядко се изпускаше и скоро  ходеше по цял ден по гащи. Има инциденти, но нищо страшно. Имаше и лоши дни, но посоката си беше правилна. Сега го забелязвам, че когато иска, задържа докато не стигнем до уреченото за пишкане място. Даже започна от време на време сам да сяда на гърнето и да прави работите вътре. Но предпочита да го издържа над тоалетната и после да му каже "чао" на произведението  Mr. Green
Моят съвет е да не я насилваш и да не и се караш. Търпение му е цаката  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте отново!Писах преди може би 2 седмици,че нямам идея как ще стане номера с махането на памперс,но един ден(горе долу преди 10 дни) реших просто да го махна в чест на хубавото,топло и слънчево време Simple Smile .Бяхме си в къщи,естествено Дейвид се напишка в гащите. Беше с дълго памучно панталонче което стана цялото мокро той се ужаси-подържах около 3-4мин. напишкан.Напишка се и втори път и от тогава насам не сме имали такива издънки в гащите освен подпиквания преди да се усети,че му се пишка и да си каже,но това се случва най често по време на игра.Казва от "третия" път че му се пишка и най интересното за мен остава как чудесно стиска докато не му кажа да пишка на отреденото място.ОБАЧЕ:не признава гърнето,пишка прав в тоалетната чиния на едно столче което му купих,от където се и зароди проблема  с акането!Ака си само в гащите-когато го направи изпада в ужас че се е изцапал и почва да вика "Мах,мах,мах"(да го махна).Не иска да седне на гърне и това си е,а камо ли на тоалетната чиния  ooooh!.Когато му махнах памперса не беше акал 6 дни след това-видях се  в чудо  #Crazy То не бяха круши,овесени ядки и тем подобни разхлабващи.Не и не!Накрая му дадох Дуфалак и нямаше на къде да ходи и се изака докато спеше следобяд в памперса!Сега ака през ден,защото се стиска! Sad Докато спи през деня или през ноща,когато му се пишка се събужда и казва в просъница "Пиш" (голяма беда ни сполетя  Laughing,трудно се става нощем поне по 2 пъти) и мъжа ми най често става да го носи в тоалетната да пишка.Никога не съм вярвала,че ще стане толкова лесно  bowuu ,но с акането идея си нямам как да го накарам да ака там където трябва   Rolling Eyes И наистина стигнах до извода,че детето трябва да е готово за това-на сила не става и не и преди 1,6г.(поне).....Тези които са го махнали преди това присто са успяли да се нагодят на режима на самото дете!Успех на мен за напред и на всички вас   bouquet

# 85
много лесно го махнах беше на 1,5год и таман се беше стоплило вече времето и реших да сложа край на памперсите. Заредих  чантата с дрешки и я питах на около 20-30 мин има ли чиш слад това свалях гащичките и като се изчишка я похвалвах няколко пъти , пляскахме с ръце и така.а когато се напишкваше в гащите и щипвах дупето /не много силно де/ защото когато правеше други бели я плесвах по дупето и за да направи разлика я щипвах . но и тя отказваше да ака в кукото или кадето и да е и чакаше да и сложа памперса за сън и тогава се изакваше но след известно време/не помня колко/ сама започна да си иска да ака на кукото или тоалетната.така че бъдете търпеливи.и щом го свалите памперса повече не го слагайте/съвет от мен/. 

# 86
  • у дома
  • Мнения: 965
А това, че тема е от 8-ми април и майката не е писала от тогава, има ли значение  Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 619
мииии според мен не!Темата е полезна за всички ни,а и може жената просто да чете!

# 88
  • Мнения: 9 814
Има значение само, ако искаме да разберем дали детето се е научило да ходи без памперс.
Иначе темата наистина е полезна, макар, че вече има много такива.

Общи условия

Активация на акаунт