Пролетно-освежаваща XIII тема на Френските га(р)джета

  • 19 852
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!
Имам една голяма молба, някой може ли да ми каже откъде могат да се закупят билети/карти за вход за Лувъра? Всякаква информация ще ми е изключително от полза, защото с френския съм на вие и почти нищо не мога да разбера от информацията, която намирам в нет-а. Blush
Предварително благодаря на отговорилите ми!  bouquet
На 4.05 входа за Лувъра е безплатен (всяка първа неделя на месеца).

Ако не искаш да чакаш на касите в Лувъра, можеш да ги поръчаш по интернет http://louvre.fnacspectacles.com/place-spectacle/manifestation/M … 13926701811761193  но после трябва да отидеш до някой магазин FNAC   да ги вземеш, показваш картата, с която си ги платил и лична карта, билета е валиден няколко месеца.
Има и един тел. 0 892 684 694 (0.34 ?/mn)  предполагам, че дават информация на английски, на него също могат да се поръчват билети.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 14:31 от kookai

# 31
  • Мнения: 4 390
kookai , много ти благодаря!  bouquet
Да, знам, че всяка първа неделя от месеца е безплатно, но посещението ще е в работен ден /сряда/, така се пада.
Някъде близо до Лувър има ли магазин /книжарница/ FNAC?
Ще се обадя по телефона за подробности, благодаря ти още веднъж! Simple Smile

Сетих се да попитам, комбинирана карта за музеите в Париж може ли да се закупи от всеки музей и вярно ли е, че с такива карти се минава без да се чака?

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 14:59 от Дивиана

# 32
  • Мнения: 1 017
Привет девойки:)
Как е пролетното настроение?
Днес такъв ветрец духаше, брррр щеше да ме издуха.

Дивиана, тук на този сайт има инфо на английски http://en.parisinfo.com/online-boutique/paris-museum-pass-en/
Можеш да си го купиш билета от там. А също така да го поръчаш предварително най-малко 4 дни и да си го вземеш от този адрес:25, rue des Pyramides
75001 Paris

RER : Auber (ligne A)
Métro : Pyramides (ligne 7-14)

Open:
From 01 November to 31 May (closed on 1 May)
From Monday to Saturday: 10am-7pm
Sundays and holidays: 11am-7pm
From 01 June to 31 October
Everyday: from 9am to 7pm

Какво Ще правите по великден? Искате ли една великденска Парижка среща с дечурлигата, да почупим великденски яйца?

# 33
  • Мнения: 4 390
Много ти благодаря, Nadin!  bouquet

# 34
  • Мнения: X
 newsm03

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 15:01 от Анонимен

# 35
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 635
Привет и от мен !

Надин, по Великден сме из къщи - аз съм отпуска четвъртък и петък, та с Kамбанката ще боядисваме яйца и ще месим козунаци. Та съм "за" за среща.  Grinning

мамо Светли, добре дошла на френска земя! Как намираш живота в 20ти аррдт?
Jalana, а ти стягаш ли куфарите?

Клео, мерси за инфото. Интерсеувам се, защото настава време да си избирам подаръка за рождения ден и се чудех сеанс за "relooking" ли да си поискам, курс по грим, или курс по готвене  Laughing.

Дивиана - не знам дали знаеш, но за Лувъра има един по-малко известен вход - направо като слезеш от метрото на спирка "palais royal musée de louvre", следваш табелите за "musée de louvre" и така избягваш опашката пред пирамидата. Само трябва входът да е отворен Simple Smile

Мариакара, ти поне се впускаш да шофираш. Колата ли удари при паркиране?
Сен Жан е много приятно местенце (минах оттам за малко преди 3 години), сигурно ще изкарате чудесно!

isave, а снимки от слънчавта разходка ще покажеш ли?  Wink

Chumbi, браво на малката! Скоро сигурно няма да можеш да я спреш да бъбри.

Мишенце, защо така тайнствено намигаш? Grinning

Има доста позагубили се напоследък, не намирате ли?

Ние утре продължаваме с ремонтите. Стискайте палци да не си направя пак някой тендинит, както преди 3 седмици...

Весел уикенд на всички!

