Отговори
# 30
  • Мнения: 7 605
Тъй.
Сърфи, че те и трите изглеждат супер. Ти знаеш, аз обикновено давам грешния съвет, затова млък.

Вижте какво жени, или сте сериозни, или просто нека оставим тея неща със срещата.
Татяна, защо я правим тая среща в Хайделберг? Като останем само с Биба и Вечка, които сме далеч от вашия край, защо организираме всичко това? И защо аджеба като е имало и най-малкият шимер от несигурност, не го каза? ПИСНА МИ.
Ihr könnt mich alle am Arsch...

Ако си мислиШ 4е Ще ти отговоря на това, се лъжеШ. И ако си мислиШ 4е след написаното от теб Ще стоя пак до посред ноЩите да ба4кам, zа да успея да дойда в неделя, се лъжеШ оЩе пове4е.
(За справка, ХД е по дале4 от мен, но няма zна4ка)

# 31
  • Мнения: 2 907

Татяно, върши я тая работа, че да пием по едно бе жена! Ще полудея с вас Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:03 от mystic

# 32
  • Мнения: 9 052
Съфи,  zа мен  хасн и лин чун са сладки дечица и може би по готини от някои бледи русолявци с биберон zатъкнат в муцунчето , та ако има плуване английския може да си гледа работата и английски ще въведат и в другата нататък.

# 33
  • Мнения: 9 052
ей алоу беz грубости моля, че ми се повдига. Кой го е еня кой ще бъде на гарата и кога  , след като има работа и проблеми в момента?

# 34
  • Мнения: 2 907
И един последен въпрос към кандидатите за среща тази неделя. Тъй като аз желая да знам със сигурност нещата, а не да отида и да се намеря сама на гарата.
Биба, Вечка, Зима - сигурни ли сте, че искате и имате възможност да дойдете? Ако не сте, казвайте. Няма да има среща, дреме ми. Но полудявам когато някой ме върти и "не знае".
И ако Татяна я свърши тая работа, аз много ще се радвам!
Хопла, казах.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:04 от mystic

# 35
  • Мнения: 1 768
Благодаря на Чика и Сърфи за корекцията.

А как си прежалихте децата и ги дадохте на градина? newsm78
На мен ми се свива сърцето като си помисля,че и при нас ще дойде някога този момент. Sad
Все си мислим,че детето е още много малко и не му е дошло времето.Не,че имаме място в градина.Обещаха ни чак за другата есен, но ние не бързаме. Да са живи и здрави бабите и дядовците на Мики,че при нужда идват да помагат и са винаги в бойна готовност.

А щом Мистичната предлага среща в Берлин,нека я направим председател на клуба "БГ мами в Германия". WinkЩе и прилича тази длъжност. Naughty

# 36
  • Мнения: 2 907
Веси, аз мечтая моето да го дам на градина.
Толкова съм разбита, толкова да не ме слуша, че имам виталната нужда да работя през деня някъде и да си я взимам вечер послушна ( защото татко и е тук ). Иначе за УЕ няма проблеми, но този ежеседмичен ужас , не мога повече. Аз ще направя купон като я дам на градина  bowuu

# 37
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Веси, неволята налага понякога да дадеш дечкото на ясла/градина. Нашите баби и дядовци са далеч, уни-то ни търпи, но в един момент искат 500Е на семестър, та щеш не щеш ти се налага да дадеш детето в други сигурни ръце за няколко часа.
И на мен ми се свива сърцето, всяка сутрин Мартин като реве и се моли да не ходи на градина, но ако съм сама с двамата на него в един момент му става скучно, а на мен не ми стигат силите. Бебето си върши тук бебешки работи, голямото иска и по-палави занимавки, ако навън се вихрят ветровете и снеговете и няма начин да излезем просто става лудница в къщи. Покрай цялата дандания се опитвам и да чета за ДА.

# 38
  • Мнения: 1 768
Нашите баби и дядовци са далеч, уни-то ни търпи, но в един момент искат 500Е на семестър, та щеш не щеш ти се налага да дадеш детето в други сигурни ръце за няколко часа.
Ние също нямаме баби и дядовци в Берлин.Но през семестъра просто се налага да дойде някой или когато предстоят изпити.

Пепи,при вас значи са въвели "семестъргебюрен"?!В Берлин няма още такива такси.Иначе  на семестър е 230 евро плюс BVG-тикет за 6 месеца.Вие колко плащате във вашата провинция?

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:40 от Mon Cheri

# 39
  • Мнения: 3 423
Ние се отказахме от държавната в квартала,
защото мирише на лошо и беше много тъмна.
А и директорката постоянно ми отместваше по
някой и друг кичур от главата, което не ми се
стори приятно от непознат човек по време на
делови разговор. Иначе ни е по-близо до дома.
Избрахме частна с някакво държавно участие,
но пък има постоянно текучество на персонала,
явно си имат някакви вътрешни ядове и все по
някой е болен, та идват заместници. Иначе има
светлина, имат готвачи, птици, риби, какво ли не,
за най-малките са обособени 4 стаи и площадки
между етажите, където се карат бобикар или се
играят разни други игри, има пързалки, мрежи...
Препоръчаха ни я, нас пък там ни харесаха и ни
приеха детето. Мисля, че където и да беше, пак
щеше поне по веднъж на седмица да боледува и
да се връща чат-пат с одрасквания заради бой с
други хлапета я за играчки, я за бисквитки.

