53та Американска седянка

  • 14 934
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 491
КТБ, ( а и всички, които ми писахте за ЕСЛ-а), днеска го водих на теста, учителката беше много учудена, че той знае азбуката  Shocked , пък той думи спелва. Така че за момента ( чакаме резултатите) заради ЕСЛ-а не мисля да го местим от Монтесори, обаче излиза друг проблем. Сега от скуул дистрикта ме мотаят и не могат да ми дадат отговор ако не е в училище от скуул дистрикта ( както той е в Монтесори) дали ще ни дадат логопед и за Киндергартен, защото май има съмнения че не.


Тандури, това са правилата за вашия щат:
http://www.vesid.nysed.gov/specialed/publications/policy/parentguide.htm
Длъжни са да ги спазват, макар и да съм чувала, че понякога дистриктите се скатават, за да пестят пари, а родителите не си знаят правата.
Не знам точно какво е положението при вас, но трябва да го пише.

# 46
  • Мнения: 1 783
Блажка, забравих да ти кажа, че ние с теб за едно и също говорим за бабите, ама ти го каза по-добре от мен.   bouquet
Освен другите бенефити, има и този че те носят кръгли тави от България! И гювечи!



това в същност ЛСД, ама ние тук го закодирваме, да не ни хванат за употреба.  Party

# 47
  • USA
  • Мнения: 559
Момичета, да ви питам, с какво миете дървен под (лакиран)? Дали може само с вода, че с пълзящото човече се чудя дали да не пропусна препаратите?

# 48
  • Мнения: 2 386
Абе, вземи едно ЛСД и хич няма да ти дреме за пода..  Joy

# 49
  • USA
  • Мнения: 559
Аз добре ама малкия да не го вземе, че тогава тежко ми  Joy

# 50
  • Мнения: 1 593
Бубка, преди малко взех да възкликвам по Великденския ти заек, и ми прекъсна нета и сега да се повторя - много свежарскооооооо - кеф ми е да го  гледам!!! А я кажи другарчета за игра ще има ли и колко броя ще ви дойдат на гости?

Биз, айде една седмица остана до височайшата визита, ще дойдем с лимузина и червен килим да ви посрещнем на летище София  Mr. Green
Че то нашто бива бива разминаване...  Naughty

аз за таблиците питах, дали наистина са средностатистически, защото не ми се виждат правилни на базата на видяното в отчетните. Пък и нали се сещате, като гледам по таблиците за тегло - възрастни, аз едва ли не съм живи мощи (сравнено с ръста) , направо чудо как живея, а съвсем отговорно мога да заявя, че не минавам за слаба по никакви критерии...

# 51
  • Мнения: 810
Какво си хортувате момичета  Mr. Green Не съм чела.

Бубка, ама че нахилен твоя зайко  Laughing и аз до уши с него  Grinning

Потопила съм се в "българското". Поздрав специално за Калин  Grinning Heart Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=nNQxJqKm74M

# 52
  • Мнения: 2 254
Юхууу, ЛСД хрупате, а?  Mr. Green
 Winx, разбира се, че и  с чиста водица само ще лъсне паркета.Аз у нас отдавна само така чистя.
  Иван като го мерна на снимката и, аха! да ми каже:"Тиии, какво?"
 

# 53
  • Мнения: 7 091
КТБ, нищо конкретно не каза учителката за резултатите, обаче беше много изненадана, че знае азбуката ( а той милия спелва вече Simple Smile) и че бил познал, че една книжка на нейната етажерка била Шарлът'с уеб.
А логопеда е много важен, по-важен от ЕСЛ-а. Вдигнаха ми днеска нервите, защото цял ден прекарах на телефона и само ме прехвърляха от човек на човек и накрая пак опрях до тази дето водеше вчерашната среща ( а тя ми каза тогава че не знае) , да питам дали в крайна сметка ако не е ученик на училището ни по район може да получава логопедична помощ и от кого- от училището, скуул дистрикта или въобще... ooooh! Направо луда ме направиха, утре ги подмятам пак, добре че имам йога утре, че се стресирах за 5 седмици напред.  Rolling Eyes

Блажка, аз този правилник вече с кориците го изядох, но за нашата ситуация конкретно не пише какво се прави. Ще гледам утре да се сборя пак с тях, да видим в крайна сметка какво ще правим.

Пумпал, благодарим много за поздрава! Hug

# 54
  • Мнения: 3 491
нищо конкретно не каза учителката за резултатите, обаче беше много изненадана, че знае азбуката ( а той милия спелва вече Simple Smile) и че бил познал, че една книжка на нейната етажерка била Шарлът'с уеб.
Имам чувството, че аз тук бих се притеснила малко. Защо се е изненадала? Не смята ли, че това е нормално? Какво е нивото на другите деца в групата? Ако е по-ниско, има ли индивидуален подход и получават ли по-напредналите достатъчно натоварване? Моите впечатления са, че минимум изискването за деца, които излизат от при-скул, е да знаят азбуката и да си пишат името. Не би трябвало това да звучи учудващо. Rolling Eyes Аз последно съм се учудвала на деца, които при встъпването в предучилищна, могат да четат chapter books (а в класовете на моите деца имаше такива).
Не им вярвам понякога много на местните, като хвалят, и това си е.

# 55
  • Мнения: 994
И при нас се учи азбуката още в preK - пък детето на Tandoori е за K, нали? На ЕСЛ моите не са учили азбуката. По-скоро учеха фрази и ситуации - нищо като фонетика или граматика.
Ако логопеда е наистина важен, пожелавам ти успешна борба. Не може ли здравната ви застраховка да го покрие? Или то не се води медицинско? Проверявала ли си дали е възможно? Сега се сещам, че една моя позната сподели, че нейното дете, което ще е К наесен е със специални нужди - спич терапист и психилог му се покриват от здравната застраховка. Каза че от училището са й обещали само специалист, който да работи с него индивидуално, но не и специални сесии. Но то от дистрикт до дистрикт има разлика. Тя беше доста скептично настроена към обещанията им.
Между впрочем спешъл ед деца при нас ги приемат в преК без тест.

# 56
  • Мнения: 1 147
Евънесънт, нали не си мислиш, че помним кой точно какво е казал три страници по-рано  Mr. Green Аз лично имам темата отворена в два прозореца, на единия пиша, от другия чета.  Laughing
Някои хора имат право на гражданство след като са имали зелена карта, след по-малко от пет години, например три.
За киселото мляко, аз лично ползвам Mountain High, има го при нас в Костко и в Safeway и мога да кажа, че е по-хубаво и от българското... Ето така изглежда
http://www.mountainhighyoghurt.com/html/original_style.htm

Цвети, не мога да помогна, съжалявам. Много ти е сладко детенцето  Simple Smile

Абе, къде се загуби Ирка, отдавна не е писала.

Бубче, много сладък Зайко.

# 57
  • Мнения: 384
Здравейте,
е вече нарушихме традицията след 1 година и 2 месеца не боледуване, Пухкавел е болен Cry Температура, сополи, кашлица . Казаха , че е вирус и ще отмине, ама дотогава.... днес е отпуснат иска само книжки да четем и разглеждаме в леглото
До вчера нищо ми нямаше, лудя, щуря на пързалка ходи и ,оп болен ей така изведнъж.
едно ми е гадно и криво, чак ми иде да отида и да събудя съпружето Embarassed

# 58
  • Мнения: 948
Леле, Бубка, какъв сладък 2-годишен зайо  Heart Eyes Дано да се видим "на живо" скоро  Simple Smile

Ние сме в БГ до събота; хубаво е при бабите, спор няма  Sunglasses Хич не ми се прибира, но признавам, че вкъщи ми е по-лесно да си ги гледам като остана сама с двамата  Simple Smile

За ЕЛС не знам; Мариана е много по-добре с българския на този етап, въпреки че се оправя и на английски. Засега продължава на 3 часа сутрин на градина докато съм в майчинство; дано да успее да навакса по-нататък. Евентуално от септември ще я пусна цял ден; не знам как ще свикнем и двете - тя направо не си спомня, че някога съм ходила на работа (и живот без бебето  Laughing)

Вчера една баба (от тези, българските, които седят на припек пред двора, и са там откакто аз бях на три) я попита дали можела да вземе бебето тя да си го гледа, и Мариана ревна  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 386
Зори, и ние Маунтин Хай купуваме, но не ми харесва, нямям идея защо (може би защото когато половинката пазарува все е заблеян и ми носи ванилово мляко за таратор  Joy)..  Rolling Eyes Четох за някакво арабско в общия, после за още някакво..
За зелените карти си дрънкам така, понеже моят случай е такъв. Три годинни, казвате... ехааа...
Сетих се един бабин трик - във водата за паркета се изстисква малко лимон (не цял  Mr. Green) - хем приятно мирише, хем чисти, хем не е вредно за детето.  Wink
Всички ли си ходите през пролетта? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт