Ние сме голям 2клас.Заповядайте при нас!

  • 21 294
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
 И моето първото е така. Никакви проблеми, никога. Справя се прекрасно за сега, но....малкия... предчувствам, че ще берем големи ядове с него. Упорит, палав, непослушен... ама мама си го обича. Това е най-важното... да се обичате...  love001

# 16
  • Мнения: 574
Записвам се в новата тема, макар че не съм от най-редовните Hug. И моят второкласник е като повечето, не е лош ученик, схваща бързо и като цяло се справя. Обаче все трябва да съм му до главата и да го подканям Close Ако го оставя съвсем сам най-вероятно няма да напише някое домашно или ще забрави да си приготви раницата ooooh! Не ми се мисли какво чудо ще е като се върна на работа Confused
За малката, още не мога да прогнозирам каква ще е. Иначе много обича на батко си тетрадките и химикалките.

# 17
  • Мнения: 24 467
И аз маймун на клон!
Ние днес поехме за училище, ходи му се вече, там играе с други деца. Ходи му се на ученическата екскурзия до Плевен. Ходи му се в Търново на 12.04. Ходи му се на балкан, до Райското пръскало и вр. Ботев /остана по- малко от месец за там/. Въобще- много му се ходи...
Пък на нас ни се почива, ама де таз възможност, де-е-е-!

Мама Цоцоланка, децата са били при различни учители, това в началната степен е от огромно значение- имам предвид конкретната учителка, която първоначално ще подхване детето. Пък ІІ ри клас ще го завърши, незавършилите са единици и то с определени специфики. Важно е обаче да си прецениш това лято- ако е чак толкова зле работата можеш да помислиш за някаква промяна, ситуацията ти си я познаваш най- добре. Сама казваш- това, че "всички били така" е нещо, което още повече би следвало да те накара да се замислиш, значи нещо куца в тази госпожа. Или твърде много иска, или твърде малко прави, пък може и двете. Е, то е ясно, тази година ще си я изкарате, тя почти приключи, но можеш определено да се замислиш какво да правите през следващата.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Мамо Цоцоланке, по-добре не прави сравнения, че много боли...

Нашата е едно дете, две баби учат с нея, ние с баща й също се включваме, обаче като не му идва отвътре на хайвана...
И ние сравняваме де, с нас и с братята/сестрите ни - еми, нямаше нужда от такива помощи, обяснявали са при нужда родителите, ама чак да ни висят на главите. В класа й също има дечица, които са напълно самостоятелни и такива, на които родители и баби непрекъснато си звънят - "какво имат по...?".
Преди малко се обади едната баба - имали за днес да попълват в читателския дневник приказка от Валери Петров. Сега се присетила девойката, не била го отбелязала в тефтера за домашни. И бабите се юрнали да търсят книжка, ама у нас те са хиляди по кашони и шкафове. А тази, специално, е у свекърва ми, как не се е юрнал мъжът ми от работа да я изкопава оттам... Mr. Green Снощи да беше казала, ама не... сетила се Мара.
Първосигнално я отрязах да ходи без домашна, да й пишат забележка. Обаче майка ми ревна - щяла да изтича до книжарницата да я купи. А сега де, кого да подкастриш първи? Mr. Green
А сме й ги чели и тя ги е чела - и "Бяла приказка", и "Пук", и "Копче за сън"... като й ги припомних по телефона веднага се сети. Сега се обади - написала за "Бяла приказка". Ама екшън да има, да се шашка народът!

Най-смешно ми стана, че ако бях сервирала такова нещо на майка ми, директо щеше да отсече "Оправяй се, да си казала!" (както аз сега). Ама за внучката... Wink

# 19
  • Мнения: 1 492
Вили, честит празник в къщи Simple Smile
Да ви е жива и здрава Рада и само щастие да ви носи
.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 11:51 от камелия

# 20
  • Мнения: 4 447
Здравейте. красавици!
Честита ни нова тема и нека се пълни само с хубави новини!
Благодаря на Птица!  bouquet

Обсъждате първи и втори деца....
Сякаш има разлика, но моето мнение е, че вторите са по-оправни - гледат всичко от бати (кака) и се учат в движение. По-самостоятелни са. Умни са, възприемчиви, но често се случва да са в сянката на по-голямото дете, или не точно сянка, а както е при нас - бати е най-умен, най-добър, най-силен..... какво да ви разправям...какъв батко си имаме , А?
С големия много съм се занимавала, мноооого (малкия беше бебе и си бях у дома). С малкия съм като Ла Бомба - ако има нещо за разписване и толкова.
Просто са различни.
Аз съм второ дете, мъжът ми също. Мноооого са си готини вторите деца  Laughing
Сравнения всеки рави - умишлено или не. Няма лошо. Различията ги правят по-интересни, по-забавни....
Мама Цоцоланке, спокойно. Играе му се на детето.  Дано не ми се разсърди някой, ама по-нормално ми се вижда детето да иска повече да играе, отколкото да учи. И май не само в тази възраст (ако съдя по баткото).
И сега ще ви постна едно цитатче, от една мама, която ...не знам що не пише вече тук, ама го беше казала мнооого хубаво. Тогава си разпознах децата, така хубаво ги беше описала.
Ето: (от didkapitka e)
Има добри деца. Много добри. Мека глина, топят се в ръцете...удоволствие да  ги докосваш и моделираш. Поддават се с лекота и благодарност и възприемат и отразяват най- нежните, смели и натежали от обич форми, които раждаш за тях. Улавят най- благородния дух и чисти стремежи, които им вдъхваш . Изобщо, те са сбъднатата истина на един живот...те са сълзите на щастие в очите на родителите, неосъзнатите усмивки, които извиква само мисълта за тях, неистовото нетърпение да ги разпознаеш във всичко истинско, когато не са до теб...
Обаче има и други деца. Там глината не е мека. Никак даже. Веднъж изтича измежду пръстите, сякаш непознала топлината на ръцете, които я обработват, друг път- сърдито скована и неподдаваща се дори на допир. Истинско предизвикателство е да работиш с този материал...и безумно удоволствие! Защото той притежава характер...непокорен, див, самобитен, твърдоглав...но по дяволите, пленително свободен! И тук, за да постигнеш нещо(за обработка не може да става дума) се изисква много талант, мноооого сила, много ум, много смелост и много, ама най- много обич. Защото не ти вдъхваш дъх в тези деца, а трябва да уловиш техния. И не ти им придаваш желаните, обичани форми, а се взираш до бодежи в очите, за да уловиш техните...и се молиш да ти ги покажат.     Веднъж познал очертанията, можеш само да доизгладиш ръбовете...и те ще ти позволят, защото ти ще си един от малкото, които ги е разбрал. Това обаче ще стане тогава, когато/ако те решат! Не по- рано.


Хубаво е, нали!

Вчера имахме родителска среща.
150 000 лв не достигали на у-щето.....
Решили да ни събират пари - 30 лв за едно дете, за второ - 15лв и забележете - на месец!!!!
Трябва да проуча нещата, закони някакви, ядосвам се. Събудиха звяра в мен.

Днес ще бъде един прекрасен ден, нали!  bouquet

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Камъче в кой квартал ви е училището.

# 22
  • Мнения: 4 447
Красна поляна

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Малее, значи се почна. Казаха ми, че май ще плащаме в бъдеще.

# 24
  • Мнения: 4 447
Каква картина ми се върти в главата - не е за разказване. Много американски филми съм гледала май...
Отивам да търся една друга тема, пусната наскоро - платено училище. Просто за информация  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 24 467
На тоз етап при тези нормативни разпоредби не плащам нищо за обучение на детето ми в училище на пълна бюджетна издръжка.
Те, да видим как ще ме принудят, когато в закона не се предвижда. Много рязко действам срещу подобни инициативи. Това не е ДГ, където на дечицата трябват сапунче, т.хартия, салфетки и т.н. вещи за лична употреба.
Като не стига бюджетът да съкращават училищата, паралелките, да дават шанс на частните /по този повод има чудесни инициативи без слушаемост от насрещната страна/ училища.
След като КРБ ме задължава да осигурявам условия детето ми до 16 години да учи- държавата пък ще му осигурява съответната издръжка във връзка с обучението.

"Чл. 53. (1) Всеки има право на образование.
(2) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително.
(3) Основното и средното образование в държавните и общинските училища е безплатно. При определени от закона условия образованието във висшите държавни училища е безплатно.
(4) Висшите училища се ползват с академична автономия.
(5) Граждани и организации могат да създават училища при условия и по ред, определени със закон. Обучението в тях трябва да съответства на държавните изисквания.
(6) Държавата насърчава образованието, като създава и финансира училища, подпомага способни ученици и студенти, създава условия за професионално обучение и преквалификация. Тя упражнява контрол върху всички видове и степени училища."

Ще ти помагам до колкото мога с информация. За какво са тези 150 000?

# 26
  • Мнения: 673
   Дори да съкратят паралелки , учители и училища парите в конкретното училище няма да се увеличат, защото финансирането е на базата на издръжка на ученик.,т.е. всичко зависи от броя на учениците в училището. Парите следват ученика... Новата безумна реформа в българското образование... се казва делегиран бюджет.

# 27
  • Мнения: 4 447
Родителската среща беше за всички, в актовата зала на училището. - аз понеже трябва да огрея навсякъде - хем закъснях, хем пропуснах част от нещата. Но естествено, после се информирах. От родителите.
Апелирали са за помощ - кой с каквото може.
Предполагам, че парите са нужни за покриване на текущи разходи - плащане на сметки, които никак не са малко, като знам размерите на училището.
Предполагам също, че не е поради закъснение на някакви пари, предвидени от бюджета, защото в такъв случай щяха да си ги чакат, а не да се събират.
Спряно е парното в у-ще, осветлението се пуска, когато вече има опасност някой да ти бръкне в окото, случайно.
Аз нямам намерение да давам пари. Нямам намерение и да се обяснявам на този етап.
Ще проуча добре въпроса и каква тежест има  взетото решение  от родителското настоятелство.
Джуди, благодаря за помощта.
Аз не съм много на "ти " с тази материя, но съм много ....емоционална.  Laughing


# 28
  • Мнения: 24 467
Не делегираният бюджет е виновен, той е нормална практика на редица административни и други структури, а направените разчети за издръжката на ученик, които най- вероятно не отговарят на обективната действителност. Имахме експериментални училища в тази насока, които се справят добре с издръжката си.  

Намаляването на излишните разходи определено е един от начините за решаване на този въпрос, макар и не единствен. За мен излишен разход е училище за 10 ученика. Не бих променила мнението си по този въпрос.
Помощите са друга бира- те не се определят на калпак по еди колко си, всеки месец. Аз също не бих плащала, камъче, не така ще спомогна за обективно разрешаване на проблема.

# 29
  • Мнения: 1 523
Здравейте и от мен!
Днес  платихме таксата за Великденското състезание по математика,дадоха ни примерен тест и като се върне от у-ще второкласничката ще седнем да го видим по-подробно.
А иначе мамо Цоцоланке,аз седнах на дупето си да уча чак към 8 клас.Дотогава бях много посредствена ученичка и все ме влечеше играта.Така,че има време и за Аца.
Вече Петя,Дани ако ходи на състезанието в събота може да се засечем докато ги чакаме.

Общи условия

Активация на акаунт