Упорита температура без други оплаквания

  • 11 160
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Започнахме Зинат, надявам се, че не сме сбъркали. Мисля, че рискът е оправдан. Сигурно утре ще разберем.
Благодаря за отговорите.

# 31
  • Мнения: 982
Бързо оздравяване ви желая!
Пиши, ако искаш, какви са резултатите от антибиограмата.
 Hug

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мерси Hug Тя и в момента е с температура.
Ще пиша дали сме уцелили антибиотика. Трябва да го пие 10 дена Tired

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Като чуя Суметролим и се изприщвам  Tired Ако не е излязал като възможност на антибиограмата, не бих го давала. И да- нашата лекарка също е много опитна, но е изписвала лекарството за зачервено гърло... А да се дава при първи симптоми на разболяване си е чиста лудост, простете.

Рени, дано не са резистентни на Зинат бактериите  Peace Аз веднъж направих тази грешка и не вярвам да я повторя- да започна АБ, докато чакам да излезе антибиограмата.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уцелили сме антибиотика Whistling

# 35
  • Мнения: 2 211
Уцелили сме антибиотика Whistling
Браво! Пожелавам успешно лечение!

# 36
  • София
  • Мнения: 642
Уцелили сме антибиотика Whistling
Браво! Пожелавам успешно лечение!

Браво на вас, дано да помогне!!!
При нас обаче нещата с Зината не се получиха, въпреки, че малката не е резистентна към него. Пи го 4 дни и на 4-тия ден пак вдигна температура, дори по-висока от преди 40,2.
Минахме на Аугментин.
При всички положения обаче трябва да направите по-сериозни изследвания.
Нас ни чакат доста такива занапред.

Малко извън темата, но вярвам, че и за авторката ще е полезно...
Търсим си добър детски Уролог. Моля ако някой има впечатления къде са по-добри, в Пирогов, в Александровска или  в Токуда да сподели???

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви!
rainbow, преди няколко години бяхме редовни пациенти на доц. Анадолийска (нефролог е) към Детския консултативен център. Много е добра. За съжаление спряхме да ходим при нея когато изтече последното направление (а не трябваше!). Хубаво се сетих за нея, може да се наложи да я посетим пак.
Ходили сме и в Пирогов (доцентката ни беше пращала)- там са най-добрите уролози в България (от техен колега го знам).

# 38
  • Мнения: 2 211
...Търсим си добър детски Уролог. Моля ако някой има впечатления къде са по-добри, в Пирогов, в Александровска или  в Токуда да сподели???

Ти разгледа ли тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0 ?

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Търсим си добър детски Уролог. Моля ако някой има впечатления къде са по-добри, в Пирогов, в Александровска или  в Токуда да сподели???

Най-добрите детски уролози са в "Пирогов". В "Правителствена" също има добри, а и отношението им е на по-високо ниво...
От доц. Анадолийска аз лично не съм доволна - почива на стари лаври, а и се държи доста странно на моменти. Освен това тя е детски нефролог. Ако трябва да препоръчам добър детски нефролог - това е д-р Буева.

# 40
  • Мнения: 2 211
Доц. Минков от Правителствена, почина миналата година, беше изключителен, мир на праха му!

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Доц. Минков от Правителствена, почина миналата година, беше изключителен, мир на праха му!

Да, така е - Светла му памет!
Но той не беше единственият детски уролог там.

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нати, в Пирогов не са детски специалисти. Спомням си, че като водих Александра исках да е при детски лекар, но нямаше такива (в Детското отделение няма уролози). Въпреки това са най-добрите.
Доц. Анадолийска наистина е странна, дори малко груба. Но все пак бях доволна тогава (2004 г.).

# 43
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, в Пирогов не са детски специалисти. Спомням си, че като водих Александра исках да е при детски лекар, но нямаше такива (в Детското отделение няма уролози). Въпреки това са най-добрите.
Доц. Анадолийска наистина е странна, дори малко груба. Но все пак бях доволна тогава (2004 г.).

С нас Анадолийска се държа доста добре, защото бяхме "с връзки" при нея, но аз не останах доволна от лечението, което проведе или по-точно от липсата на такова. Тя и Лилова, която сега е в Токуда ни объркаха тотално и тъпкаха в продължение на месеци дъщеря ми с лекарства, без да отстранят проблема, а чакаха да го израсте  Rolling Eyes

Не знам къде точно сте попаднали в Пирогов, но Калина я оперираха в детската урология в "Пирогов", където има само детски уролози. Оперира я завеждащата на отделението. Именно тя откри къде е проблемът и го отстрани оперативно.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Странно, защото на мен ми казаха, че сред специалистите уролози в Пирогов няма детски... Но в такъв случай ще проверя как стои въпросът и ще отидем там на преглед.
Ние при Анадолийска не стигнахме до лечение. Изпрати ни на микробиологично изследване във Военна болница и на калибриране на уретрата в Пирогов, след като установи на ехограф, че задържа урина в единия бъбрек и пикочния мехур (може би вследствие на това прави тези инфекции). Но така се стекоха обстоятелствата, че повече не отидохме при нея.
Нати, а какъв беше проблемът при Калина?

Общи условия

Активация на акаунт