# 40
  • Мнения: 11 315
Вие сте щастливки, че имате право на избор за градините. При нас е по дефолт и по адрес. Това за държавните, за частните няма да отварям дума, че Сердика е вътре в панаира. Wink
Имах късмет, че ни се падна най-новата градина (разбирай най-чиста, най-светла и уютна) и групата с най-свестните възпитателки. Много съм доволна, независимо, че има Хасанчовци поне по 3 в група, тук там по някой Лин и доста Танечки (разбирай бивши руски германци).
Отношението към всички деца е еднакво, грижата също. Ако има деца с проблеми, се стараят веднага да влязат във връзка с родителите и им предлагат помощта на разни инстанции. Грижат се за здравословното им хранене. Обядите за целодневните деца са доста разнообразни и вкусни (поне на мирис).
Сърфи, определено не знам какво да те посъветвам да избереш. Аз нямам нищо против и Монтесори, ама щом химията не работи, бягай. За втората - по квартал ли са децата или на общо основание - който откъдето свари? Питам заради притеснението ти от много Хасанчовци (разбирам те напълно).

Мисти, стига си бесняла, ако трябва ще дойда до Хд, само да за да се напием двете и да ти връча диска със снимките. Така и не го пратих по пощата (реших, че ще го счупят и предпочитам лично да ти го предам).
Татяна, свърши си работата, пък те срещите няма да избягат!

# 41
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Пепи,при вас значи са въвели "семестъргебюрен"?!В Берлин няма още такива такси.Иначе  на семестър е 230 евро плюс BVG-тикет за 6 месеца.Вие колко плащате във вашата провинция?


зимният ми се водеше беруфспрактикумсеместър и не плащах нищо.
сега за летният семестър платих 720 Е - 500Е такса и 220 Райн-Майн гебийт тикет  и незнам си за какви организации в унито... честито на печалившите Sunglasses

сега чакам да ги отменат пак, Ипсиланти рекна, че ако стане министър-президен ще ги махне.
сега май Кох ще си остане и искат да махнат таксите, но май системата за финансиране била много лабилна и се чудят откъде да намерят парички, дето сега идват от таксите.

искам да изрева като лъв Close
започнах едногодишен проект с  7членна женска група Shocked
хормони, страсти и борба за власт ooooh!
3 сме чужденки, китайката говори трудно немски, английски не знае.
поне има идеи, ама не се знае дали ние ги разбираме правилно Whistling

# 42
  • Мнения: 3 521
А как си прежалихте децата и ги дадохте на градина? newsm78

Черешовке, при нас конкретно я дадох, защото просто дойде един момент, в които тя започна отчаяно силно да търси деца, очевидно не и бях достатъчна - първо ходехме в Мутерцентрума веднъж седмично, след това започнах да я оставям там 2 пъти седмично за по 3-4 ч. в групата до 2 годинки, която за съжаление, поради липса на кворум се разпадна Rolling Eyes, пробвах 1 месец да си е в къщи/ил при баба и и баалдисахме - всеки ден само мрънкаше "киндер,киндер, утре киндер" и т.н. Така, че при мен е другата крайност - дребната едва си тръгва от градината. Намирам, че и се отразява много добре - говори много повече и много по-добре от преди, по-самостоятелна е, по-лесно се отделя от мен ит.н., а и ми се струва, че ще и бъде по-леко да се адаптира в "голямата" група, когато преди това е имала някакъв "тренинг".

Голями благодарности на всички за споделените мнения и опит - за някои от гледните точки въобще не се бях замисляла...Продължавам да си мъдрувам до петък, после ще споделям до къде съм я докарала с Радините вълнения Whistling.

Майра, искат си 3те навършени години и приемат САМО септември в т.1...не го щът моето гардже в групата на големите, ако случайно някой се откаже Януари местят първото по възраст от по-големите деца от групата на 2 годишните в следващата, ако то или родителите му не желаят да продължат вземат следващото и така. В смисъл протектират си "техните" деца, което не е лишено от логика, но и не е много честно...това го дочух по клюк-нюзът в градинката.

Бибе, всеки петък са някъде на разходка - гледах програмата от миналата година в държавната>води ли са ги в Бауернхоф, Зоо, в гората, иначе игрите в двора са си всеки ден. От частната ги виждам почти всяка седмица да тропольосват покрай нас към гарата - явно и тях ги развеждат на някъде. Забравих да ти пожелая гутебесерунг за дребната.  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 423
започнах едногодишен проект с  7членна женска група Shocked
УЖАСНА ГРЕШКА! Трябва ви поне един мъж!
Дори ако е педал, ще е най-добре, търсете.
Казвам ти го съвсем сериозно и отговорно!

А пък на нас ще ни проверяват пак доходите и
май ще ни резнат часовете за яслата, защото
моя милост не работи и като нищо ще отсекат,
че нямаме нужда от ясла. Може би трябва да се
регистрирам, че търся работа, че да се посмилят.
Или да почна да си търся работа най-сетне. При
вас също ли е така, ако не работите, няма място
в яслата. Чудя се, откъде накъде решава друг за
теб, дали искаш детето ти да се социализира, или не.

# 44
  • Мнения: 1 768

Пепи,при вас значи са въвели "семестъргебюрен"?!В Берлин няма още такива такси.Иначе  на семестър е 230 евро плюс BVG-тикет за 6 месеца.Вие колко плащате във вашата провинция?
зимният ми се водеше беруфспрактикумсеместър и не плащах нищо.
сега за летният семестър платих 720 Е - 500Е такса и 220 Райн-Майн гебийт тикет 

 ShockedАся,какви са тези суми? Shocked ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт