Раз, два, три, ще съм ученик, нали-набор 2001

  • 16 279
  • 362
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
И аз ще следя темата.

Само ми е чудно на родителите, които работят и нямат баби кой ще гледа децата през трите месеца, когато нямат право да ходят на градина.
Аз може и да съм в майчинство още, а може и да не съм. Ако наема детегледачка за бебето дали ще гледа и каката при двойно възнагражедине или да наема още една Laughing

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Тъжни теми сте подхванали в новата ни тема.
Дано да се разведри духа като светне слънчице утре  Hug

  Дано,мисля да търсим сандали вече,стига този дъжд. Sunglasses
  Решихме да изпратим Дарина при баба и през Юли и Август,а за Септември все ще измислим нещо. Peace

# 17
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Ами аз съм в такова положение - майка ми ще я гледа около месец (толкова и е отпуската) на свеки не мога да разчитам Rolling Eyes направо не ми се мисли как ще се оправяме .........................
 А ние вее си купихме летни обувки - малката е направо очарована от тях.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 47 982
ами аз пак ще кажа, че децата имат право да са на градинадо края на август, макар че се правят на ударени в градините
ако нямате избор- отделяте една сутрин за подаване на молба и за мини скандал и готово- детето остава на градина
ако не ви се иска да минете през тези екстри, си уреждате въпроса по друг начин

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз съм по майчинство, така че ще се гледаме дружно.

Фантичка, прогнозите за времето са до края на седмицата температурата да мине 30
о[/b]  Party

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Както вече казах,личноговорих с директорката.Тя без проблем се съгласи за Юни,тогава нашата градина работи.После каза,че пак ще я запише за сборна група,но колегите се сърдели и не се отнасяли добре с тези деца.След разговор с баща и решихме да я пратим при баба. Confused
 Попитахме и нея и тя сама избра варианта баба,вече била голяма за детска градина. Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 632
Добре,че тази година ще съм си вкъщи и спокойно ще се гледаме и с каката.Само не знам колко ще е спокойно де като и двете са едни малки диванета. ooooh!
Ние още не сме купували летни обувки,но Станислава вече пита кога ще ходим на море. Simple Smile

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Добре,че тази година ще съм си вкъщи и спокойно ще се гледаме и с каката.Само не знам колко ще е спокойно де като и двете са едни малки диванета. ooooh!
Ние още не сме купували летни обувки,но Станислава вече пита кога ще ходим на море. Simple Smile

 Обувки имаме,трябват ни сандали. Confused

# 23
  • Мнения: 641
ами аз пак ще кажа, че децата имат право да са на градинадо края на август, макар че се правят на ударени в градините
ако нямате избор- отделяте една сутрин за подаване на молба и за мини скандал и готово- детето остава на градина

Това не го знаех. Благодаря за инфото!

# 24
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз не съм купувала нови обувки и сандали. Дияна направо "яде" обувките. И само се карам. Имаше два чифта нови, които за седмица станаха на ****** (цензура). Баща й каза "на градина само с маратонки" Simple Smile Малката кокона има няколко чифта маратонки, но обувките са по-интересни Simple Smile

За лятото... казах й, че на море няма да ходим. Може би в края на месеца ще отидем до Б-с, но няма да има плаж Simple Smile Лятото може да я водя на басейн.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашите искаха на море от градината,но май ще им се размине.
 За Великден ще ходим за една седмица в Гърция,после през Август семейно на море,ако и от градината ги пусна ще ми дойде множко финансово,така че май ще пропуснат.Има още време  де,може друго да решим.Все пак това означава една седмица тишина и спокойствие удома. Laughing

# 26
  • Мнения: 200
Момичета вчера говорих с госпожата и категорично ми отказа за лятото.Каза края на Май ги издаваме и това е!Къде мога да намеря закона ,че могат да останат и Юни?

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Момичета вчера говорих с госпожата и категорично ми отказа за лятото.Каза края на Май ги издаваме и това е!Къде мога да намеря закона ,че могат да останат и Юни?

  Няма такъв закон,но няма и такъв,в който да пише,че не могат да останат.Това ми го обясни нашата директорка. Peace
  Кажи на госпожата да ти покаже закон,който да регламентира това,че не могат да останат.
  При директорката с молба с входящ номер.
  Ако ти откажат се жалваш в инспектората,нямат право да ти откажат.

# 28
  • Мнения: 47 982
отиваш при нея с писмена молба да не изписва детето
тя ти слага входящ номер и ти отговаря писмено защо не желяе да остане детето, по- точно защо го изписва
ако все пак имаш проблеми, отиваш в дирекция образование http://www.sofiaculture.bg/index.php?show=contact
или в инспектората http://rio-sofia-grad.com/ вирджиния василева е по ДГ
и подаваш съответните жалби
закона, в който го пише, е закона за народната просвета, в който пише че ДГ е за деца от 3 г. до постъпването им в 1 клас - тоест до 14 септември http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … /zkn_prosveta.pdf
в правилниците на повечето градини пише, че децата се изписват при постъпване в 1 клас
нормативни документи, които да регламентират изписване на децата на 24 май или когато и да е било, няма
в нашата детска се намръщиха, казаха че по закон е така, но е въпрос на съвест  ooooh!
за съжаление тази съвест н амен ми коства много нерви и пари миналото лято, затова това лято ще си търся законовото право Crossing Arms

# 29
  • София
  • Мнения: 541
Нашата директорка пък обясни, че най-вероятно градината няма да работи поради ремонт и дострояване Rolling Eyes
Аз имам варианти, но ми се щеше градината да е единия от тяx  Confused

Общи условия

Активация на акаунт