Отново за газифицирането...

  • 2 299
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 178
Доколкото знам във Варна и комплекса Оркид Хилс до Кауфланд ще има парно на газ с общ котел за всеки вход или за кооперацията като цяло. Аз също не бих се навила на подобен вариант. Но може би инвестицията е по-изгодна да строителя, отколкото да изгражда отделна инсталация на всеки апартамент.

Ооо измекярите от Orchid пак искат да спестят от нещо в "луксозните' си имоти, ми да скъпо е да им направят проект за целия вход, а после и за всеки апартамент  #Cussing out #2gunfire

На нищо общо никой не може да ме накара да се вържа,  Whistling

За да се отчита изразходената енергия от 1 апартамент входа ще си наема верочтно топлинен счетоводител, защото разходомера за газ при такива системи е 1 за целия вход, Газификация ще я интересува да се плаща по него на време, а във входа ако ще да се стрелят.

# 31
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
ще се радвам повече да споделите за къпането в апартамент с котле, вече няколко пъти чувам, че ако тече някъде топла вода, т.е. в банята и някъде другаде се пусне топла вода,то от душа тече студена. как е при вас и зависи ли това от модела на котлето? като знам какво ми предстои сега с газифицирането, понеже проекта си е лично мой и ако нещо не е много добре после, такива думи от мъжа си ще чуя...

# 32
  • Мнения: 5 178
Да върно е, но само до някъде всичко зависи от мощността на котела и колко си развила другата чешма
Принципа е на проточния бойлер, не може да се очаква да насмогва на супер голяма консумация, а самия бойлер да е с малка мощност

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Да, има го това нещо. Причината е че котела загрява определен капацитет вода, до определена температура. Така че ако ти си в банята например и си нагласила водата, така че да ти е добре, ако някой в този момент пусне от друго място вода, през котела започва да минава по-голямо количество и тя не успява да се затопли достатъчно. Така е с всички проточни бойлери.  Преди бяхме с отделни бойлери в банята и кухнята и ми трябваше време да свикна да се съобразявам, но бих казала, че това е единственото неудобство.
А...също така и спира да нагрява водата в парното, но радиаторите са си топли поне още 10-20 минути а стаите не изстиват толкова бързо.

КОТЕ, писали сме зедно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 22 935
Ние сложихме котел и отделно бойлер,за да няма проблем с два източника на вода в един и същ момент.Гарантираха ни,че няма да има проблем.Сложихме кондензно/май така се казваше/котле,което с микропроцесор управлява парното и бойлера,както и ел.котле/то беше докато нямахме газ/.Ще отопляваме 250 кв.,къщата е с изолация и ПВЦ дограма.При всички положения мисля,че ще е по-евтино на газ,отколкото на ток.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е то е ясно, че тока е най скъпото удоволствие за отопление.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 482
Ние сме с двуконтурен котел, но е изграден само 1 контур и на него освен радиаторите е вързан и бойлер със серпентина. При нас не се усеща принципа на проточния бойлер, но когато ще се къпем усилвам градусите на парното, за да загрее по-бързо бойлера.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Доколкото знам във Варна и комплекса Оркид Хилс до Кауфланд ще има парно на газ с общ котел за всеки вход или за кооперацията като цяло. Аз също не бих се навила на подобен вариант. Но може би инвестицията е по-изгодна да строителя, отколкото да изгражда отделна инсталация на всеки апартамент.
Не се навивайте на никакви общи неща, ще се видите в приключение после при дяловото разпределение, става същото като при топлофикация.

# 38
  • Мнения: 606
Е то е ясно, че тока е най скъпото удоволствие за отопление.

Тц. Нафтата.

# 39
  • Мнения: 5 178
Ааа с нафтата поне се стопляш, но с тока докато спре да духа и грее , и хооп пак ти замръзва носа..

# 40
  • Мнения: 1 715
И ние сме без изолация и в най-студеният месец платих 480лв.+топлата вода за 140 кв. Ние сме с едноконтурен котел с вграден проточен бойлер.

# 41
  • Мнения: 22 935
И ние сме без изолация и в най-студеният месец платих 480лв.+топлата вода за 140 кв. Ние сме с едноконтурен котел с вграден проточен бойлер.
Много ми се вижда.

# 42
  • Мнения: 1 305
При всички случаи е най-добре, да се сложи бойлер отделно от котлето, като при ДесиХ2.

# 43
  • Мнения: 1 715
Ами като се има предвид,че сме в къща без изолация,в кухнята и детската съм със стара дограма за сега е толкова.Поддържахме 25 градуса денонощно.Надявам се това лято като сменя дограмата  и сложим изолация разхода да спадне.Сметките вече ми намаляват последната е за 100 лв.Като направихме сметка средният разход за тази зима е 250-300лв. на месец,което ме устройва,защото се топлехме на дърва до сега и горехме около 25-27 кубика на зима.За сметка на това ,че не ползвам бойлер на ток сметката за ток ми падна с 40 лв.Оставила съм извод за печка и се надявам това лято да си направя нова кухня и да готвя на газ

Общи условия

Активация на акаунт