# 36
  • Мнения: 1 194
Мария, съгласна съм с теб! Sunglasses
Дивиана, мисля, че няма смисъл да се занимаваш с предварително купуване на билети. Ако влезеш откъм метрото (тоест без да излизаш на повърхността на спирката Palais Royal-Musée du Louvre) почти няма опашки и се влиза директно. Приятна разходка из Париж!

Ротса, при опит за паркиране в гараж (след "геройско" изкачване до 4 то ниво на вътрешния паркинг по един супер тесен лабиринт, след "геройско" ходене до болницата в Поаси през Сент Жермен...изобщо parcours sans faute) така тъпо залепих колата за стената, че при жалките ми маневри да изляза одрах и огънах зверски двете ! врати Embarassed ooooh!Иначе всеки път преди шофиране съм супер панирана, но веднъж влезеш ли в колата нямаш избор! А и направих голям стаж на ваканцията-мъжът ми не беше с нас и аз заедно с челядта и бабата карах след мъжа на Мишенце (да е жив и здрав, беше ми гид и опреснителен курс ) и така посетихме прословутите замъци!
Успех с ремонтите!

Ох, аз съм седнала да правя списък с багажа, че тръгваме в четвъртък. Щяло да се застудява в Бг, мъка, мъкааа....Отново съм депресирана от историята със закупуване на подаръци и тн....
Ама хайде да не се оплаквам(както имам навик)
Лек уикенд на всички

# 37
  • Мнения: 43
Здравейте!
Их, докато ви открия.. добре, че беше мама Щрумф,  да ме "осветли" къде е преместена темата! Мамо Щрумф,  bouquet   bouquet  bouquet!!
Ние нямаме много време да се вклюваме при вас, защото растем и си искаме постоянно внимание  Simple Smile Колето стана вече на 4 месеца и половина- голям мъж! Вече не го свърта на едно място- светът, погледнат от леглото и количката стана тесен за него  Grinning И сега постоянно сме в търсене на нови интересни неща, учим се да пълзим, да вдигаме шум с дрънкалките .. всъщност, ето ни колко сме порастнали

Миналия уикенд ходихме на разходка до Испания, страхотно си изкарахме! Голяма красота, наистина! Но испанците са супер шумен народ.. като гърците, като италианците.. така викат, като говорят, все едно се карат помежду си! Мога да ви кажа, че когато ходим тук на ресторант и малкия нададе глас, само той се чува... а когато там седнахме в едно заведение, той съответно пак се размрънка, че никой не му обръща внимание- изобщо, ако не го погледнеш, няма да разбереш, че реве бебе.. всички говорят на висок тон, тракат с тия прибори, дъвчат с такъв патос тия багети, докато им дойде храната, че.. луда работа!  Grinning Но си беше незабравимо де, много хубави снимки направихме и много се забавлявахме!
Isave, аз също съм ходила на местата, които изброи- наистина е страхотно!! Мисля, че това е едно от най-красивите места на света и с удоволствие пак бих ги посетила..надявам се в най-скоро време! А морето там е с най-прекрасния син цвят, който може да съществува!! Само на още едно място съм виждала подобно синьо и то е.. в прозрачната тубичка с течност за чистачки, която половинката си държи в колата  Mr. Green, но даже и то бледнее пред синьото на Лазурния бряг!  Heart Eyes

Спокойна нощ на всички пожелавам и приятен уикенд!  Hug

# 38
  • Мнения: 1 194
Меи, добре ни намерила пак!  Grinning
Много ведър пост, браво на вас за пътешествията! Направо ми пусна мухата за един дълъг уикенд в Южна Франция послучай моя РД...нали имам полу-кръгла годишнина Cry

# 39
  • Мнения: 3 241
Здравейте и от мен!
Леле доста време ми трябваше докато ви изчета, всички са се активизирали - айде и аз.
Няма да е лошо да направим една великденска среща, въпреки че аз ще ходя на една сватба другата събота и ще е зор (още нямам обувки  Simple Smile)

Явно лошото време не ви плаши - завиждам за готините екскурзии. Аз чакам пона от 8ми до 12ти май за по-дълга пауза и екскурзия в някоя съседна държава.  Sunglasses

За паркирането исках да споделя - леле тези подземни паркинги, направо ми се изправя косата - не стига че са тесни, но и ниски!

Някой планира ли по парижко ходене на църква на Великден?

# 40
  • Мнения: X
Привет!
Сега сте тука, а вчера като ми трябвахте спешно никой нямаше.   Crossing Arms  Затова е муцунката по-горе - имах спешен въпрос, но си свърших работата и го изтрих, да не пълня темата с глупости.

При нас нищо ново. Ваканцията е наполовина, чак днес се постопли, цяла седмица духаше и валеше и си бяхме вкъщи.    smile3511Изкуках, полудях и днес по спешност ми отпуснаха 5 часа гарнизон. Голям шопинг му дръпнах, но разпуснах качествено. 

Купихме билети за БГ, цяло лято сме там, тъгваме на 17 юни. Запазих и моренцето, много съм доволна.   newsm08

На тези които готвят почивка - хубаво изкарване и много снимки!

# 41
  • Мнения: 4 390
Благодаря ви много, Rotsa и mariakara!  bouquet

# 42
  • Мнения: 85
Здравейте,
при нас тук времето пак се скапа #2gunfire но нас още ни държат хубавите спомени от Côte d'Azur...
Chumbi, добре сте си вие там ; Jalana, на хубаво място отива.... най-благородно ви завиждам  Mr. Green и морето е наистина синъо, както отбеляза Мей; на който му се гледат снимки, качила съм ги в албумчето по-долу.
 Ние след тази обиколка решихме, че вече и до България може  с колата да се приберем  Grinning
Мариякара, съчувствам ти за шофъорските неволи... аз сега съм на кондюит акомпане и се надявам в скоро време да събера смелост да подкарам "зеления дракон", ама кой знае Rolling Eyes
Утре ще берете ли върбички?
поздрави  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 1 194
Исаве, снимките ви са чудесни! Изглеждате много хубаво семейство, пу-пу!
Да ти кажа, аз лятото като запонах да карам си мислех, че без мъжа ми никога няма да мога да се кача на колата. Обаче откакто започнах да карам сама си давам сметка, че в негово присъствие карам по-зле, странна работа, но е факт. Това с цел да те окуража, знам колко е кофти пустата му фобия! Hug

Иначе ние за Цветница нямаме традиция да правим нещо, ще ходим на гости на едни приятели, но не с цел специално празнуване.  А и аз тук върби не съм виждала( не че няма....) Rolling Eyes
Весел уикенд въпреки лошото време...

ПС: Мария, какво купи? И аз днес бях на шопинг, но се измъчих ужасно защото трябваше да купувам подаръци и да се ограничавам за себе си(което напоследък стана много често  #Cussing out)  ...но не се сдържах и си взех едни обувки за утешение. http://www.batashop.fr/fr/femme/Detente/Mademoiselle/produit/5116029.htm
Даже ударих и намаление за втори чифт и взех едни за Яна
http://www.batashop.fr/fr/enfant/3_5_ans/3_5_ans/produit/2245045.htm
 , ама не и станаха...сега друг зор да ходя да ги връщам...

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 00:34 от mariakara

# 44
  • Мнения: X
Вчера определено беше шопинг ден. Сутринта се погрижих за себе си с няколко блузки и 2 рокли (едната ще я връщам, че нещо не се одобрих в къщи). Следобеда продължихме с покупки за децата - слънчеви очила, джапанки, сандалки, туристически обувки за Бобо. Доста работа свършихме.

С подаръците знам каква мъка е. Мария, можеш да ми метнеш на лични разни идейки. Определено се изкушавам пак да ползвам Редута и да не мъкна куфари с поаръци както всяко лято, пък и ще бъда сама с двамата и ще е чудо по самолетите.

Аз съм се замислила да купя поредната количка - ей тая от тук http://www.pixmania.com/fr/fr/555173/art/bby/poussette-canne-grise.html
(ако някой е поръчвал нещо от Пиксмания, да свирне моля). Мисълта ми е че основната ни количка не ми се мъкне по самолетите (последния път я омърляха и ми загубиха едно капаче), тази ще ми е удобна и в БГ и на морето. Приемам всякакви акъли и коментари.

Общи условия

Активация на акаунт